Kulüp: Strategyturk Tarih Kulübü
(05-04-2018, 21:29)Duman : Yeni katılımcıları ekledim, Nisan ayının sohbet konusunda neye odaklanılacağını tartışabiliriz yavaştan.
Mart ayında İngilizler ve Britanya tarihine yönelik bir konumuz vardı, hala yorum atabilirsiniz: https://forum.strategyturk.com/konu-tari...nya-tarihi

Yeni sohbet konusu Ortaçağ ya da Reform çağı Almanya'sı ile alakalı olabilir. Ya da direk Kutsal Roma İmparatorluğu üzerinden konuşabiliriz.
Ara
Katılmak istiyorum.
Ara
Katılmak istiyorum.
Ara
Yeni katılımcıları ekledim, Tarih Kulübüne hoş geldiniz.

Yeni tarih sohbet konumuz bu akşam açılacak. Bunun yanı sıra kulüp üyeleri olarak birlikte konu dizileri oluşturabiliriz diye düşünüyorum Tarih Forum'da, örneğin benim Kayıp Halklar isminde bir konu dizim var burada genellikle antik çağdan, klasik çağdan çeşitli halkların hikayelerini anlatıyorum. Bir başka konu dizisi örneğin Büyük Savaş isimli olabilir 1. Dünya Savaşına dair bilgi veren konular olabilir, tarihte benzer ilgi alanlarına sahip kulüp üyeleri birlikte bu konu dizilerini üstlenebilir.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Katılmak istiyorum.
Ara
@Duman elimde hazır konu var istersen sana göndereyim beğenirsen paylaş.Biraz düzenleme gerekebilir gerçi konu.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
Katılmak istiyorum.
Ara
Öyleyse beni de yaz.
Ara
Katılımcıları ekledim.

Yeni sohbet konumuz İskender ve Mirasçıları açıldı, bu konuda İskender'in fetihlerinden ölümü sonrası kurulan imparatorluklara kadar bildiğiniz/merak ettiğiniz her şeyi yazabilirsiniz. Ben de bu sohbet konusuyla uyumlu bazı içerikler oluşturmaya çalışacağım Tarih Forum'da, bu dönemle ilgili kulüp üyeleri de benzer faaliyetlerde bulunabilir.
Şarlman konusunda tartışma olacağı zaman şuan Harward'da konuk profesör olan hocamın resimlerini çekip gönderdiği "Emperor of the West" by Hywel Williams kitabının ön söz bölümünü atmak isterim.
76561198072997558.png
Ara
Katılmak istiyorum.
Ara
Katılmak istiyorum.
x7QzJM5yj4Qfc5zPHpHJU3QJ5LC9X0VRoPp5xgnh...44-h428-nc
Ara
bende katılmak istiyorumda imperium yetersizliği var lütfen bu kulüplerde imperium kaldırsak iyi olacak bende tarihi seviyorum
Ara
Katılmak istiyorum.
Ara
Yeni katılımcıları ekledim.

Tarih Kulübünde bazı değişikliklere gideceğiz aylık sohbet konularının yanı sıra kulüp üyelerini tarihin farklı dönemleri/farklı coğrafyalar şeklinde ayırıp birlikte içerik üretebilecek ekipler kurabiliriz, kulüp üyelerinin hem kulüpte hem de odaklandığımız Tarih bölümünde daha aktif olması gerek. Bu gibi şeyleri yaptıktan sonra asil kulüp statüsüne geçebiliriz Tarih Kulübü olarak. Asil kulüp olduğumuzda özel üye grubu, sadece kulüp üyelerinin görebildiği kulübün aktiviteleriyle ilgili konuların ve tartışmaların olduğu özel bölüme erişim gibi ayrıcalıklar olacak.

Kulüple ilgili önerilerinizi bana iletebilirsiniz. Ancak bizim ST'deki kulüplere yaklaşımımız "ilgi duyuyorsan isim yazdır" şeklinde değil, aynı ilgi odaklarına sahip kişileri bir araya getirerek aktiviteler yapılmasını, sohbetler fikir alışverişleri yapılmasını, içerikler üretilmesini sağlamak. Bu yönde bazı değişiklikler yapmamız, yeni işleyişler üretmemiz gerekiyor.

Bu kapsamda örneğin forumdaki "Konu Dizisi" sistemini kullanıp kulüp olarak benzer konuda içerik üretebilecek üyelerin katkı sağlayacağı kulüp konu dizileri oluşturabiliriz. Şu anda tamamen benim ilerlettiğim Kayıp Halklar ve Tanrılar ve Kahramanlar isminde 2 konu dizisi var Tarih Forum'da, benzer bir şekilde Bilgisayar Kulübü'nün Teknoloji Forum'da Bilişim Tarihi var. Örneğin Tarih Kulübünde 2. Dünya Savaşına ilgi duyan üyelerin birlikte yürüteceği 2. Dünya Savaşına odaklanan bir konu dizisi olabilir, bu gibi şeyleri düşünmek tartışmak gerekiyor.
Endülüs ve orta çağla ilgili konu açabilirim
Ara
Katılmak istiyorum
Ara
Sakıncası yoksa ben de katılmak isterim.
Ara
Bende katılmak istiyorum.
Ara
Katılmak isterim.
v1.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.