Anket Başlığı: Ramazanda etkinlik saatleri nasıl olsun?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
22.00-02.00

7 63.64%
21-00-01.00

3 27.27%
20.00-00.00

1 9.09%
Katılımcı sayısı: 11 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

[MP] CK2 - Multiplayer: Nisan 2020
ck2.png
Etkinliğin İşleyişi:
GM ve Observer:@Pharmacist
Etkinlik Saatleri:22.00-02.00
Etkinlik Günleri:Salı-Perşembe-Pazar
Oyunun Başlangıç Tarihi:936 - The Iron Century
Etkinlik Hristiyanlara karşı Müslüman devletler tarzında olacaktır. Oyuncuların bu iki dinden devlet seçmesi beklenir.
Etkinlik Kuralları:

• Etkinliğin amacı eğlenmek ve güzel vakit geçirmektir,katılımcının diğer oyunculara karşı saygılı olunması beklenir.
  • Yeni başlayan oyuncular maximum dük seviyesinde ülke seçebilirler.

• Oyuncularda hükümdar-vassal ilişkisi suistimal edilemez.

• Şeytani tarikatlar ve haşaşi tarikatı yasaktır.

• Oyuncular zindana atılabilir ,zarar verilebilir,öldürülebilir fakat sonsuza dek zindanda bekletilemezler.

• Oyuncular savaştayken bir başka oyuncuyu müttefik yapıp savaşa çağıramaz.(Hristiyan Müslüman savaşları için geçerli değildir.)

• Oyuncular herhangi bir exploitten yararlanamaz.

• Oyuncuların her etkinlik günü sonrası hanedanına dair rp yapması beklenir.

• Oyuncular oyunu durduramaz, Büyük miktarda toprak kazanımı olursa admine oyunu durdurmasını söyleyebilirsiniz.

• Keyfi suikast yasaktır. Gm, suikast mekaniğinin ve kurallarının manipüle edildiğini düşünürse oyun içinde oyuncu suikastini yasaklayabilir.

• Din değiştirmek yasaktır. Eğer belli sebeplerden dolayı oyuncu fark etmeden veya zorunlu olarak din değiştirirse önceki dinine dönmesi beklenir.(Eğer oyuncu başka dinden bir oyuncunun vassalı olursa onun dinine geçiş yapabilir.)
Oyuncular bu konu altından steam adresini belirterek başvurabilir ve önerilerde bulunabilir.
Tüm DLCler aktiftir.

Müslüman ve Hristiyan sisteminin nasıl olması gerektiği ile ilgili öneriler sunabilirsiniz.
[+] 7 üye Pharmacist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sunset Invision kapatılsa daha güzel olmaz mı?
[+] 2 üye HulkSpider03 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Müslüman mekaniklerine hakim değilim. Önemsiz bir Hristiyan karakter alabilirim.
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İrlanda rezerve.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
şu müslüman trade republic rezerve
[+] 1 üye Littleİskender nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Aleksandra(Mısır bölgesi) kabul etmezseniz Garnatah da olabilir.
€20
[+] 1 üye Aiakos nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Avrupa'da bir kont ile katılmak isterim.
[+] 1 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kurallarda hafif değişiklikler yapılmış ve oyun ayarları, oyun haritasının altına eklenmiştir. Eğer oyun ayarlarında değişmesini istediğiniz kurallar varsa konuya yorum atabilirsiniz.
Ara
Bugün oyun başlayacak mı?
Ara
936'da mı oynayacaktık?? Kimse böyle bişeyden bahsetmedi bana.
Sic Parvis Magna
Ara
Evet değişmiş, önceki harita 1066'ya aitti.
Ara
(16-04-2020, 12:37)elefsar : Bugün oyun başlayacak mı?

Evet

(16-04-2020, 13:35)altnkurt : 936'da mı oynayacaktık?? Kimse böyle bişeyden bahsetmedi bana.

İstersen ülkeni değiştirebilirsin.

(16-04-2020, 14:21)elefsar : Evet değişmiş, önceki harita 1066'ya aitti.

Harita değişikliği olmadı.
Ara
İsterseniz krallikta ve imparatorlukla başlamak yasaklansın sadece kont ve dukle başlayalım oyuna tabi size kalmış zevki çıkmayabilir krallikla baslayknca
€20
Ara
936 ve üstüne kral başlamak serbest mi? Hayal ettiğim etkinlik bu değildi açıkçası. Katılımımı tekrar gözden geçirmeye karar verdim.
Sic Parvis Magna
Ara
Oda kuruldu:
Oda ismi:Strategyturk Multiplayer Etkinliği
Şifre:st
id:90134447290476545
@HulkSpider03 @Onur34 @altnkurt @elefsar @Aiakos @Littleİskender
[+] 1 üye Pharmacist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum
Ara
Bugünkü etkinlik gayet eğlenceliydi. En başta tunus emiri olup sultan sağ olsun 5 yılda oyunu kaybettim. İkinci denememde bir Berberi emiriydim. İlk başta yanlışlıkla Emevi vassalı olsam da oyunun sonlarına doğru bağımsızlığıma kavuştum ve 33 yıldır hasret kaldığım yağmalara başlayabildim.
[+] 2 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben de İtalya'da Spoleto Dükü olarak başladım. 
Oyun başı çok fazla event vardı, genel olarak bi yarım saat kadar kargaşayı çözmekle uğraştım. 2 yıl geçmişti ki savaşta düelloyu kaybedip öldüm ve tüm haklarım kardeşime geçti. Kendisi Ivrea Dükü olduğu için bir kaç düklükle oyuna devam etmeye başladım.

İtalya gerçekten çok hareketli bir ülke, devamlı birileriyle savaştık. Ben de hem kendi karakterime çeki düzen vermeye çalıştım, hem de nasıl İtalya Kralı olabilirim diye çakallıkları araştırmaya başladım. 

Bir ara 2-3 hastalık aynı anda dadandı, ki gerçekten kıtlık çektik. Bu arada Macaristan 2 yıl içinde iki kere din değiştirdiler. Oğlumu tahta hazırlarken, bir yandan vasalları ayartıyordum, bir yandan da Güney İtalya'daki bağımsız düklüklere çökmeye çalışıyordum. İkinci oğlumun olmasıyla işler karıştı, zira var olan yasaya göre topraklar bölüşülecekti. 

Tahta geçtikten 2 yıl sonra öldüm. Büyük oğlum olarak oyuna devam ettim. Tam kardeşimin topraklara çökmek için savaş açacaktım ki, İtalya Krallığı İngiltere ve Bizans ile savaşa girdi. Bizim ordular Londra'yı kuşatırken, Bizans orduları da İtalya'daki kaleleri tek tek düşürmeye başladı. Hazır ortalık karışmış diyip kardeşime tüm haklarımın temini adına savaş açtım. 1/3'üm kadar olan askerleri çok dayanamadı ve hakkım olanı aldım.

İngiltere ile barış yapıldı derken Bizans savaş skoru %100 oldu bir anda. Ve Bizans ülkeyi komple Sardinya ve Korsika devletine devretti. Tüm İtalya şok geçirdi. 

İtalya Krallığına varis direkt bendim, eğer mevcut Korsika kralını öldürürsem, krallığa çökerim dedim ve başladım suikast çalışmalarına. Tertemiz planım hazırken ülke içindeki gruplaşmalardan ve mevcut kralı beğenmemelerinden ötürü iç savaş çıktı, hemen ardından gelen bir event ile kral beni savaşa zorladı, utanmadan bir de ne alaka ise haklarımın bir kısmından çekilmemi istedi. Ben de kabul etmeyip açtım isyan bayrağını.

Olayın koptuğu yer de burası. %50 üzeri savaş skorunu almış iken yanlış bir strateji ile bir muharebeyi kaybettim. İşin kötü tarafı ben de kanat komutanlığı yapıyordum ordumda. Hapis düşmem üzerine isyan son buldu. Ve oyun bitene kadar hapiste takıldım. 

Oğlum sağlam geliyor inşallah ölüp, oğlumla İtalya Krallığını kuracağız. kıs kıs kıs.
[+] 1 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Stellaris multisi ile çakışma olmaması için cumartesi günü pazar gününe alınmıştır. Eğer takvimi uymayan varsa bana bildirebilir.
Ara
Anjou kontu olarak bilimle ilgilenecektik ancak gerekli bilgileri toplamamıza fırsat kalmadan tüm krallarımız öldü
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.