Medieval 2 - Ekran Görüntüleriniz
Görüntüler hoş.
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
gaza geldim :)

2Z3zVd.jpg

38 bölgemiz mevcut. ekonomi iyi sayılır.(+40000) bir de şu corruptiona tur başı 10k vermesek daha da iyi olacak.avrupada aldığım şehirler çok feci corruption yiyor..

en büyük sıkıntımız

B2Q75Q.jpg

bu salaklar hala yerleşmedi ..asıl sıkıntı timura 20 küsür tur kaldı. bu ikisi beraber yardıralım buna derlerse ayvayı yedik :D

o7W4RR.jpg

toprağı bol olsun :) istanbuldan venediğe kadar yardırarak geldi..

timur gelmeden bitirmeyi planlıyoruz bakalım başarabilecek miyiz.. son 7 bölge..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 3 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Venedik ile Ultimate Ai+Custom Campaing Mod ile oynuyorum. H/VH ayarlar. Ultimate AI, gelir dengesini düzenliyor orduların önemini arttırıyor. 1 Full ordunuz gidince, boşver kanki yenisini yaparım demek zor oluyor. Yapay zeka çok iyi. Şehirler kolay gelişmiyor. Diplomasiyi kullanabiliyoruz artık, canı sıkılan dalmıyor  :')

Tarih 1175. Haritayı açıp kim ne yapmış merak ettim. Bana saldıranlar dışında kimseye savaş açmadım. Mısır, Türkler ve Bizans ile savaşıyorum. Bizans ile Mısır aynı anda savaş ilan etti. Bizans'a yapılan Cihad'ın yardımıyla yaptığım 7-8 savaşta Bizans'ı yok ettim. Bu savaşlardan 6 tanesi Heroicle bitsede geriye kalanlarda büyük yenilgilerle sonuçlandı. Kudüs'e yapılan haçlı seferi sırasında geçerken Kıbrıs'ıda alayım dedim, çoğunluğu atlıdan oluşan Bizans ordusu ordumu katletti. Mısır'ada benim başlattığım 3 Haçlı Seferi oldu. Modda doğu devletlerinin donanmaları çok güçlü, Akdeniz'de asker taşıyamıyorum. Haçlı seferleri sırasındaki konumumda Anadolu oluyor. Yapay Zeka modda çok iyi olduğu için Türkler anadoludan geçen haçlı ordularına büyük zarar veriyorlar. 2500 kişiyle giden ordum, Anadolu'dan çıkarken 1200'e kadar düşüyor.

Harita şu şekilde; Akdeniz'deki tüm adalar ve Antakya bende. Timbuktu'daki oluşturduğum Mercanth ağı sayesinde her tur en az 2k florin geliyor. 
İstanbul'unda Türkler tarafından alınmasıyla Bizans yokoldu.

E30D8D3474B9CC50778B077FCE129A28D4D83E2E

Buda yapay zeka; Kıbrıs'ta olan savaştan. Ne olduğunu anlayamadan süvarilerle arkamdan dolaşıp çembere aldılar. Sonuç katliam oldu. Tabi daha sonradan Marco Marcello adlı efsane general(5-6 heroic aldım bunla) Bizans'ın sonunu getirecek.

7CF81755798159A8E40CD75DD77355D0F6FD33AD
[+] 3 üye Probang nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunun en büyük ordusuna ve ekonomisine sahip Türkler'in saldırısına karşılık bende karşı saldırı başlattım. Corinth kalesinde oluşturduğum son teknoloji ordumla Konstantiyeye dayandık.

1B1933D22AD64E01D17A14B7786D6B451E42685A

AABAEB319F2A32F228AE5E062570F4DA009610FC
[+] 3 üye Probang nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

VICTORY

[+] 3 üye PiriReis nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Finally-When-He-Thanks-You-Lovely-Evening.gif
G0kMNN.png
[+] 6 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kahire 1220

F56FE3F6F1941BECA3978ED16D4B90618AAFA34B

Oskorler bize saldırıy :(((((((((

5FD7DF001550BCC64A8608028CF0AE01F7729996

Tam Roma Lejyonları gibi oldu mübarekler 

F53BCFD8D27EF4B489FEEC12AA3D89AE1B7465C2

Papalık, HRE, Fransa müttefiğim. İberyalılarla savaşıp barışıyoruz. Milan'ı Papalık yardımıyla İtalya'dan attım, adamlarda nasıl bir intikam hırsı varsa Fransa ve HRE topraklarında yeni bir ülke kurup istilaya başladılar xd

BD66E67A392C4C869F45A6AE61C2D88767BB8395
Ara
67AFCFDD2005FD2A36E6CCE1C3858D9417DC2EE7

7E553F32D49F43D98D72617610E51A97DA9932E2
Ara
Venedik :o
G0kMNN.png
Ara
Sun Hanedanı

Babasının, Luo Yang harabelerinde bulduğu lanetli İmparatorluk Mührünü küçük kardeşi Sun Quan'in tavsiyesiyle; üç bin asker ve komutan karşılığında Yuan Shu ile takas eden Sun Ce, Jiangdong Yarımadasının hakimiyeti için Liu Yao ile mücadele etmiş ve bu mücadeleyi başarıyla tamamlayıp tüm Jiangdong Yarımadasının hakimi olmuştu. O doğuda Liu Yao ile çarpışırken kan kardeşi ve emrindeki en önemli komutanlardan biri olan Zhou Yu ise batıda Chaisang'ı, kuzeni Sun Ben ise Yu Zhang'ı ele geçirip bu iki şehri daha sonraki seferler için askeri üs olarak hazırlamaya koyulmuşlardı.

X4VM7j.png

Liu Yao'yu yendikten ve Wu, Mo Ling, Hui Ji gibi büyük şehirleri fethettikten sonra Sun Ce başkentini Mo Ling'e taşımıştı. Uzun süren isyan, savaş ve kıtlık gibi nedenlerden ötürü harap olmuş bu toprakları yeniden bayındır hale getirdikten sonra, babasının intikamını almak için Jingzhou'ya bir sefer düzenlemek için harekete geçmiş ve üç ordu hazırlamıştı.

PM8147.png

İleride Sun Hanedanının başkenti olacak tarihi Wu şehri ve yine bu şehirdeki Askeri Stratejinin Savaş Okulu:

MJNV52.pngQMDLEG.png

Küçük Fatih Sun Ce ve kardeşi Sun Quan:

bbqVA0.pngdbQvzr.png

Çin'in ilk imparatoru Qin Shi Huang'in mezarı ve Batı Han Hanedanı'nın başkenti Chang An:

5VParl.png

Uyuyan Buda Heykeli:

1d16jb.png

Büyük Kuleler:

v4k6YD.png

Cao Cao'nun başı dertte gibi görünüyor. Güneyindeki, Yuan Shu'nun yönettiği Huainan hariç bütün komşularıyla (Liang, Yanzhou, Nanyang, Liu Bei'nin yönettiği Liu Hanedanı) savaş halinde, özellikle de Qingzhou Beyi Kong Rong'u yenip kendisine bağlayan Lu Bu'ya karşı son derece zor durumda öyleki Yanzhou orduları artık Chen Liu'nun kapılarına kadar uzanıyordu.

9LMa8r.png

Çin'in en büyük savaşçısı Lu Bu:

qB6d1Q.png
[+] 6 üye Örüzmek nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Harita dan bir ekran goruntusu atabilirmisin?
[+] 1 üye PiriReis nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Wow dedim dememe gerek var mı?
G0kMNN.png
Ara
Görsel
Vir sapit qui pauca loquitur
Ara

Pagan Lithuania

[+] 1 üye PiriReis nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
44bKVxC.jpg

Menniath kalesini saldıran 1400 goblin ve orka karşı kahramanca savuna(mayan)n mızrakçılar.
[+] 2 üye villager nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
2vn17qr.jpg

Tully, Greyjoy, Bolton, Joffrey ve Lannister Hanelerini yok ettim. Greyjoyların Demir Adaları'nı fethetmek zordu. Lannisterlar ise epey uğraştırdı. Elimde tutamayacağım birçok kaleyi Arryn ve Tyrell Hanelerine peşkeş çektim. O kadar uğraştıysam da Stannis ile müttefik olamadım. Ejderha Kayası'nda kalıp Kızıl Cadı ile mutlu mesut yaşadılar. E hani senin Demir Taht üzerindeki hak iddian filan diye sorunca "Ben çok değiştim, artık felsefem ceng itme sevüş!" dedi.

w9gthg.jpg

Kuzey'in Kralı!
Kusur benim imzamdır. Bir ismim olduğu sürece bir kusurum da olacak ve olmalı.
[+] 1 üye uçan erişte nickli üyenin bu iletisini beğendi.
zaOBXR.png
[+] 3 üye etzel nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Çok uzun süredir CS:GO ve MWO gibi aşırı rekabetçi online oyunlar oynamanın artık beni kanser edeceğini hissettiğimden Medieval 2 Third Age Total War modunda Lothlorien ile campaign açıp keyfime bakmaya başladım.

ldqXll.jpg

Aslında sorun oynadığım oyunların rekabetçi olması değil; sorun oyun rekabetçi olduğu için haliyle oyunu kazanmak istemek fakat ne yaparsam yapayım IQ'su 30'u geçmeyen elemanlar yüzünden sürekli kaybetmek ve üstüne de sürekli bu elemanlar ile muhatap olmak. Kısacası oyunumun kalitesiz kişilere bağlı olması sağlık açısından zararlı bir olay olmaya başladı, eğlence kısmından bahsetmeme bile gerek yok. Eğlenmek için oyunlara giriyoruz fakat rekabetçi oyunlara kanser olmak için giriyormuşum gibi hissetmeye başladım.

Şu anda Third Age > MOS > Enhanced MOS mod geliştirmeleri ile oynuyorum.
G0kMNN.png
[+] 2 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Eğer tanıdığın kişilerle oynamıyorsan online multiplayer adamı kanser ediyor katılıyorum.

Medieval 2 mod olarak en geniş kapsamlı Total War oyunu bence. Şu ana kadar top tüfekten tutun da milattan öncesine kadar modları var. Fantastik evrende Tamriel, Warhammer, Third Age, Westeros gibi alanlarda da muazzam modlara sahip. Üzerinden 11 sene geçmesine rağmen hala oynatıyor. O ana atmosfere sizi sokabiliyor. Günümüz oyunları artık daha parasal, hızlı, çabuk verim, parmak yarışına döndü. Strateji yapılmadan sadece mouse ile tık tık tık oyunlarını ben de gerçekten sevmiyorum.

Bu arada mod haritası güzelmiş. Bir yayın da sen patlat :D Birkaç resim daha atarsan sevinirim.
[+] 1 üye Merco nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Haklısın hocam, ben de bahsetmiştim bundan: M2TW'yi hala oynamak için yığınla sebep var.

MOS submodunda müzikler gerçekten mahvedilmiş ya. Elf müzikleri ile beraber oynayalım diye girdik ama Lothlorien'de nerdeyse Mordor müziği çalmadığı kalmış. Bi Rohan, bi Gondor, bi Eriador soundtrackı çalıyor, bir defa da buga girdi Isengard müziği çaldı :rofl: . MOS efsane mod ama bıraktım. Büyük ihtimal normal Third Age ya da Divide and Conquer ile oynayacağım. Gerçi DaC da pek hoşuma gitmiyor çünkü parça pinçik etmişler tüm ülkeleri.
G0kMNN.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.