Mezhep Kurma
#1
(27-03-2021, 22:19)ilker338 : Arkadaşlar merhaba. Krallıklar için kutsal savaş ilan edip hızlı büyümek istiyorum. Bunun içinde mezhep ilan edeceğim ve mezhep kurucusunun bu özelliğinden yararlanacağım. Fakat kurmak istediğim mezhebin maliyeti 4725 dindarlık istiyor fakat benim resimde de göreceğiniz üzere 3500 seviyelerinde. Yani yaptığım hesaba göre istediğim dindarlık puanına ulaşmak için 30 sene geçmesi lazım ki şuan zaten 44 yaşındayım. Yani çok mümkün görünmüyor. Sormak istediğim para verip papadan dindarlık almak, Haçlı Seferleri, Hacca gitmek dışında farklı yollardan dindarlık kazanmam münkün mü ? Ve son olarak ise şayet mezhep kurduktan sonra geçen sürede vefat edip yerine gelen veliahtım kurduğum bu mezhebin öğretilerini ve ilkelerini değiştirebilir mi ?

VbjLNi7T.png
Ara
Cevapla
#2
Teoloji yetenek ağacından peygamber perkini alırsan gerekli olan 4725 dindarlık puanını azaltabilirsin.
[+] 1 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#3
Mezhep kurdum ama kutsal bölgeleri kendim seçemiyorum. Seçme gibi bir şansım var mı? Birde sadece mezhep mi kuruluyor yeni bir din oluşturamıyor muyum?
“Lead me, follow me, or get out of my way.” — George S. Patton
Ara
Cevapla
#4
(29-03-2021, 13:58)BigUnicorn : Mezhep kurdum ama kutsal bölgeleri kendim seçemiyorum. Seçme gibi bir şansım var mı? Birde sadece mezhep mi kuruluyor yeni bir din oluşturamıyor muyum?

Yeni dini bilmiyorum fakat mezhebi kurduktan sonra mezhep lideri olmak için bana 2 tane kutsal bölgeye sahip olman lazım demişti. 2 tanesi de benim kendi toprağımdaydı. Kutsal bölgelerden bir bak istersen. Şöyle bir ayrıntı da hatırlıyorum kutsal bölgeyi yöneten kişi katolikti ve kendisine din değiştirme talebinde bulundum ve kabul ettikten sonra 2 tane kutsal bölgeye sahip oldum ve mezhep lideri olabildim.
[+] 1 üye ilker338 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.