[MP] AoE2 - Multiplayer: Mart 2019
(05-03-2019, 22:07)SoulForged : Ben geleyim ikinci oyuna arkadaslik yolladim kabul edermisiniz

Ettim, 2. oyun kuruldu.
tTRiYax.png
Ara
2. oyun bitti, 3. oyunu oynamak isteyen varsa söyleyebilir.
tTRiYax.png
Ara
Oda kuruldu.
tTRiYax.png
Ara
Soz verildigi gibi anti-rush suresi konulursa devam edelim yoksa gelemem. Beceremiyorum siz genclerin oynadigi gibi ortalikta at kosturmayi. Yaslandik.
Ara
(06-03-2019, 09:42)yafeshan : Soz verildigi gibi anti-rush suresi konulursa devam edelim yoksa gelemem. Beceremiyorum siz genclerin oynadigi gibi ortalikta at kosturmayi. Yaslandik.

İlk oyunda o süre söylendiği gibi konuldu ama bu sürenin her oyun koyulacağının sözünü vermedim ki 2. oyuna girerken lobide sordum süre olsun mu diye diğer oyunculardan hayır cevabı geldi. Oyunun başlamasına son 4 saniye kala sürenin olmasını söyledin ama artık çok geçti.

İşin aslı o sürenin olmasının taraftarıyım yoksa oyunlar çok çabuk sonuçlanıyor, dün oynadığımız ilk oyun 1 saatten fazla sürdü ve gayet de zevkliydi. Satan ile birbirimizin birliklerini counterlamak için iyi çaba sarf ettik ama sonunda kazanan o oldu. Dünkü oyunlardan görseller ve videoları en kısa zamanda konuya atacağım.
tTRiYax.png
Ara
Bence baris suresi koymadan oynamaya alistirin kendinizi cok daha zevkli cinku karsi taraf rush yaptiginda ekonomisinden feragat ediyor siz de karsilik verebilirseniz one gecmis olursuniz İnternetten bir iki video izleyip biraaz da basta hizli gelisirseniz cok rahat karsi koyarsiniz hem oyunculugunuz da gelisir
Ara
barış süresi konmadı ne oldu yafes yıkıldı sende rush atınca ekonomin bitti böyle olunca pek keyif alındığını sanmıyorum
Ara
Kac dk basta koruma aciyosunuz ki 15 dk civaridir zaten o surecte saldiri olmuyor 2. Caga 11-15 dk arasi geciyosun ki senin ona knightlerla saldirdigini dusunursek dk 25-30 du hala savunmasi yoksa yikilmaya mahkum saatler suren sıradan oyunlar da sıkıcı geliyor bana
Ara
Barış süresini isteyen de istemeyen de var gördüğüm kadarıyla. Bu durumda oyunları iki türlü kurmak lazım. İlk oyun alışma amaçlı barış süreli yapılır diğeri ise süresiz. 
İki şekilde de bence zevkli oluyor, farklı taktikler yapmak gerekiyor. 

Dün aslında tam olarak bu şekilde oynadık. 3 oyundan ilki süreliydi ve harita black forest olunca oyun uzun sürdü. 2. oyunda bana tower rush atılınca mecbur knight basıp kendimi korumak zorunda kaldım. Bastığım knightlar boş durmasın diye onlarla raid attım. 3. oyun ise ffa idi ve king of the hill modunda ortadaki wonderı ele geçirmemiz gerekiyordu. O oyun da bayağı zevkliydi. O modda wonder süresinin ne kadar hızlı gittiğini bazen farkedemiyoruz ve onu ele geçirmek için geç kalınabiliniyor. Dün aynen böyle oldu ve şans eseri o oyunu kazandığımı düşünüyorum.
tTRiYax.png
Ara
Guzeldi oyunlar tesekkurler bir daha ne zaman tekrarlariz
Ara
Bir sonraki oyun en erken bu hafta sonu olabilir. Bugün ron, cuma günü aom mpsi olacak. İstek olursa cumartesi veya pazar tekrar toplanabiliriz ama bence haftada bir gün yeterli.
tTRiYax.png
Ara
Dünkü oyuna katılamadım.
1x1 atmak isteyen olursa gece 00:00 a kadar buradan ulaşabilir.
https://steamcommunity.com/id/probang
Ara
rts oyunları peynır ekmek gibi yiyerek ımoba havasında rush atarak oynayarak zevk alıyorsanız ben almayayım beyfendiler. Yok efendim git taktik videosu seyredin falan diyorsaniz zaten siz zevkine oynamiyorsunuz demektir. Arkadas arasinda takildigimiz seylere kazanma hirsi karistirmayalim lutfen.
Ara
O kadar kişi var, bir kişi 1x1'e gelmiyor. Beni niye sevmiyosunuz?
@yafeshan niye gelmiyorsun?
Ara
@Probang adam yiyormuşsun diyolar.
Sic Parvis Magna
Ara
1 v 4 yapip kazanan adama karşı solo oynamak icin mazosist olmam lazim @Probang
Ara
Dünkü 1. ve 3. oyunların videoları ve onları ilk mesaja da koydum. 2. oyun sırasında yayın gitmiş o yüzden onu koyamadım maalesef.

tTRiYax.png
[+] 1 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bir sonraki oyun gününde Deathmatch oynayabiliriz. Hem farklılık olur hem de herkesin son çağda ve yüksek miktarda kaynakla başlamasıyla direk savaşmaya başlarız ama burada da treaty süresinin konmasında yarar olacak. Tabi normal oyunlardaki gibi 20-30dk süre koymak yerine 10-15dk yeterli olur diye düşünüyorum.
tTRiYax.png
Ara
ben de katılmak isterim bi dahaki oyuna. 1v1 de atarım isteyen olursa. steam: carpathia
Ara
Bir sonraki oyun günü muhtemelen yine salı günü olacak.
tTRiYax.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.