[MP] AoE3/DE - Multiplayer: Aralık 2020
styaz.jpg
Strategyturk Age of Empires III Aralık 2020 Multiplayer etkinliğine hoş geldiniz. Bu konu altından hem Age of Empires III hem de  Age of Empires III Definitive Edition sahipleri müsait oldukları zamanlarda toplanabilir.
  • Age of Empires III 1.04 sürümünde Gameranger üzerinden Asya Hanedanlıkları Eklentisi ile oynanacaktır. 
  • Age of Empires III DE ise oyunun kendi serverleri üzerinden oynanacaktır. 
  • Gameranger'ı buradan indirebilirsiniz. Yaşayacağınız herhangi bir sorunda şahsıma forum, discord ya da steam üzerinden ulaşabilirsiniz. 

AoEIII Katılımcıları
@Onur34
@Yasin Ahmet
@Ferreke
@Aiakos
@reckdown
@MSekmet
@Probang
@Littleİskender

AoEIII DE Katılımcıları
@Onur34
@Attila the Hun
@reddga
@gLo1NN
@Voidian
@Theshinigami
@MSekmet
@Athule
Ara
Normal oyuna katılıyorum.
Ara
Definitive Edition'a katılıyorum. Sadece haftasonları gelebilirim.
IbnE9P2.gif
Ara
normaline katılıyorum fakat gamerangerdan oynanırsa gelemem
Ara
normale katılıyorum
€20
Ara
DE olarak katılıyorum.
Ara
Bu akşam klasik oyun üzerinden yeterince kişi bulabilirsek toplanacağız. DE versiyonunda ise oyuncuların çoğunluğunun isteği üzerine haftasonları oynamaya karar verdik.
Ara
Definitive Edition oynamak için katılıyorum.
tTRiYax.png
Ara
oda kuruldu. StrategyTurk, şifre st
Ara
Etkinliğe katılamayacağım. Ama DE etkinliğine katılan arkadaşlar mp ı önceki oyunla kıyaslarlar ve bunu paylaşırlarsa gerçekten çok iyi olur keza aoe3 ün bence mp de ciddi dengesizlik ve sıkıntıları vardı.
giphy.gif
Ara
@Ferreke ile @Aiakos'u beklerken kısa bir maç attık. Ne yazık ki bilgisayarımdaki anomaliler yüzünden ss alamadım. 
İkinci maçsa ise @Aiakos'un Osmanı ve @Ferreke'nin jandarmaları ile savaştık. İlk önce @Aiakos'un şehrini bastım. O sırada @Ferreke jandarmalar ile benim şehri bastı ama milisler bir de barakamı yıkmaması sayesinde çıkarttığım samuraylar ile ilk dalgayı püskürtmeyi başardım. O arada da @Ferreke'nin şehrini koruyan tüfekli beyleri öldürüp iki barakasını, bir town centerını bir tane de fortunu yıkmayı başardım ama o arada ordum gitti. Ondan sonra Aiakos'un şehrine 20 tane köylü gönderip oraya bir town center -pop limiti yüzünden işçi basamıyordum ama yine de olsun- , iki baraka, bir yerli bilmemnesi bir tane çiftlik ve son olarak asıl şehrimde yıkıldığı için bir tane pazar kurdum. Ordularımı iki taraftan büyüttüm ve kartta ne kadar asker varsa aldım. Oyunun sonlarında @Ferreke ikinci saldırısından sonra resmen hayalet kasabaya dönen asıl şehrime saldırdı. Ben de bunu fırsat bilip samuray spamımla kendisinin şehrine son kez saldırdım. Çok yorucu ve eğlenceli bir maçtı.  Bütün katılımcılara çok teşekkürler. En yakın zamanda tekrar görüşmek üzere.
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
DE olarak katılıyorum.
Hail the Omnissiah! He is the God in the Machine, the Source of All Knowledge
Ara
İndirme problemleri yüzünden katılamıyorum maalesef. İyi oyunlar herkese.
Ara
DE için +1
Ara
Bugün orijinal oynuyoruz. Yarın DE oyuncuları ile toplanacağız.
Ara
İlk el bayağı zevkliydi ben Hollanda oynuyordum, oyun başı bankaları kartlar sayesinde 6'ya çıkardım ve deli gibi para kazanmaya başladım. Sonrasında fabrikalarım ile ekonomiyi şahlandırdım ardından bilmediğim mekanik olan "revolt"'a tıklayıverdim. Sonucunda ülkem Gatling Gun ve Militan'a sahip Amerika'ya döndü(tüm işçilerim asker oldu ancak Hollanda birlikleri vesaire hala duruyordu). Age of Mythology'deki Ragnarok'un daha güçlü ve uzun ömürlü haliymiş ve bu sayede @Ferreke ve @Onur34'ün ekonomisine büyük zararlar verdim. Mekaniğin Hollanda'da büyük bir avantajı var çünü Hollanda işçi olmadan da uzun zaman için hayatta kalabiliyor. Sonrasında toparlayamayacaklarını anladıkları için pes ettiler. Ben şahsen çok eğlendim Revolt mekaniği de hoşuma gitti.
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Normale katılıyorum.
Ara
İlk oyunda Hindistan deneyim derken @Ferreke İngiltere, @Yasin Ahmet ise Hollanda oynadı. Random haritadan ise Moğolistan'ın bozkırları düştü bahtımıza. Hindista beklediğimden güzeldi ama hem @Ferreke'nin şehrini tamamen yok ettikten sonra @Ferreke'nin haritanın köşesine çekilip yeniden kurulması hem de yanlışlıkla rev olan Yasin'in asker spamı nedeniyle tutunmaya çalışsam da tutunamayıp eridim. Oyunun sonunda da Yasin Ferreke'yi buldu ve yok etti. Sahi haritanın hem güneyi hem de kuzeyine yerleşmişti Ferreke ama sanırım 2. kez köyü yakılınca uzatmak istemedi. Bu oyundan pek resim alamadım ne yazık ki.
ggg.PNG

İkinci oyunda @reckdown ve @Yasin Ahmet ile oynayacaktık ki Yasin'in CK3 etkinliği olduğu aklına geldi ve oyuna devam edemedi. Biz de @reckdown ile 1v1 oynadık. Kısmetimize yine Moğol bozkırları geldi önümüze. Beş altı yeniçeri ve sipahı rushı sonucu 5 kadar köylümü kaybetsem de biriktirdiğim altın ve kartlardan aldığım asker ve daimyo sayesinde ilk önce dibime diktiği barakayı sonra da köyünü yıkmayı başardım.

Ekran_Alnts.PNG
Ara
@Yasin Ahmet ile bir çılgınlık yapıp gece iki buçukta bir maç atalım dedik. Tabş hem gece iki buçuk olmasından hem de japonyaya karşı hollanda maçı olmasından oyun pek uzun sürmedi.
fffff.PNG
Ara
@Onur34'ü kınıyorum. Gecenin köründe Japon Rush'u da atılmaz be. Nasıl uyucam ben şimdi bu yenilgi ile?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.