[MP] Civ6 - Multiplayer: Şubat 2020
Oyunun resmi haritalari da var oyle de bazi ulkeler avantajli mesela rusya gibi. Bugun kesin 8-12 arasi oynicakmiyiz ona gore plan program yapicam 4 kisi oluyomuyuz en az
Ara
Ben kesin geliyorum.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Ben de geliyorum bu akşam.
Ara
Guzel o halde oynuyoruz o zaman harita vb ayarlari konusalim simdiden de gece zaman kaybetmeyelim
Ara
Birazdan lobiyi kuruyorum. Modu indirip baktım o harita 12 kişilik. İsterseniz mirror haritasında oynayalım.
Ara
Ben her türlü oynarım farketmez ancak biraz daha rpli olsa daha iyi olacak gibi.
Ara
Bugün herkes random lider aldı. Bana Mali geldi. Çölde olmayı umarken nispeten tundra ve ılıman iklim vardı. Kuzeyde rahat olacağımı düşündüm ancak çevremdeki barbar kamplarını temizlerken çok oyalandım. Haftaya devam edeceğimiz için herhangi bir ekran görüntüsü almadım. Ancak random lider olduğu için yapabileceklerimi merak ediyorum. Eğlenceli ve güzel bir etkinlikti. Herkesin ellerine sağlık.
Ara
Mirror haritasında rastgele medeniyetlerle başladık.

Oyun sonu ekran görüntüleri.

5F137E83F11616333B0290AAA8BF418674AEEC8D

DCFCAFB929C9B942B5DFD6CA946B3B640AE1736F
Ara
Guzel etkinlik oldu random baslamak ayri bir tat katti , bana Gandi cikmasina ragmen oyun basindan beri azteklerle savas halindeydim ama savas baya zevkli gecti :) rakip baya sinir krizi gecirdi. Haftaya saliyi beklemeden daha once de devam edebiliriz isterseniz bu arada rzenma oyun bitmeden ekran goruntusu paylasman senin dezavantajina bilgilerini vermis oluyorsun sehir durumlarini uretimini
Ara
(19-02-2020, 11:11)SoulForged : Guzel etkinlik oldu random baslamak ayri bir tat katti , bana Gandi cikmasina ragmen oyun basindan beri azteklerle savas halindeydim ama savas baya zevkli gecti :)  rakip baya sinir krizi gecirdi. Haftaya saliyi beklemeden daha once de devam edebiliriz isterseniz bu arada rzenma oyun bitmeden ekran goruntusu paylasman senin dezavantajina bilgilerini vermis oluyorsun sehir durumlarini uretimini
Forumdas adam kazanacagindan emin olmasa öyle bir sey yapmaz zaten... Gerci forumdasin günahini almayayim ama Civilization V'de mesela forumdaslar genelde oyun süresi az olan garipleri çivilemek icin oynuyor sadece eski oyunculari lobiye almak istemiyor yani biraz ego tatmini hakim. Benim tavsiyem single player'da biraz pisip sonra multiye atilmaniz. Üc sehirle iki sehirle oyun kazanmaniz imkansiz bu arada robot gibi oynamaniz lazim Civ 6 icin su an tek aktif zafer askeri zafer, askeri zafere giden yol da büyük popülasyon ve fazla üretimden geciyor baska yolu yok kaybedeceginiz oyuna girip durmayin yani baskalarinin keyfi icin... Gerci arkadasin popülasyonuna baktim o da bilmiyormus oyunu bir sorun yok..
Ara
@roquentin kazanacağımdan emin değilim eğlencesine oynuyoruz, herkese açık oyun istersen sende katılabilirdin. Oyunu takip edenler önceki etkinliklerde oyunun gidişatı ile ilgili resim paylaşmamı istediler o yüzden paylaşıyorum. Multi oynamak için önce robot gibi single oynamana gerek yok eğer oynadığın oyundan keyif alıyorsan oynarsın almıyorsan oynamazsın amaç eğlenmek yani.
Ara
@roquentin baya sacma konusmussun biz burda keyfine oyun oynuyoruz bir hirsimiz yok kazanıriz kaybederiz onemli degil her oyun tecrube kazaniyoruz multinin deneyimi ayri single gore baya farkli . Tabi sehir sayisi arttirmak onemli ama su an daha oyunun baslari ayrica domination disinda galibiyet olmaz demisiniz bizim cogu oyun kultur din galibiyetiyle bitiyor surekli savasmanin ordu basmanin da dez avantajlari oluyor
Ara
Forumdaslar yanlis anlamissiniz beni yaza dogru katilmak isterim tabii,din ve kültür galibiyeti imkansiz demiyorum sadece askeri zafere kiyasla cok gec geliyor, robot gibi oynamak da maalesef oyunun gerektirdigi bir durum forumdas tur62 eger yanlis görmediysem 1-2 populasyonlu sehirler normal mi sence
Ara
Son ikisini yeni kurmus ondandir 6 sehri var su an en cok sehri olan da o 67. Turda normaldir zaten su an bilim teknoloji dinde birinci gozukuyor ama dedigim gibi ekran goruntusu atmasi kotu olmus ajanlığa acik sekilde nerde ne var ne üretiyor gorebiliyoruz.
Ara
(19-02-2020, 15:02)roquentin : Forumdaslar yanlis anlamissiniz beni yaza dogru katilmak isterim tabii,din ve kültür galibiyeti imkansiz demiyorum sadece askeri zafere kiyasla cok gec geliyor, robot gibi oynamak da maalesef oyunun gerektirdigi bir durum forumdas tur62 eger yanlis görmediysem 1-2 populasyonlu sehirler normal mi sence

Dostum yanlış anlama değil, oynadığımız oyunu yorumlayabilirsin zaten bu yüzden paylaşıyoruz ama bazı ithamlarda bulunuyorsun cevap verme gereği hissediyoruz. O şehirleri yeni kurdum o yüzden 1-2 populasyondalar hatta 10-20 tur sonra birkaç şehir daha kurmayı planlıyorum onlarda 1-2 populasyonda olacak. Haritadan dolayımı bilmiyorum ama çok fazla sayıda barbar vardı gelişim çok zor oldu. Bu oyunda gelişim şansa bağlı.

Civ5'de insanlar birbirini ego tatmini için çivilemeye çalışıyordu diyorsun ama sen daha katılmadığın bir etkinlikte başkalarını çivilemeye çalışıyorsun. İyi bildiğini düşündüğün konular ile ilgili rehber yazabilirsin bizde dahil herkes yeni birşeyler öğrenmiş olur. Kurulan etkinlikleri beğenmiyorsan kendin kurabilirsin. Eğer bir etkinliğe katılıyorsan yada takip ediyorsan amacın eğlenmek olsun öteki türlü forumda harcadığın zamana yazık.

Katılmamasını tavsiye ettiğin @SoulForged olmasa biz bu etkinlikleri yapamamış olacaktık sende takip edememiş olacaktın.
Ara
(19-02-2020, 15:58)Rzenma :
(19-02-2020, 15:02)roquentin : Forumdaslar yanlis anlamissiniz beni yaza dogru katilmak isterim tabii,din ve kültür galibiyeti imkansiz demiyorum sadece askeri zafere kiyasla cok gec geliyor, robot gibi oynamak da maalesef oyunun gerektirdigi bir durum forumdas tur62 eger yanlis görmediysem 1-2 populasyonlu sehirler normal mi sence

Dostum yanlış anlama değil, oynadığımız oyunu yorumlayabilirsin zaten bu yüzden paylaşıyoruz ama bazı ithamlarda bulunuyorsun cevap verme gereği hissediyoruz. O şehirleri yeni kurdum o yüzden 1-2 populasyondalar hatta 10-20 tur sonra birkaç şehir daha kurmayı planlıyorum onlarda 1-2 populasyonda olacak. Haritadan dolayımı bilmiyorum ama çok fazla sayıda barbar vardı gelişim çok zor oldu. Bu oyunda gelişim şansa bağlı.

Civ5'de insanlar birbirini ego tatmini için çivilemeye çalışıyordu diyorsun ama sen daha katılmadığın bir etkinlikte başkalarını çivilemeye çalışıyorsun. İyi bildiğini düşündüğün konular ile ilgili rehber yazabilirsin bizde dahil herkes yeni birşeyler öğrenmiş olur. Kurulan etkinlikleri beğenmiyorsan kendin kurabilirsin. Eğer bir etkinliğe katılıyorsan yada takip ediyorsan amacın eğlenmek olsun öteki türlü forumda harcadığın zamana yazık.

Katılmamasını tavsiye ettiğin @SoulForged olmasa biz bu etkinlikleri yapamamış olacaktık sende takip edememiş olacaktın. 
 Forumdas oyun stilini begendim tam olarak bu yabancilarin irr plays dediklerinden. Barbarlarla ugrasmada sorun yasiyorsan biraz antrenman lazim. Yok ben civilemeye calismiyorum zaten sonradan mesaji da düzenlemistim ben sehirlerinin popülasyonuna dikkat etmemistim. Katilmamasini tavsiye etmiyorum ama oyuncularin yerine bot atabilirsiniz keyifli olur. Rehber yazmiyorum iki bin saat oynadigim oyunu iki sayfada anlatamam zaten. Neyse tartisacak bir sey yok forumdas iyi eglenceler takipten cikis yapiyorum
Ara
Tavsiyelerin için teşekkür ederiz ama antreman yapman lazım yada daha iyi oynaman lazım gibi cümleler çok yardımcı olmuyor bu yüzden rehber yazabilirsin dedim. Botlarla oynamak istesem single oynardım. Saygın bir ortamda multi tecrübesi yaşamak istiyoruz.
Ara
Bu akşam kaldığımız yerden devam ediyoruz arkadaşlar.

@Gurt
@SoulForged
@Alduin
Ara
Tamamdir ben musaitim 8-12 saatlerini pek aksatmayalim ama hatta fazlasi da olabilir de :)
Ara
Şu anlık bir sıkıntı yok ben de müsaitim.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.