[MP] CK2 - Multiplayer : Mart 2017
Etkinliğin baltalanmaması için daha az bug olacağına inandığım coğrafyalarda daha marjinal hedefleri olan karakterlerle katılım gösterebilirim sonraki oyunlarda.
Bu sefer sadece oyunun son halinin resmi var.

Meraklısına veba salgını (ilk yayıldığı andan itibaren izleyebilirdim ama sonradan aklıma geldi ekran görüntüsü almak)
Ara
İzlanda yazmisim @Wickhart ne İrlandası. :/
Ara
Düzelttim. Bazen kolay okunmuyor. :grinn:
Ara
Kuruldu.
Ara
Bugünün resimleri:

@Doraemon çıktıktan sonra kaydettiğim için o görünmüyor.
[+] 1 üye Wickhart nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Dünkü oyunda Kuzey Afrika'ya kurulmuş Katolik Lombard Krallığını ortadan kaldırdık. Doğu Roma üzerine Jihad ilan ettik ve Roma'yı Ermenistan'dan defettik.
Halifelik içerisinde Persleştirme politikamız devam ediyor.
EU4 multilerinde iki kere ülkemi aiye bırakmak zorunda kalmıştım benden iyi oynamışlardı. Burada ilk bıraktığımda(daha doğrusu koptuğumda) neredeyse tüm ülkeyi kaybediyorduk, dün de AI hem Austrasia'yı kaptırmış hem de bütün vasallar sultandan nefret ediyor. Kuruldu bu arada.
Ara
Kuruldu.
Ara
En son 21'de baktım bilgisayara kuruldu vs yazmıyordu diye hatırlıyorum. 4 kişiyseniz oynasaydınız yine de.
MP saatinden önce kuruldu. Foruma bir tık geç yazıldı. Bundan uzunca bir süre MP kurmayı düşünmüyorum. En azından oyuncularda saygı unsuru oluşana kadar. Ben dün planlarımı ekip burada oyun oynayacağız diye evde kaldım ki oyunculara ayıp olmasın diye. Kimseyi zorla MP'ye sokmuyorum. Oynamayacaksanız baştan katılmayın. Haber verme inceliği gösteren bile yok.
Ara
Dün 20 sularında söylemiştim az kişi olması durumunda (4) gelmeyeceğimi, onun haricinde zannediyorum sanırım zaten benle birlikte 4'müşüz yani gelsem dahi oynamayalım derdim ben. Bu arada multiplayerın zamanı belli saati belli yani sanki sonradan anlaşılmış da onun için mevcut planların iptal edilmesi gerekmiş edebiyatı yapmaya pek gerek yok.
(28-03-2017, 00:54)Duman : Dün 20 sularında söylemiştim az kişi olması durumunda (4) gelmeyeceğimi, onun haricinde zannediyorum sanırım zaten benle birlikte 4'müşüz yani gelsem dahi oynamayalım derdim ben. Bu arada multiplayerın zamanı belli saati belli yani sanki sonradan anlaşılmış da onun için mevcut planların iptal edilmesi gerekmiş edebiyatı yapmaya pek gerek yok.

MP saati belli diye bir yerlere çağrılamıyoruz mu? Tam olarak plan olmuş ve ekmişim denemez belki benim yazım hatam olabilir. Önemli olan nokta dün o saatleri gelmeyecek oyuncuları beklemektense daha farklı geçirebilirdim. Yanlış anlaşılmasın bunların lafı olmaz. Bu güne kadar da tek bir kere konuşmadım ki sürekli bir oyuncu sıkıntısı çekmekteyiz. Biraz incelik ve saygı arıyorum.
[+] 2 üye Justicar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(28-03-2017, 00:18)Justicar : MP saatinden önce kuruldu. Foruma bir tık geç yazıldı. Bundan uzunca bir süre MP kurmayı düşünmüyorum. En azından oyuncularda saygı unsuru oluşana kadar. Ben dün planlarımı ekip burada oyun oynayacağız diye evde kaldım ki oyunculara ayıp olmasın diye. Kimseyi zorla MP'ye sokmuyorum. Oynamayacaksanız baştan katılmayın. Haber verme inceliği gösteren bile yok.

Justicara hak veriyorum. Oncelikle kendi adima ozur dilemek istiyorum, bu multiplayera sadece gecen hafta bir aksam katilabildim. Bu hafta ise zaten multiplayerin son haftasi oldugunu dusunerek, ve CK2 havamda hissedemedigimden katilmadim.

Bu tip organizasyonlarda oyun kurucu olmak zor bir is, ve skntili olabiliyor, Justicari anlayabiliyorum. Ama kimse kimseye kirilmaz umarim, ilerdeki multiplayerlar etkilenmez. Sevgiyle kalin.
Ara
Justi haklı, gerçekten aşırı derecede oyuncu sıkıntısı yaşıyoruz. Bence en önemli sebeplerden biri de oyuncuların çok yavaş büyümesinden ötürü oyunda doğru düzgün aksiyona giremememiz ve dolayısıyla oyunun zevksiz geçmesi. Çoğu oyun singleplayer tadında geçiyor.
[+] 1 üye TurkJedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(28-03-2017, 14:00)TurkJedi : Justi haklı, gerçekten aşırı derecede oyuncu sıkıntısı yaşıyoruz. Bence en önemli sebeplerden biri de oyuncuların çok yavaş büyümesinden ötürü oyunda doğru düzgün aksiyona giremememiz ve dolayısıyla oyunun zevksiz geçmesi. Çoğu oyun singleplayer tadında geçiyor.

Katilabilirim bu goruse, oynadigim tek aksamdan zevk aldim, fakat polonyada izole bir yerdeydim. Dolayisiyla singleplayer tadinda oldu birazcik. Yakin cografyalarda baslamaya mi zorlanmali katilimcilar? Fransa almanya kuzey italya cofrafyasinda bu gerceklestirilebilir belki.
Ara
(20-03-2017, 00:17)cemal : Ayrıca bu ayki mp ye katılmicam bir daha gelecek aya belki
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
@"PhasisMjora" benim aklımdaki de yaklaşık buydu, dediğin coğrafya olur, Ortadoğu olur, Bizans olur. Şu anki haliyle işlemiyor çünkü başka bir şey denemek lazım.
[+] 1 üye TurkJedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.