[MP] CK3 - İberya Multiplayer: Ağustos 2022
Merhabalar, dün misafirimiz geldiği için katılamadım bugün de rahatsızım katılamayacağım
Ara
Etkinliğin yayını için Strategyturk Twitch: https://www.twitch.tv/strategyturk
Portugal Struggle
Ara
Adsz.png

Melik Dimam bin Siraj | Kastilya Kralı

Zorlu bir geçmişimiz oldu. Dev olarak doğmam ortalığı karıştırmadı değil. Zira ne annem ne babam devdi. Bir şekilde hayata tutunduk ve Kastilya Kralı olarak devam ediyoruz.

11.png

Çok güçlü bir karakter olmanın yanında dahi, stratejist, gözlemci, yağmacı, defansif, eli açık bir karakterim var. E bizim ailede herkeste olduğu gibi ben de esrarkeşim. Seviyoruz bu işi.

Zor bela Malorca'yı aldık. Sonra melikimiz sultan oldu. Çevre krallıklar da ona biat etti. Şuydu buydu derken bizi de Portekiz Kralı ilan etti. Voidian vasalım olunca isyana kalkıştı. Bağımsızlığı geçtim, doğrudan krallık unvanını istiyordu. İsyan etmese ben onu salacaktım zaten, bu çok kızdırdı beni.

Rüşvet vererek majester'i de kendi tarafına çekmiş. O da desteğe gelince baktık olmayacak majester ile anlaşmaya verdik, çokça toprak kaybettik, ama void'e karşı direnebildik. Daha sonra Cebelitarık bölgesinde bulunan bir şeyhlik için Void'e saldırdık, şaşırtmayan bir şey oldu ve majester yine desteğe geldi. Bu sefer sxario yanımda oldu. Galiçya'nın düşman tarafında savaşa girmesine rağmen 2v3 olsak da savaşı kazandık.

Adsz1.png

Ara
jake-clark-tumblr-higher-quality-templat...472280.png
[+] 4 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
profil.PNG
Montclus Hanesi Lideri Ott Oğlu Barcelona Kralı Tetbald 

Tetbald zekasıyla öne çıkan bir kraldı. Babası Ott döneminde Endülüslüler Leon Krallığı ile anlaşarak üzerimize yürümüştü. Son derece ciddi bozgunlar aldıktan sonra ülke paramparça olmuştu. İşte Tetbald böyle bir ülkeyi devralmıştı.

Tetbald kaderine boyun eğdi ve Endülüsün vasalı oldu. Ardından Endülüs imparator oldu ve kaybettiği toprakların birçoğu kendisine verilmişti, güneydekiler hariç. Güneydeki topraklar Gırnata emirinin elindeydi. Birkaç yıl sonra Portekizliler Gırnataya karşı geldi. Bunu fırsat olarak gören Tetbald topraklarını almak için planlar yapmaya başladı. Hatta bu savaşı açmak için 500 altın almıştı Portekizlilerden.

Kısa süren savaş sonucunda Valensiya Düklüğü fethedildi. Sonrasında Gırnata'dan da 500 altın alınarak bu sefer de Gırnata yanında savaşa girdi. Bu olaylar sonucunda Valensiya Düklüğünün yanında 1000 altın kazanmıştı.

Bu olaylar Gırnata ile ilşikilerin gerilmesine sebep oldu. Leon ile Gırnata ittifak kurdu, karşısında Portekiz-Galiçya-Barcelona vardı. Kral Tetbald savaşın başlangıcında önemli zaferler kazansa da savaş kaybedildi ve Gırnata, Portekiz'in bir vilayetini işgal etti. Bu savaş ileride gerçekleşecek olan büyük savaşın bir kıvılcımıydı sadece. Büyük savaşı kim kazanacaktı?

Ekran_Alnts.PNG
[+] 1 üye majester nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Merhaba etkinliğe katılmak istiyorum  :xd:
Ara
unknown.png

Öğrendik ki mumun üstünü bantla kapatanlar varmış.
[+] 2 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu hafta Cuma ve Cumartesi günleri etkinlik olmayacak. Çalışmalar yetişirse önümüzdeki hafta İberya'ya devam edeceğiz.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.