[MP] Civ6 - Multiplayer: Şubat 2020
Geldim ben.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Lobi kuruldu.
Ara
Görsel

Kim demiş para mutluluk getirmez diye askerlerimin çoğunu hatta neredeyse hepsini son 5 turda bastım. Wonderlarda sıkıntı çektim @Rzenma sağolsun amerikan sömürgeciliğini kullanarak çoğunu çaldı. Diğer oyuncular şehirlerimle ticaret yapmak için yarışıyor. Son olarak spoiler bu tur başı geliri ileride daha da artacak. Çok keyifli bir oyun günü daha oldu katılan herkese teşekkür ediyorum. Haftaya devam edip bitirmek dileğiyle. İslamın yükselen sancağı ve ticaret devleti Mali'den selamlar.
Ara
Bugün dört kişi başlamıştık ama oyunun ortalarında @Alduin oyundan düştü üç kişi devam ettik. Bir müddet şehir kurup genişlemeye devam ettikten sonra diğer medeniyetlerle sınır komşusu haline geldik. Komşu uluslardan Hindistan ülkemize misyonerler gönderip hinduizm denilen yanlış fikirleri öğretmeye kalktı. Ülkemizdeki akil insanlar bu misyonerleri engelledi hatta bir tanesini kendi ülkesine kadar kovaladılar. Sonra bunlar daha kalabalık geldi ve bu sefer yanlarında guru muru bir şeyler getirdiler kavga eden misyonerlerin canlarını tazeliyordu bu arkadaşlar, bizde geri çekilmek zorunda kaldık. İki şehrimiz bu misyonerlerin yanlış fikirleri ile zehirlendi zaten Aztek'ler çoktan zehirlenmişti. Kovboylarımızı göreve çağırdık. Sınır hattında sinirler gerildi ve askeri hareketlilik başladı komşu ulusun liderine son bir uyarı mektubu gönderdik mektubun içeriği şu şekildeydi.

unknown.png 

Gandhi uyarılarımızı dikkate aldı, askerlerini ve misyonerlerini geri çekti. Tam tansiyon düşüyor derken bu kez de masum bir amerikan vatandaşını ajan diye hapse attı, evet bunu yaptı. Geri vermek için de fahiş bedeller istedi. İn my great and unmatched wisdom tüm bu zorlukların üstesinden geliriz evelallah. Ülkende dolar bir anda fırlarsa şaşırma Gandhi!

Diğer ulus olan Mali ile büyük bir ticari ağ kurduk en son hatırladığım kadarıyla 4-5 tane tüccar yolluyordum bu ülkeye ciddi bir getirisi var. Kötü olan mali durumumuzu Mali sayesinde kurtardık ve daha fazla asker basabildik. Bugün bu şekilde sona erdi katılan arkadaşlara teşekkür ederim 

Oyun sonu ekran görüntüleri:
[+] 1 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cok guzel hikayelestirmisin oyunu rzenma ama alduin oyundan sadece dusmedi bilerek oyunu birakti zaten oyun boyunca da tatsiz tavirlarda bulunuyodu gitmesi iyi de oldu fakat bundan sonraki etkinlerde bu sekilde davranacaksa katilmamasini rica ederim.
 Ben de oyunumu ozetlersem bu hafta aztekle olan savasimi baya avantajli sekilde bitirdim sehirlerini yagmalayip para din inanc puanlari aldim, dinde baya ilerledik din puanlariyla setler isci ve bircok binayi hizlica tamamlayip score puanlarinda birinci siraya ciktim. Amerikayla din savaslari yasadik ultimatom aldik bariscil tavirlar sergilemek isteyen hindistan askeri yontemlere basvurmak yerine geri cekilmeyi tercih etti amerikanin tehditleri devam ederse ulkesini sonuna kadar savunmaya yeterli guclu ve teknolojik ordusunun da oldugunu untmamak gerekir.
 Bu dönemde bilim ve kulturde baya ilerledik unlu muhendislerin yardimiyla bircok dunya harikasini hizli sekilde yapmayi basardik 
 Katılanlara tesekkurler Anduin haric :) bir sonraki oyun gununde gorusmek üzere
[+] 1 üye SoulForged nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bugun devam mi oyuna 8-12 herkes burda mi
Ara
Bugün saat 8'de devam edeceğiz.
Ara
(03-03-2020, 13:13)Rzenma : Bugün saat 8'de devam edeceğiz.
 Nerdesiniz?
Ara
Elimde olmayan sebeplerden ötürü geciktim özür dilerim arkadaşlar. Hazırsanız başlayabiliriz.
Ara
Sanırım @Gurt şu anda yok ben lobiyi kurmadığım için bakıp geri dönmüş olabilir benim hatam. İsterseniz bu hafta içinde müsait olduğunuz günlerde devam edelim.
Ara
Bugun napiyoruz gurttan hala haber yok mh?
Ara
Gurt uğraşması gereken bazı işlerden dolayı birkaç gün daha buralarda olamayacak gibi.
Sic Parvis Magna
Ara
@altnkurt söylemiş ancak kişisel sebeplerimden ötürü bir süre foruma giremedim. Laptopumu bile kullanmadım desem yalan olmaz.
Ara
Bir aksilik olmazsa bugün kaldığımız yerden devam ediyoruz.
Ara
Saat 17.00 gibi arabayı almaya gideceğim maksimum yarım saat sürer ardından mp için hazır olacağım.
Ara
saat 8 de bugun hazır olur muyuz ?
Ara
Ben hazırım.
Ara
Lobi kuruldu.
Ara
Bugün yine tamamen gelişim hamleleri ile geçti. Hinduizmin dünyaya yayılmasına engel olmayı başardık fakat Hindistan çok iyi gelişim göstererek tüm kulvarlarda önde götürüyordu en son. Sadece diplomatik zaferde önde değildi sanırım. Mali'de çöl bonuslarını alabileceği bir alan bulamadığı için üzgündü. Buna rağmen mali durumu en iyi olan ülkeydi. Normalde çölde başlaması gerekiyordu ama haritayla alakalı bir sorun var sanırım simetrik yapmaya çalıştığı için oyuna pek çöl eklenmemiş.

City State egemenliği, casusluk, din savaşları son olarak da rock bands üzerinden turizm elde etme gayreti dışında bir şey olmadı. Artık kongreye diplomatik zafer ve yarışmalarda eklendi başlarda yeterli gelen oyun süresi sakince oynamamıza rağmen şu anda fazla yeterli değil aslında. Biraz daha hızlı oynamak gerekiyor :d

Oyun sonu ekran görüntüler:
Ara
Guzel gecti oyunumuz dun de baya ilerledik bir dahaki haftaya biter bence. Turn suresi bana yetmedi 2.5 dk da cogu zaman bitiremeden hamlelerimi gecmek zorunda kaldim oyun ilerledikce yapcak seyler artiyor. Bu oyunda baya karsilikli silahlanma oldu asiri petrol ve komur kullanimindan karbon salinini artti dogal afetler olustu şehirlerin bir kismi sular altinda kaldi bir kismi yıkıldı baya zorlayici gecti. Su an gerilim yuksek her an bir dunya savasi cikabilir mali ne durumda bilmiyorum askeri olarak ama amerikayla ben gerek hava gerek deniz kara baya ordumuz vardi
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.