[MP] AoE2 - Multiplayer: Haziran 2018

Strategyturk Age of Empires II Haziran 2018 multiplayer etkinliğine hoş geldiniz. Etkinliğe herkes katılabilir ama katılmadan önce aşağıdaki kurallarımızı okumanızı tavsiye ederiz.
  • Etkinlik için Age of Empires II HD versiyonu oynanacaktır. Oyunu buradan edinebilirsiniz.
  • Etkinlik asıl vakti her cuma saat 23.00'dır. Bu vakitte oyunlar @reddga tarafından kurulup daha önceden hazırlanan haritalar/modlar oynanacaktır.
  • Asıl etkinlik vakti dışında oyuncular isterlerse bu konuda mesajlaşarak bir saat belirleyerek oyun oynayabilirler.
  • Bu etkinliğe katılırken ilk olarak asıl etkinlik vakti için katılmış oluyorsunuz. O vakitte, en az 1 gün gelebileceğinizi düşünüyorsanız katılabilirsiniz.  
  • Asıl etkinlik vakti için her hafta birbirinden farklı haritalar ve oyun modları oynanacaktır. Aynı şekilde oyunculardan gelen isteğe göre harita/mod seçimi de yapılacaktır.
  • Etkinliğe katılmak için katılıyorum yazmanız ve puanınızı belirtmeniz yeterli. Eğer bunu yapmazsanız odadan kicklenirsiniz. 
  • Etkinliğe katılırken aşağıdaki oyun tecrübesi maddelerini okuyunuz ve oyundaki beceriniz için 0-4 puan arasında bir puan (küsüratlı olabilir) veriniz. Buradaki amaç dengeli bir şekilde takımlar kurabilmektir. 
  • Eğer asıl etkinlik vaktinde 15 dk içinde bir kişi bile katılım göstermezse o günkü oyunlar host tarafından iptal edilebilir.

Oyun Menüleri

Oyun Görselleri ve Videoları

tTRiYax.png
Ara
Katılıyorum. Kendime 2 veriyorum.
Ara
@Merco puanını da belirtir misin?
tTRiYax.png
Ara
Katılmak isterim, 1.5 puan.
Ara
Bir günde kaç oyun oynanacak, belli bir süre var mı? Ayrıca her cuma saat 23:00'da müsait olmayabilirim. Eğer sorun olmazsa katılıyorum. Puan 1.1.
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
@Doraemon

En az 2 oyun oynanılır diye tahmin ediyorum. Her cuma katılmak zorunda değilsin. 1 tanesinde bile olsan yeter.
tTRiYax.png
Ara
Oyunun yapısına bağlı diye düşünüyorum. Michi veya Black forest tarzı haritalarda bir oyun 2 saat sürebilir. Ama açık alanlarda gold Rush, Arabia gibi haritalarda Rush atmaya göre yarım saatte bitebilir.
Ara
Katılmak İsterim 1.8 Puan
Ara
Katılmak isterim ama ilk cumaya denk gelecek oyun günü yolculuğum olabilir. Onun dışındakilere katılırım. Puan 2.
Ara
4+....
Ara
@Probang

Yani katılıyor musun?
tTRiYax.png
Ara
0.7 bu cuma gelirim sonrakiler emin değilim.
Ara
Mobilden bağlancak olsak ne kadar mb yer acaba bir oyun bilgisi olan cevaplarsa ona göre katılabilirim.Katılacak olursam şimdiden puanımı 1 olarak belirteyim.
Ara
(31-05-2018, 05:02)iberkay : Mobilden bağlancak olsak ne kadar mb yer acaba bir oyun bilgisi olan cevaplarsa ona göre katılabilirim.Katılacak olursam şimdiden puanımı 1 olarak belirteyim.

İnternetini sadece AoE2 mpsi için kullandığında çok az kota yer ama bilgisayarında başka hiçbir güncelleştirme yapmaman lazım. Özellikle oto güncelleştirmeler var, windows, antivirüs programları hatta steamin oyun güncelleştirmeleri gibi bunların hepsini kapaman lazım. 

AoE2 mpsi tam olarak ne kadar internet yer bilmiyorum ama şöyle bir örnek veriyim. Bugün 31 Mayıs, yarın benim mobil internetim yenilenecek ve neredeyse her gün mobilde en az 1 oyun hearthstone oynarım otobüste veya metroda vs. 1 ayda 32mb internet yemiş. Bir hearthstone oyunu ortalama 10 dakika desek 300 dakikada 32mb gitti diyebiliriz. AoE2 için oyunlar 60 dakika sürüyor desek 6,4mb gibi bir değer geliyor ama bu bir tahmin tabiki. Uygun olduğumda deneyip ne kadar internet yediğini yazabilirim.
tTRiYax.png
Ara
Çok çok 100 mb yer diye tahmin ediyorum.
Ara
Beyler bu puanlar ne böyle? Küçülün de cebime girin :D
Ara
Bi hotseat turunu oynamakta 5MB falan yiyor ama sen bilirsin tabii. @iberkay :D
[+] 2 üye ZenderX nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Konusu değil ama hotseat turuna 5 bile çok. 2-3 mb.
Ara
@reddga Steam'de online isem mesaj atın gelirim. Gece istersen 1vs1 atabiliriz.
https://steamcommunity.com/id/probang
Ara
Kendime 1 diyim temiz olsun
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.