Anket Başlığı: Ramazanda etkinlik saatleri nasıl olsun?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
22.00-02.00

7 63.64%
21-00-01.00

3 27.27%
20.00-00.00

1 9.09%
Katılımcı sayısı: 11 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

[MP] CK2 - Multiplayer: Nisan 2020
İspanyada bi katolik dükü olarak katılmayı planlıyorum olmazsa ispanya yakınlarında bir dük olacağım.
[+] 2 üye Taleryn nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sıkıntı çıkmazsa katılıyorum
[+] 2 üye Enesyavuz nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum
[+] 1 üye Big Smonk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum.
Ara
Katılıyorum
giphy.gif
[+] 1 üye Dreamerscream nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oda kuruldu:
Oda ismi:Strategyturk Multiplayer Etkinliği
Şifre:st
id:90134540652695557 
@HulkSpider03 @Onur34 @altnkurt @elefsar @Aiakos @Littleİskender @Art3mis @Big Smonk @Enesyavuz @Taleryn
Ara
katılıyorum , devamlılık sağlayamayabilirim
Ara
katılıyorum
''The WOLF does not perform in the circus.''

STEAM PROFİLİM
Ara
Re Host Odası Kuruldu:
id:90134543991494665
@HulkSpider03 @Onur34 @altnkurt @elefsar @Aiakos @Littleİskender @Art3mis @Big Smonk @Enesyavuz @Taleryn @Art3mis @BrothersForever @Ferreke @Yusein
Ara
her zaman dediğimiz gibi hepiniz yıkılacak tekrar kalkacak ancak anjou dükü yıkılmadan hep izleyecek.
Ara
Güzel oyundu. Bol bol yağma yapıp topraklarımızı genişletmek yanında, mutlakiyet yasaları geçirdik, şiiler tarafından holly war yiyince şii olduk, bizanstan toprak alırken 19klık isyancılar yüzünden alamadık, kutsal savaşa yanlış amaçlarla dahil olduk, güneyde genişlerken Sicilya tarafından savaş ilanı yedik ve adamlar 8k paralı asker ordusu çıkardı. Bunun dışında Hispanyadaki küçük bir düklük de bize savaş açıp 3 k ordu getirdi ama @Ferreke sağ olsun 1 ile 2 bin arasında bizi hediyeye boğup son iki savaşı da çevirmemizi sağladı. Tabi savaşın başında @Selene da 300 kadar para verince kendi paramızla birleştirip paralı asker orudusu çıkarttık ama ne yazık ki güney savaşı yüzünden baya yıpranan ordumuz ile beraber düşmanı yenememiştik başta. Ondan sonra Mısır'daki devasa sultanlık savaşa dahil olup hiçbir şey yapmadı. Ama daha önceden de yazdığım gibi @Ferreke'nin parası ile ekonomik sorunları nedeniyle ordusu 3k'ya düşen Sicilya'yı ve diğer küçük devleti yendik sayılır. Şii Haliefik ile başka bir oyncu arasında para akışının köprüsü olmam ve bildirimler yüzünden bir paralı asker ordumu kaybetmem dışında herhangi bir sorun yaşamadım oyunda. Ha tabi Korsika ve Sardinya'ya ilan edilen saçma cihat yüzünden yağma yapamayıp güneye savaş açmamı da eklmezsem.
[+] 3 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
[+] 3 üye Pharmacist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İngiltere kralı olarak zorlu yollardan geçtik. ilk olarak vassalarımız bize isyan etti ama demir yumruğumuz altında ezildiler. ünvanları ellerinden aldındı yerine katolik ve norse olan sadık kişiler yerleştirilidi. eşim olarak almanyanın sürgün edilmiş prensesini aldım amacım onu tekrar tahtına geçirip ait olduğu yere koymaktı. ama beklenmedik bir şekilde papa beni dinden çıkardı bunun sonucunda çıldırdım ve ingilterede yeni bir kilise kurdum. ardından britanyadaki diğer devletlerle birlikte birleşip britanya imparatorluğunu kurduk.
20200419224224_1.jpg
 fransadaki anjou dükü ile ittifak yaptım ve almanya kralını eşime ait olan toprağı geri veresi için savaş açtım. ama savaşın ortasında içinde çıkan isyanlar sonucu kral değişti ve benim savaşta yarıda kaldı. ama devasa ordum avrupa ortalarına kadar gelmişken hiçbir şey yapmamak olmaz dedim ve anjou dükünün bağımsızlık mücadelesine yardım ettim. ardından bu yardımımdan etkilenip vassalım ordu.

Güneyde müslümanlar iyice güçlendi ispanyayı tamamen onlara kaybettik üstüne fransa içlerine doğru yayılmaya başladılar aynı bir veba gibi. Bu duruma bir dur demeliydik ve ben başında benim olacağım Holy League'i kurmak için karar aldım ve diğer hristiyan hükümdarlara müslümanları durdurmak için birlik olmak teklifi gönderiyorum. Umarım çok yakında diğer hristiyan hükümdarlar bunu bir gurur meselesi olarak görmeden birlik olmamıza ve dinimizi savunmak için tek yürek altında birleşmemize yardımcı olur.
Ara
Güzel oyundu. Hapiste ölmem sonrasında tek oğlum ile devam ettim. Önceki oyun başaramadığım şeyin bu oyun halledebildim. İtalya kralını öldürerek varisi olmadığı için İtalya kralı oldum. Papalığın krallığınıda lağvedip Orta İtalya'nın da kralı oldum (ismini hatırlayamadım). İlk işim elimdeki düklükleri vasallar arasında paylaştırmaktı. Yeni karakterlere vermek yerine de jure düklükler içindeki kontlar arasında dağıttım. Öldükten sonra yine tek oğlum ile devam ettim. Tam ülkeyi artık düzene sokacağım derken Milan çevresinde 12-13k heretic isyancılar çıktı. 5-6k olan ordumla başa çıkamadım ve Milan düklüğünü onlara bırakmak zorunda kaldım.
Bologna civarında yine aynı hereticler isyan ettiler. Ancak bu sefer yenebildim. Arada Venedik ile ve Korsika ile savaştık. 3-4 kez de İskandinavya'dan yağmacılar geldi. Şimdi 2 amacım var. İtalia İmparatoru olmak ve vesaret yasasını değiştirmek. Bunlardan sonra sıra Müslümanlara gelecek.
Ara
Katılabilirim.
[+] 1 üye Sxario nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yarın Civ6 etkinliği ile çakıştığı için katılamayacağım. Birkaç saatliğine yağma yapıp savaş ilanı yemek isteyen birileri varsa ülkemin yerine geçebilir. Tek şartım mümkünse birilerinin vassalı olmamaları.
Ara
katılıyorum acemi olsam da.
Ara
Oda Kuruldu:
id:90134604360911877
@HulkSpider03 @Onur34 @altnkurt @elefsar @Aiakos @Littleİskender @Art3mis @Big Smonk @Enesyavuz @Taleryn @Art3mis @BrothersForever @Ferreke @Yusein @Sxario
Ara
Rehost Atılıyor Kuruldu:
@HulkSpider03 @Onur34 @altnkurt @elefsar @Aiakos @Littleİskender @Art3mis @Big Smonk @Enesyavuz @Taleryn @Art3mis @BrothersForever @Ferreke @Yusein @Sxario
Ara
Id:90134605942782985
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.