[MP] CK2 - Multiplayer: Ağustos 2017
İskenderiye emiri ile başladım. Adamın oyun başı 17 entrikası olduğunu farkettiğimde direkt satanist tarikatına katıldım. Bir süre sonra gayet güçlenip bu tarikatın başından sonra gelecek kişi ben oldum, entrikam 36'yı bulmuştu. İlk oğlum Quickti diğer oğullarım normal, ama bir süre sonra eventle şeytanın tohumu tarzı özelliği olan bir oğlum oldu. Diğer oğullarımı öldürüp onu geçirmeye çalıştım. 4 oğluma tainted touch özelliğini uyguladım, 2si öldü (1i Quick olan oğlum) diğer 2si delirdi. Bu sırada Emri altında olduğum Mısır emiri kalemi basıp beni öldürdü. O şeytanın çocuğu olan oğlum ise suikast sonucu öldü. Şuan pek becerikli olmayan 2. oğlumla Mısır'ı almaya çalışıyorum.
Ara
Toplanın, kurulucak oyun.
Until the very end.
Ara
Kuruldu.
Ara
5QONqz.jpg

Battal gazinin torunu bulundu.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
RP5p3Y.jpg

N1Q2Eg.jpg
Ara
Bir dahaki oyuna Berke ve altnkurtun aralarındaki kankacılığı bitirmelerini bekliyorum. Fazla rahatsız edici.
[+] 1 üye Justicar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Duman
20170815233544_1.jpg
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
(16-08-2017, 01:27)Justicar : Bir dahaki oyuna Berke ve altnkurtun aralarındaki kankacılığı bitirmelerini bekliyorum. Fazla rahatsız edici.

"Kankacılık" olayından kastın nedir? Kendisiyle daha bu oyun tanışmakla beraber tamamen çıkarlarımıza dayalı bir şekilde oynuyoruz.
Until the very end.
[+] 3 üye Berke nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sen kalkıp 2k 3k altını İrlanda'ya gömüp kale bas, İrlanda'yı feth edip Altnkurta ver. O da sana isyan etmesin çünkü en büyük vassallın o.

Şimdi hangi sen hangi yapay zeka için böyle bir şey yaparsın? Ya da hangi yapay zeka sana bu durumda isyan etmez? Ben en son 80. iç savaşımı yaptım. Aes bilmem kaçıncı isyanını yedi kaçını kabul etti saymadım. Ben böyle zor durumda oynarken siz rahat rahat bölgenizde genişliyorsunuz. Bu çıkar ilişkisi değil. Ayrıca biriniz İrlanda biriniz Galler. Potansiyel rakipsiniz. Ben en başından bunları önlemek için dip dibe ülke almayın dedim.
[+] 1 üye Justicar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ya vassal olan asker ve vergi ödeyen benim sonuçta. İster loyal olurum ister disloyal. Oyundaki hedefime nasıl ulaşıyorsam ona göre hareket ediyorum.
Orada bağımsız olmamın bana çok fazla bi katkısı olacağını düşünmüyorum. Buna ister acemilik deyin ister cahillik deyin.

Oyun başında durduk yerde feodale dönüştüm ve aylık 0,6 altın gelirim vardı. Wrong demesneden de 200 askerim vardı. Ne demesnemi upgrade edebilirdim ne de bi fetih yapabilirdim. İhtiyacım olan yatırımları sağlaması karşılığında sadakatimi sundum. Şimdiye kadar da gerek maddi olarak gerek askeri olarak bir çok konuda destek oldu. İhanet etmem için ortada bir sebep göremiyorum.
Sic Parvis Magna
Ara
(16-08-2017, 01:48)Justicar : Sen kalkıp 2k 3k altını İrlanda'ya gömüp kale bas, İrlanda'yı feth edip Altnkurta ver. O da sana isyan etmesin çünkü en büyük vassallın o.

Şimdi hangi sen hangi yapay zeka için böyle bir şey yaparsın? Ya da hangi yapay zeka sana bu durumda isyan etmez? Ben en son 80. iç savaşımı yaptım. Aes bilmem kaçıncı isyanını yedi kaçını kabul etti saymadım. Ben böyle zor durumda oynarken siz rahat rahat bölgenizde genişliyorsunuz. Bu çıkar ilişkisi değil. Ayrıca biriniz İrlanda biriniz Galler. Potansiyel rakipsiniz. Ben en başından bunları önlemek için dip dibe ülke almayın dedim.

Altnkurtun asker sayısı 800'ü geçmiyor yalnız. Benim demesneden kaldırabildiğim asker sayısı hepsinden yüksek, para konusunda oldukça rahat olduğumu da unutmamak gerek.

Artık oyuncuları kaybedeceklerini bildikleri isyanlara kalkışmadıkları için mi suçluyoruz? İrlanda'yı ona fethetmem tamamen bir iftira, kendisinin de onaylayabileceği üzere tamamen kendi claimleri ve kendi güçleriyle fethetti orayı.
Until the very end.
Ara
Heyecanlı oyunumdan bir şeyler anlatayım bende. Bu oyun toprak sayımda büyük bir sıçrama var arkadaşlar, üçüncü toprağımı aldım evet büyük bir başarı biliyorum. Neyse efendimin hanedanını iki büyük dükalığa bölüp güçlerini böldüm ve bölünen dükalıklar birinden savaş ile ayrıldım artık doğrudan kralımıza bağlıyım. Norgau, Aargau hanedanlığa bağlanmışken, Baden ve Schwyz için entrikalar döndürüyorum. Ayrıldığım hanedanlığında maşallahı var, adamlar her yere kümelenmiş yakında onların kümelendiği yerleri, oyun iyi giderse ben yavaş yavaş ele geçireceğim.
[+] 2 üye SatanistKesenKedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Justicar bayağı genişlemiş, güney Fransa'daki nokta kim?
(16-08-2017, 12:53)Duman : Justicar bayağı genişlemiş, güney Fransa'daki nokta kim?

Brk Mısır'da oynuyordu ama son rehostta oraya geçmişti sanırım.
Sic Parvis Magna
Ara
Kuruldu.
Ara
Rehost.
Ara
Toprak dağıtımı sürecinde zaman istemem ve bu süreçte devam edilmesi sonucunda ülkemde isyan çıkmasından dolayı oyunu bırakıyorum.
Ara
Nasıl yani? Oyunu durduğunda en az 2 3 dk bekledik. Karakterine baktığımda toprak sayın 9/7 idi. Bunu bu sürede dağıtamam şaşırtıcı. Bu sebeple oyunu bırakman ayrı şaşırtıcı. Oyunu sayısız kere kafana göre durdurmuş biri olarak.
Ara
Ben karakterine bakarken ciddi bir limit aşma durumu görmedim ve denildiği gibi belli bir süre de tanındı sana. Orantısız büyümenden ötürü çıkan isyanları bu şekilde kılıf edip oyundan ayrılman hoş bir davranış değil. Aynı şeylerin benzerlerini Stellaris MPsinde de yapıyordun, o yüzden pek şaşırmadım.
Ara
O isyandan önce yaklaşık 3 faction isyanı daha bastırdım. Ülkedeki neredeyse bütün vassallarım hapisimdeydi. O süreçte zaten o ünvanları revoke yapıp ransom yapıyordum. Yani ilk baktığında üzerimde ünvan görememen normal ama ben o arada ülkedeki bütün ünvanları tekrardan dağıtmaya çalışıyordum. Sen devam ettirince anında faction isyanı çıktı ve kral öldü. Şuanda o arada üzerimdeki düklükleri dağıtmam gerekiyor ve eski kraldan nefret eden ransom yaptığım karakterler başka factionlara girecek. Bu durum tabikide çıkmaz değil gücümle muhtemelen kurtulurum ama zaten birsürü isyan bastırdıktan sonra tekrar böyle bir duruma düşmek hevesimi kırdı. Duruma birşey demiyorum ama durdurma süresi hakkında kural falan konması gerekiyor. Bu şekilde işlemez.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.