[MP] CK3 - Multiplayer: Nisan 2022
20220404125236_1.jpg
Hala müsaitse bu arkadaşla katılmak isterim
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
[+] 1 üye korkusalan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
unknown.png

Birkaç köylü isyanı yüzünden yok olmuş ve unutulmaya yüz tutmuş Kutsal Roma imparatorluğumuzu Avusturya Kralı II. Azzo hırsıyla tekrar birleştirme kıyısına gelmiştir. Tüm Kutsal Romalılar, Roma'nın varisi olan devletimize vassal olarak davetlidir.
t8nubAh.gif
Ara
-1136 Yılı Oyuncu Haritası-

20220410234731_1.jpg
Ara
Ara
(10-04-2022, 20:52)korkusalan : Hala müsaitse bu arkadaşla katılmak isterim

Kendisi ve soyu yok olmuş durumda , yeni önerilen karakterlerden seçebilirsin.
Ara
Bende katılmak isterim, gelmem gereken bir discord sunucusu vs. var mı?
Ara
Etkinlik gününde burada paylaşılan ID'ye katılmak yeterli. Önerilen karakterlerden tercihte bulunulabilir.
WhaW8Am.gif
Ara
Pazar günü 20.30dan 23.30a kadar devam edeceğiz.
Ara
scasdasdasd.png
Ekran_Alnts3333.JPG
Bey Seyfullah'ın oğlu olarak bilinir.
Haçlı seferlerinde kaçırılıp, uzun bir süre zindanlarda kaldıktan sonra Katolik olup Lecce kontu olmuştur.
Yaşadığı kriz nedeniyle hayatı sorgulamış ve hak dinin Yahudilik olduğuna kanaat getirmiştir.
giphy.gif
[+] 2 üye Dreamerscream nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
17 Nisan 2022 Tarihli CK3 etkinliğine üzülerek katılamayacağımı bildirmek isterim. Dileyen ve isteyen varsa lütfen Devlet-i Aliyye Anadolu Krallığını yönetsin, sahipsiz kalmasın. Teşekkürler...
pngwing.com_10.png
[+] 1 üye lonely redrum nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Saat 20.30da başlayacağız arkadaşlar.
@Dreamerscream @Selene @burakdog_n @Val Thorne @Yohaynes @TurkJedi @lonely redrum @majester @Rzenma @Attila the Hun @PCOyun
[+] 1 üye Ferreke nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Uygunsa önerilen karakterlerden Kont İmre ile katılmak isterim.
[+] 1 üye okocpinar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
oda kuruldu
ID: 95fa50a2-a080-4c8c-8fa4-642aaa26f136.nakama-1
Ara
Rehost
ID: 6f379da1-44a3-444f-a75c-92e86c5541d9.nakama-0
Ara
@BeRDuSH Bey Bizans İmparatorluğu'na başlatmış olduğunuz taht hak iddiası planını iptal edersiniz umarım. Meritokrasi kullanmak kural dışı. Ayrıca suikast planlarsanız diye söylüyorum Bizans İmparatoru benim ailemden olduğu için o da kural dışı. Bu düzeni kabul etmiyorsanız yapabileceğiniz tek şey savaş açmak.
Ara
Geçtiğimiz etkinlik gününde
Hane ismini rp dışı değiştirdiği için etkinlik kurallarının 6.maddesi gereğince @BeRDuSH uyarı almıştır.

Türkçe oynanan oyunda ingilizce isim koyduğundan @majester etkinlik kuralları 6. maddesine göre uyarı almıştır.

Almanya krallığını yeşil renk yapan @burakdog_n'un rengi eski haline getirmesi gerekiyor.

Oyuncuların renkleri değiştireceklerse cılkını çıkartmamaları gerekiyor.
Ara
t8nubAh.gif
[+] 4 üye Val Thorne nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
-1166 Yılı Oyuncu Haritası-

20220417235807_1.jpg
[+] 1 üye Ferreke nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Dini idol seviyesine ulaştığım için güneye rahatlıkla seferler düzenleyebilsemde hala Fatimi kralının vasalıydım ve krallık ünvanı oluşturamıyordum. Kudüs Krallığı için açılan haçlı savaşı bana bağımsızlık fırsatı sundu. Paralı askerler kiralayarak ordumu büyütüp bağımsızlık savaşı açtım ve kazandım. Fakat krallık ünvanı oluşturacak param kalmamıştı elimdeki eserleri bile satmayı düşündüm. Eğer krallık kuramadan ölseydim düklük ünvanlarım çocuklar arasında paylaşılacak ülke üçe bölünecekti. Ülkemin istikbali için ölmemem gerekiyordu bu yüzden sağlıklı yaşamaya, düzenli beslenmeye ve spor yapmaya başladım. Stresten uzak durdum tutumlu davranıp her gün köşeye bir akçe fazla koydum ve Halili Krallığını kuracak parayı biriktirdim. Kazandığım toprakları ise hane üyelerim arasında paylaştırdım. Artık şanlı hanem geleceğe güvenle bakıyor. Elimde bulunan hristiyanlara ait bir eser yüzünden Suriye ve Kudüs krallıkları bana savaş açtı ve ülkeme 10 binden fazla asker getirdi. Henüz böyle bir savaşı kaldıracak bir gücüm olmadığı için eseri Suriye kralına teslim etmek zorunda kaldım. Elbet hristiyan hükümdarlara kafa tutacağımız günlerde gelecek şimdilik metanetli olmayı seçiyorum.

unknown.png
[+] 3 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20220417235728_1.jpg

Ben Emir II. Agdun ibn Kasım. Babamın büyük çabası sayesinde iç meseleleri çoğunlukla halledilmiş bir ülke devraldım. Tabii babam bunlarla uğraşırken ülkemiz doğru düzgün fetih hareketine girişemedi, ben de bunu telafi etmek için tahta çıkar çıkmaz ilk iş olarak güneyimizdeki Marakeş Emirliği'ne doğru seferler düzenledim. Mevcut vaziyette Marakeş Emirliği'nin büsbütün hâkimiyetimiz altına girmesi an meselesidir.

Ortalama üstü bir askeriye eğitimi almış olarak gayet iyi bir komutanım. Ayrıca saray kütüphanesinde okumadığım kitap bulmak imkânsızdır. Özellikle de bu sebeple eğitimin önemini iyi bilirim, vârisimin sevgili eşim başta olmak üzere emin ellerde yetiştiğinden emin oldum. Ülkemi gönül rahatlığıyla bırakabileceğim müstesna bir devlet adamı olacağından şüphem yok. Benim ömrüm en fazla Marakeş Emirliği'nin fethini tamamlamaya yetecektir fakat neslim nihai hedefimi gerçekleştirmeye Allah'ın izniyle muvaffak olacaktır.
IbnE9P2.gif
[+] 2 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.