[MP] Civ6 - Multiplayer: Temmuz 2019
stciv.png
Civilization VI - Temmuz 2019 Etkinliği

Yeterli çoğunlu sağlayabilirsek temmuz ayı içersinde multiplayer etkinlikleri düzenlemeyi düşünüyorum en az 4-5 kişinin katılması gerekli. Eğer katılmak istiyorsanız uygun olduğunuz günleri ve saatleri ayrıca sahip olduğunuz genişleme paketlerini Rise and Fall (R&F) Gathering Storm (GS) yorumlarda belirtin. Yeterli çoğunluğu sağlayamazsak multi senaryoları tercih edebiliriz.

Yeterli çoğunluğa ulaşabileceğimizi düşünerek vanilla ve gathering storm için farklı günlerde etkinlik düzenlemeye karar verdim katılımcılar isterlerse aynı anda ikisine de katılabilirler.
Etkinlik sırasında sizi oyuna davet edebilmem için steam üzerinden beni ekleyin.

Bu ay içerisinde yapılan multiplayer etkinliklerine dair iletiler, paylaşımlar ve sohbet bu konu altında yer alır.

Katılımcılar (GS)
Bu konu aracılığıyla katılabilirsiniz.

Katılımcılar (Vanilla)
Bu konu aracılığıyla katılabilirsiniz.
Ara
Gathering Storm dlcsine sahibim katılıyorum.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
@yafeshan @jax61 @Voidian @altnkurt @Sezar @Scallion @Feldmarschal @Ayro @SoulForged @Probang
Ara
R&F eklentisine sahibim sadece, duruma göre gelmeye çalışabilirim.
Tum eklentilere sahibim katılabilirim
Ara
Tüm eklentiler mevcut, katılmak isterim.
Ara
Gorunen o ki zengin mp'si kuruyosunuz. iyi oyunlar diliyorum katilmak isterdim ama dlc yok. Bu fiyatlarla dlc almanin mantiksiz oldugunu dusunuyorum. Yayini olsun en azindan.
Ara
(02-07-2019, 08:27)yafeshan : Gorunen o ki zengin mp'si kuruyosunuz. iyi oyunlar diliyorum katilmak isterdim ama dlc yok. Bu fiyatlarla dlc almanin mantiksiz oldugunu dusunuyorum. Yayini olsun en azindan.

Aslında gathering storm için yeterli çoğunluğa ulaşabileceğimizden emin değildim ama şimdiden 4 kişi oldu vanilla sürümü daha kalabalık olabilir. Vanilla ve gathering storm için faklı günlerde etkinlik düzenlemeye karar verdim isterseniz iki etkinliğede aynı anda katılabilirsiniz.

Sizi oyuna davet edebilmem için steam üzerinden beni ekleyin yada steam profilinizi yazın ben sizi eklerim. https://steamcommunity.com/profiles/76561198027889317/

Etkinlik günlerine birlikte karar verelim uygun olmadığınız günleri yazın. Önümüzdeki perşembe gününden itibaren başlayabiliriz Perşembe(Vanilla) Cuma(GS) Cumartesi(Vanilla) Pazar(GS)

Oyunun hızı bugüne kadar hep online olarak ayarlandı isterseniz hızı standart yapıp sonraki günlerde kaldığımız yerden devam edebiliriz.
Ara
Cuma stellaris var pazartesi ya da salı yapabilirmiyiz gsliyi. GSliye kesin katılacağım. Vanillaya da katılavilrim.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Yapabiliriz herkesin uygun olduğu ortak günleri belirleyelim etkinlik günlerine sonra karar verelim.
Ara
Oyunun vanilla versiyonunda cok eksikler var su an steam indirimlerinde gathering storms alsaniz yeterli olur tabi ama herkesin butcesini bilemem. Ben gs olan etkinlige katilabilirim standart olmasi bana uyar bir iki hafta surer ama online hizdaki gibi kosturmaca olmaz daha cok keyif aliriz. Turn suresi koyariz simülane turn de koyariz olur. Bir de irklarda sinirlama olucak mi kutallar ne olucak harita turu city state sayisi falan bunlari da belirleyip bu hafta baslayalim derim
Ara
vanilla gercekten cok eksik kaliyor. Adamlar oyle ayarlamiski vanillasiz oynamak cok dengesiz oluyor ama o fiyatlara da dlc alinmaz. Ben o kadar parayi full surum oyuna vermiyorum cogu zaman
Ara
1-2 kişi daha gelirse yarın bile başlayabiliriz benim için sorun yok harita etkinlik günü oy çokluğu ile seçilir ama oyun hızı için oy birliği lazım oyun hızını standart seçeriz ama sonraki günlerde katılım azalabilir. Harita için benim önerim Small Continents engellemeyi düşündüğüm bir medeniyet yok etkinlik günü karar veririz geri kalan tüm ayarlar standart olacak. Diğer etkinliklerde koyulan bir kural var ilk 30 tur kimse savaş açamaz diye bu kuralı eklemek istiyorum bunun dışında herhangi bir kural yok.
Ara
Haftaiçi genellikle her gün benim açımdan uygun. Cmt-Pzr uygun olmama ihtimali yüksek.

Oyun hızı standart ya da çevrimiçi gibi bir tercihim yok. Small continents iyidir, karalı denizli aslına benzer yürüyelim.

Civ'deki ilk multiplayer oyun olacak benim. Çevremde pek oynayan yok.
Ara
R&F DLC'sine sahibim. GS eklentisini henüz alma imkanım yok. GS haricindeki multiplayer etkinliklerine katılabilirim.
Ara
Herkes için uygunsa yarın saat 8 de vanilla ile başlayabiliriz. Duruma göre R&F da kurabiliriz.
Ara
Şöyle bi Civ6 full dlc çekilişi olsaydı iyiydi
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
ful dlc mevcut. eksik adam olması durumunda müsait olursam tüm etkinliklere katılabilirim.bu oyunların en büyük sıkıntısı ekibin sürekliliğinin olmayışı. bu bağlamda oyun gm si ve grup aedilesi, katılımcıları steamden eklerse iletişim kolaylaşır.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Bu akşam saat 8'de ilk oyunumuza başlayabiliriz. Katılan arkadaşların uygun oldukları gün ve saatler konusunda bilgi almakta zorlanıyorum katılımcıların durumuna göre (GS) (R&F) veya (Vanilla) kuracağız sorusu olan veya katılmak için uygun olmayan varsa bana mesaj atsın.
steam: https://steamcommunity.com/profiles/76561198027889317/
Ara
Her iki oyuna da katılıyorum. Genellikle her gün uygunum o yüzden sıkıntı olacağını sanmıyorum. Saat olarak ise akşam 7'den sonra olursa daha iyi olur.

Bugün yaptığım başka planlardan ötürü de gün içinde etkinlik olursa katılamayacağımı belirtmek isterim.
WhaW8Am.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.