Kulüp: Strategyturk Anime Kulübü
stanime.png
Strategyturk Anime Kulübü

Kulüp Amaçları
Anime severlerle bir araya gelip sevdiğimiz animeleri tartışmak, sezon değerlendirmeleri yapmak.
Bu türe uzak ya da yeni olup katılmak isteyen insanlara elimizden geldiğince yardımcı olup sorularını yanıtlamak.
Forumda bulunan anime bölümünü daha canlı bir hale getirmek.

anime-a.png

Kulüp Etkinlikleri
Anime Kulübü olarak ilk etkinliklerimiz sezon başında izlenecek animeler belirlemek ve her bölüm sonunda fikir alışverişinde bulunmak.
Belirlediğimiz günlerde toplanıp sohbet eşliğinde birlikte anime izlemek.

anime-a.png
Anime Kulübü'ne katılmak için Kulüp Üyelikleri arayüzünden kulübe katılım başvurusu göndermelisiniz.
Anime Kulübü'nün 25 üyesi bulunmaktadır.

anime-a.png

Eğer anime izlemeyi seven, sevdiğiniz serileri başka insanlarla konuşmak veya başka insanlarla birlikte izlemek isteyen herkes kulübe katılabilir.
Tek isteğimiz forumun anime bölümünü görmezden gelmeyip ufak da olsa katkıda bulunmak.
Ara
Kulüp Etkinlik Takvimi
Strategyturk Anime Gecesi - Temmuz 2020

Ara
Anime Bölüm Konuları
Ara
Beni de ekler misin Ayro reyyiz?
Ara
(15-02-2018, 15:42)ceh1907 : Beni de ekler misin Aytaç reyyiz?

Aytaç?
Ara
Şu an animeler kış sezonunun ortasında olduğu için etkinliklerin çoğunu bahar dönemiyle başlatacağım. Ancak yeni sezonu beklerken bölümümüzü canlandırmak için ufak ufak girişimlere başlamak gerek. 

Üyelerden istediğim şey bu zamana kadar izledikleri en iyi 5 animeyi sıralamaları ve mümkün olduğunca sebeplerini açıklamaları. 5'ini birden düşünüp yazmak zaman alabileceği için mesajları bana Ö.M ile yollamanız daha sağlıklıdır diye düşünüyorum. Ardından ben yazıları tek bir konu altında toplayacağım.

Tüm üyelerin MyAnimeList sitesinde bir listeye sahip olması da hoş olur ayrıca. Eğer varsa linkini bana gönderebilirsiniz. Zorunluluk yok tabi.

@Voidian
@Duman
@Sezar
@ceh1907
Ara
Benim myanimelist'te bir listem vardı ancak güncelliği şaibeli: https://myanimelist.net/animelist/darkrad93

En beğendiğim 5 anime yerine benim için en ikonik 5 animeyi sıralayacağım sebepleriyle,

One Piece: En çok bölümünü izlediğim anime, yeri geldi bütün gün One Piece izlediğim oldu ancak son zamanlarda hikayenin bir türlü ilerleyemediğini farkettiğim için haftalık olarak izlemek anlamsız geldi (1 hafta bekliyorsunuz ve izlediğiniz 20dklık bölümde hiçbir şey yaşanmıyor kayda değer), bunun için biriktireyim sonra toplu izlerim dedim 1-2 senedir izlemiyorum. :D

Fullmetal Alchemist: Top 5 anime listesi yapsaydım 1. sırayı zorlardı bu anime gerek konusu gerek teması, gerek tarzı itibariyle müthiş. Hristiyanlıktaki 7 günahla uyumlu kötü karakterler, animenin felsefesi bambaşka.

Sword Art Online: Konusu itibariyle çok çekici ve bırakılsa 300 bölüm çekilse izlerim dediğim bir anime, malesef ki beceriksiz insanların elinde yokedildi o potansiyel.

Death Note: Yanılmıyorsam ilk izlediğim anime ve hayatımda 2. kere izlediğim yegane animelerden. Anime olayının kültü Fullmetal Alchemist'in yanı sıra bana kalırsa Death Note.

Steins;Gate: Zamanda yolculuk temalı oldukça güzel bir anime, sadece karakter gelişiminde bazı sıkıntılar ve klişeler içeriyor.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
myanimelistim cok guncel degil ama belli basli yapimlar var.

https://myanimelist.net/animelist/sezar5

Bu arada strateji sevenler olarak Kingdom `I mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum.
Ara
Katılamak isterim

Anime listem : https://myanimelist.net/animelist/Fire3009

Güncel tutmaya çalışıyordum bir aralar, şu sıralar pek ilgilenemedim.
Ara
ilk izlediğim anime Slam dunk. okuldan aceleyle cıkıp eve vardıgımda heyecanla show tv açıyordum. bendeki basketbol sevgsini aşılayan animeydi.

ek olarak bende özel bir yeri yeri olan Naruto. Üniversite okurken izlemeye ve haftalık takip etmeye başladıgım anime. sonunda dayanamayıp mangasını anime bitiminden 2 sene önce bitrimiştim :) bunun dısında anime izlemeye pek vaktim yoktu. yine de katılmak istiyorum.
Ara
Show tv ve basketbol deyince çocukluğumun çizgi filmi geldi aklıma. 50 santim boyuyla harika basketbol oynayan, külot sapığı ÇİKO. Başından sonuna kadar izleyip bitince de ağladığım bir acayip çizgifilmdi. Şimdi bu çizgifilmi anaakım medyada yayınlasalar RTÜK orayı yıkardı sanırım.
Ara
(26-03-2018, 19:25)Raijin : ilk izlediğim anime Slam dunk. okuldan aceleyle cıkıp eve vardıgımda heyecanla show tv açıyordum. bendeki basketbol sevgsini aşılayan animeydi.

ek olarak bende özel bir yeri yeri olan Naruto. Üniversite okurken izlemeye ve haftalık takip etmeye başladıgım anime. sonunda dayanamayıp mangasını anime bitiminden 2 sene önce bitrimiştim :) bunun dısında anime izlemeye pek vaktim yoktu. yine de katılmak istiyorum.

Tabi ki. Amacımız insanlara güzel önerilerde bulunarak, birlikte izleyerek animeyi sevdirmek. 

2 arkadaşı da ekledim. ceh1907 inaktiflikten dolayı çıkartıldı.
Kış sezonu bitmek üzere.(1-2 Bölümü kaldı çoğu serinin) Yeni sezonun başlamasıyla kulüp çalışmalarını arttırmayı ve anime bölümüne katkı sağlamayı planlıyorum.
Ara
Katılmak isterim.

Lakin başlangıç için önerilerinizi de isterim, yani pek bi fikrim yok bu camia hakkında :D
Ara
Ekleyin hocam.
76561198072997558.png
Ara
rezerve
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.
Ara
mümkün olduğunca desteklemek isterim.

Bu arada yeni sezon haftaya başlamak üzere. Konusunu nereye açacaksınız.
Blizzard : estriel#1265
Ara
Katılmak isterim izlemediğim anime nadirdir myanimelistim yok ne yazık ki izlediklerimi genelde Türk Anime Tv ye kaydediyorum.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
(28-03-2018, 21:49)rocker_tr : mümkün olduğunca desteklemek isterim.

Bu arada yeni sezon haftaya başlamak üzere. Konusunu nereye açacaksınız.

Şanslıyız ki forumda "Anime & Manga" bölümümüz var. Otomatik olarak bize kalmış oluyor orası. Etkinlik, konu gibi olayları hep oradan gerçekleştireceğiz. Bahar sezonu ile ilgili konumuz da geldi.

Kulüp etkinliklerini ve konularını 2. ile 3. mesajdan takip edebilirsiniz.
Ara
Önümüzdeki hafta Bahar Sezonu başlayacak ve anime kulübü olarak bir kaç anime belirleyip en azından birini birlikte izlemeyi diğerlerini de her bölüm sonunda tartışmayı planlıyorum. Düşünceç 3 anime seçip 1 tanesini topluca izlemek diğer 2 sini ise bölüm sonunda konuşmak.

Bunun için yukarıya yeni anket açtım. 3-4 gün sonra anket kapanacak, daha sonra da hangisini topluca izleyeceğimize karar vereceğiz. Zaten bu sezon çok fazla anime olmadığı için seçmek de zor olmaz.

@Voidian
@Duman
@Sezar
@yusufkaan
@Raijin
@PashaZade
@ErkutErdem
@TLV
@rocker_tr
@Faramir
Ara
Hazır yakında oyununu oynamayı planlıyoken biraz altyapı olsun diye persona 5 seçtim ama beni şaşırtan kimsenin SAO'ya oy vermemesi oldu :D
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.