[MP] CK3 - Britanya Multiplayer: Mayıs 2022
Öneri olarak yazıyorum,mirastan men yasaklanılabilir.
ve şu kural konusunda değişiklik olabilime ihtimali var mı:

Oyuncular Britanya İmparatorluğu de jure sınırlarının dışına çıkamazlar, bu sınırların dışarısından müttefik edinemezler.

Küçük baronluklar bu kuraldan muaf olabilir mi sonuçta bir etkileri olmuyor o kadar.
Ara
(04-05-2022, 15:24)Duman : Kurallarda bazı tabir değişiklikleri yapıldı, ilk mesajı inceleyin.

Kural önerilerini bekliyoruz.

En azından oyuncular arası savaşlarda orduların birincil ünvan başkentlerinde çıkarılmasını öneriyorum. Toplanma noktaları oluşturularak, savaşların yapıldığı bölgelere çok kolay bir şekilde paralı asker ışınlamak mümkün.
Üstte gök basmasa, altta yer delinmese Türk milleti; ilini, töreni kim bozabilecek?
Ara
Mersiya kalıyor, dengelemek için Hwicce ve York düklüklerinde birer karakter eklendi.

Mirastan men etkileşimi öneri üzerine yasaklandı, Britanya dışına çıkılmayacak.

Toplanma noktası önerisi hem kontrol edilebilirliği düşük, hem de etkisi düşük görünüyor.

Boşta 4 karakterimiz var.
York olarak katılıyorum.
Ara
Boşta 3 karakterimiz var, yarın başlıyoruz.
Oxfordshire ile katılıyorum
Ara
Hwicceye geçmek istiyorum
Ara
Etkinlik öncesi tanıtım yayını: https://www.twitch.tv/strategyturk
Crovan olarak katılmak istiyorum
Ara
Oda kuruldu.
Britannia Multiplayer Official Soundtrack

Konuda roleplay paylaşımlarınızı ve ekran görüntülerinizi bekliyoruz. Salı gününe kadar harita paylaşımı olacak.
20220507123949_1.jpg
[+] 6 üye Ferreke nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
br.png

Rose Hanedanından Küçük Kral Æthelwine

Adı soylu arkadaş anlamına gelen Æthelwine Britanya'da Oxfordshire topraklarını her zaman adil biri olarak yönetmeye çalışmıştır.Çevredeki güçlü kontların ve diğer kontlukların merkezinde Oxfordshire topraklarını yöneten babası ne kadar çocuğunu kimseye güvenmemesi gerektiği konusunda eğitmeye çalışsa bile bu Æthelwine'de bazı yan etkiler doğurmuş olacakki korkak biri olmasına sebebiyet vermiş.Ama korkak olması onun iyi bir yönetici olduğu gerçeğini hiçbir zaman etkilememiştir.

Æthelwine çevre hükümdarlara baktığında güneybatısındaki kernevek hükümdarı ve doğusundaki ANGLOSAKSON hükümdarı Küçük Kral Sigehelmin genişleyici tavırlarından rahatsız olmuş ve daha makul biri olan ANGLOSAKSON hükümdar Wessex Küçük Kralı Offa ile küçük kızını nişanlamış ve nişan hediyesi olarak Dorset savaşında yanında savaşmıştır.

Yaptığımız anlaşmalardan rahatsız olan kernevekler akıllarınca bizim hakkımız olan Wiltshire topraklarında bulunan küstah ve keçi gibi inatçı olan Aethelric ile ittifağa girmiştir.Æthelwine görece makul bir hükümdar olduğundan ve küçüklüğünde okuduğu uzak diyarlardan gelen bir kitaptaki savaş felsefinde savaşmadan kazanmak ve katliam yapmadan kazanmak düsturunu iyi benimsemiş bir lider olduğundan ne kervenek kanı ne de kadim ANGLOSAKSON kanı oluk oluk akmasın diye farelerini Aethelric'in üzerine salmış ve hakkı olan yeri almıştır

br2.png

Æthelwine oğlu Wulfu Britanyada ne gibi zorluklar olduğunu iyi anlayarak yetiştirmiş ve her zaman önce müzakere etmesini öğretmiştir.Batıdaki kabilelerden rahatsızlık duymakta ve bütün Anglosaksonların tek bir çatı altından birleşmesini istemektedir.İngiltereyi sadece seçimli bir kral sisteminin ayakta tutacak olduğunun bilincinde ve farkındadır.

İrlanda'dan gelen nors hükümdarı ne kadar yağma üssü olarak yanındaki Gwent topraklarını kullansa da kendi yöre halkından kendilerine yönelik herhangi bir yağmalama girişiminde bulunulmadığını gözlemiş ama bir gözü de her zaman orayı izlemektedir.Katolik olmaları sebebiyle fazla ses çıkarmamaktadır.

Son olarak doğudaki ANGLOSAKSON hükümdarı Küçük Kral Sigehelm'dan anne yadigarımız olan Buccingahamm toprakları konusunda anlayış göstermesini rica ediyoruz.O kadar verimli topraklara tek başına bütün pastayı almaması konusunda çekincelerimizi dile getiriyoruz.

br3.png
[+] 4 üye Yohaynes nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
britan.png

21 Mart, 890

İngiltere
UnvanHanedanAsker SayısıOyuncu
duke.png Kent Küçük Krallığı [3]Rhodri1694 ask.png@murtiurti4
duke.png Hwicce Küçük KrallığıRose1495 ask.png@Yohaynes
duke.png Doğu Seaxe Küçük KrallığıRoss1490 ask.png@Aeschyli
duke.png Wessex Küçük Krallığı [2]Northampton 1259 ask.png@Ferreke
kont.png Lancashire Earllüğü (2)Fysche143 ask.png@Ayro
kont.png Leicestershire EarllüğüMel1100 ask.png@PCOyun
kont.png Lindsey EarllüğüYork781 ask.png@TurkJedi
duke.png Northumbriya Küçük KrallığıLincoln745 ask.png@Kul Tigin
Galler
kont.pngEryri LordluğuRhufoniog1218 ask.png@Mabella
kont.png Morgannwg Lordluğu (3)Gwyr1101 ask.png@demirali333
kont.png Ferlix LordluğuMynyw757 ask.png@SushicDt
İskoçya
duke.png Lothian Yüce Şefliği [1]Sgain2100 ask.png@Sxario
kont.png Strathearn Earllüğü (1)Wingfield1039 ask.png@okocpinar
duke.png Moray Yüce ŞefliğiArailt1232 ask.png@Tervel
İrlanda
duke.png Ulster Yüce ŞefliğiCrovan2084 ask.png@BeRDuSH
duke.png Meath JarllığıAalborg2059 ask.png@Dreamerscream
duke.png Connacht Yüce ŞefliğiCathail2035 ask.png@Voidian
duke.png Munster Yüce ŞefliğiOitir1883 ask.png@Rotiron
[+] 6 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Pazar günü etkinliğe katılamayabilirim isteyen Meath Jarllığı'na yedek geçebilir.
giphy.gif
Ara
kXYOcClebG.jpeg
Üstte gök basmasa, altta yer delinmese Türk milleti; ilini, töreni kim bozabilecek?
[+] 6 üye Kul Tigin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
4WCf7v.jpg
Ben Wingfield(Kanatalanı?) Hanesi lideri Anarawd. 
bc1kp9j.jpg
Fife(Dunfermline) ve daha sonra başkentimizi taşıyacağımız Gowrie(St.Johnston) kontluklarına "Kılıç Yoluyla Fazilet" getirdik.
Art arda gelen zaferler sonrası hayalim olan farklı kültürlerin ve dinlerin bir arada yaşadığı Büyük İskoçya'ya daha da yakındım. Ta ki kuzeyli kabilelerin gelip tüm İskoçyayı yağmalayıp daha sonraları Ragnar'ın oğlu olan İvar komutasında Buchan kontluğunu gasp etmesi gerçekleri görmemi sağladı. 
oxgd8zz.jpg 
Bu Viking bozguncularından nasıl kurtulacağımızı düşünürken aklıma aklıma klasik Anglosakson taktikleri geldi böl parçala yönet. İvar'ın yemek yerken ölmesi kesinlikle Tanrı'nın biz inananlara bir hediyesiydi! Ancak bu seferde kuzeyli savaşçılar İvar'ın oğlu Barid komutasına girdi. Onunda durdurulması hatta belki de yok edilmesi gerekliydi. Kolları sıvadım ve en iyi bildiğim işi yapıp bir suikastçı gönderdim. Suikastçı işini başardı ancak kaçarken yakalandı. Uzun süren işkenceler sonucunda ölürken suikastta benim parmağım olduğu gerçeğini ağzından kaçırmıştı. Tüm dikkatleri üstüme çekmiştim ve gelecek hayallerimden vazgeçerek hanedanı mı kurtarmak adına Adalar dükü Yüce Şef Daniél'in vassallık teklifini kabul ettim. Her şey Bağımsız Büyük İskoçya için.
[+] 5 üye okocpinar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kerneveklerin genişleyici bir tavrı yoktur, adanın batısında tarım yapılamayan verimsiz topraklarda sıkışan Kernevekler Kent topraklarını işgal etmeye zorunlu bırakılmıştır.

Masum ve kurban gibi gözüken, adanın dışından gelip köylerimizi yağmalayan ve çocuklarımızı kaçıran Nors barbarlar ile müttefik olan hain Wessex Küçük Kralı Offa'nın yönettiği topraklar Kernevek Küçük Krallığından fazladır. Soylu arkadaş Æthelwine neden yanı başındaki toprakları işgal eden ve yıllarca topraklarımızı yağmalayıp kadınlarımızı ve çocuklarımızı katleden Nors barbarlarına sesini çıkarmıyor? 

Gerçek bir ANGLOSAKSON iseniz adamızı işgal eden, kutsal topraklarımızı yağmalayan ve ada bütünlüğünü bozan barbarlar ile müttefikliğinizi derhal sonlandırın yoksa biz bu adanın sakinleri yani KERNEVEK, GAL ve gerçek ANGLOSAKSON hükümdarları olarak Nors işgalcilerin yanında duran sizin gibi hainlere de haddini bildiririz.

İşgalcilerin adamıza ayak basıp huzurumuzu bozmasına asla izin vermeyecek Onurlu Hristiyan Kernevekler aleyhinde yapılan ayrıştırıcı söylemlere kulak asmayın, hepimiz bu adanın çocuklarıyız. Köylerimizi yağmalayan ve çocuklarımızı kaçırıp işkenceler eden işgalci barbarlara karşı birleşmeliyiz.

Son olarak, Kent Küçük Krallığı içimizdeki hainlerin Küçük Kral Sigehelm'in haklı topraklarını işgal etmesine izin vermeyecektir.
[+] 4 üye murtiurti4 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(10-05-2022, 19:46)Duman : 90 satır hata giderimi içeren 1.5.1h ara güncellemesi çıktı.

Yeni sürümün oyun kodu f965.
Etkinliğin yayını için Strategyturk Twitch: https://www.twitch.tv/strategyturk

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.