[MP] [CoH2] Tiger Ligi - Ocak 2020
0-24 Ocak 2020
4p6PE0.png
2OGj5j.png
Değerli StrategyTurk Company of Heroes Severler!

Amatör ruhla düzenlediğimiz Company of Heroes Tiger Ligine Hoş Geldiniz!

Tiger Ligi 6 takımlı, toplamda 60 karşılaşmanın gerçekleşeceği Bir Turnuvadır.

Tiger Ligi olarak isimlendirdiğimiz bu organizasyonda 3 vs. 3 maçlar oynanacaktır.

4-6 kişilik takımlar ile katılın, yedek oyuncularınız ile rotasyon şansınızı kullanın.

Safları sıklaştırın, zira amatör ruhumuza, profesyonel bir dokunuş gerçekleştireceğiz!

Harita Listesi

Across the rhine
Essen steel work
Estelbruck station
La gleize
Oka river winter
Steppes
Angermünde
Red ball express
White ball express
Fields of winnekendonk
Hill 400
Port of hamburg
Rzhev winter
Lienne Forest

Katılmak İçin Şartlar
Bireysel başvuru kabul edilmez, takım halinde başvuru alınır.

Turnuvaya başvurmak için minimum 4, maksimum 6 oyuncu olacak biçimde bana özel mesaj ile ulaşınız.
Takımınızın Bir İsmi ve Bir Başkanı Olmalıdır. Başkan seçtiğiniz kişi bana özelden ulaşmalıdır.
Seçilen Takım isimleri Türkçe ve hassas değerleri gözetir olmalıdır.

Turnuvaya katılmak için ST üyesi olmalı, minimum CoH2 oyun süreniz 100 saat olmalı ve Mikrofonlu bir Discord kullanıcısı olmalısınız.

Turnuvaya başvurunuz kabul edilirse, aşağıdaki oyun saatlerinin uygunluğunu kabul etmiş olursunuz.

Sadece 6 takımlık kontenjan vardır. Son katılım tarihi 19 Ocak 22.00'dır.

Turnuva Maç Saatleri ve Formatı
GZL6Zy.png
Tüm oyun ve maç saatleri kesin bir saat ile belirtilecektir.

20,21,22,23,24 Ocak tarihlerinde akşam 21.00-24.00 arasında tüm oyunlar oynanacaktır.
19 Ocak 2020 23.30 tarihinde Fikstür yayınlanacaktır.

Turnuva tıpkı Futbol maçlarındaki gibi Lig usulüdür.
Kazanan 3 puan, kaybeden 0, berabere kalan takımlar 1 puan kazanır.
Eğer bir maç 50 dk'yi 1 sn geçerse her iki taraf içinde berabere sayılır!

Tüm takımlar bir birleri ile 2 maç yapacaktır.
Bu 2 maçtan birinde ev sahibi diğerinde deplasmanda olacaklardır.
Ev sahibi takım hem haritayı hemde faction'ı seçer, başlangıç pozisyonlarını seçemez.

Beraberlik ve ev sahibi/deplasman özelliği ile Tiger Ligi farklı strateji ve taktiklere imkan tanımaktadır.
Sık Sorulan Sorular
Soru: Takım arkadaşlarımdan eksik olursa ne olur?
Cevap: Hali hazırda minumum 4 kişi ile 3v3 bir turnuvaya giriyorsunuz. Takım arkadaşlarınızın işi çıkmış olabilir, insanlık halidir. Mevcut kadrolar tüm takımlarda çok olduğu için yerine rotasyon ile diğer oyuncularınızdan birini koyarsınız. Eğer sadece 1 yada 2 kişi iseniz yanınıza Normal Bot eklenir yani Standard CPU. Eğer takım komple yoksa hükmen mağlup olur. Ciddi bir mazerette sunmazlar ise tüm ligden ciddi küfür yerler.
Soru: Maçlarda teknik sıkıntı yaşanırsa ne olur?
Cevap: Teknik sıkıntılar bireysel ve kitlesel olarak ikiye ayrılır. Bireysel için konuşur isek, eğer ilk 3 dk içinde bireysel bir sorun yaşanırsa oyun tekrar kurulur, 2. denemede de aynı sorun yaşanırsa bir kez daha kurulur. Eğer 3. maçta benzer sorun varsa yapacak bir hamle yoktur maç oynanır. Kitlesel sorunlara dönersek, birden fazla kişinin genelde server problemi yaşaması sebebi ile oluşan sorunlardır. Maç tatil edilir ve ertelenir. 
Soru: Hayatın anlamı nedir?
Cevap: Bulanlar erdi, bulamayanlar koy verdi. 

TAKIMLAR
1- Mavzer (@napolyon94, @Erebus, @Kirpi, @WesternFront)
2- Çift Lavaş - (@Waffenn, @BotGiyenAdam, @Rockwoo, @ilonsahiden)
3- Panzerler ve Delikanlılar - (@resad_dagli,  @SefaBey,  @howitzer, @rudy)
4- Hip Hip Hip Hurra - (@irfandurmus, @onurdumus, @Zeussever, @OMAR, @BozKurt, @Aquila)
5- Berlin Tosunları - (@ulcuran, @hamzaMT06, @gLoinn, @SefaST, @eNNanbey)

Z5vNQa.png
Çift Lavaş Takımı Şampiyon Oldu!
lQMMlJ.png
[+] 6 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Güzel çalışma Napolyon94 yalnız duyurusunu bugün yapıp 2 gün sonra fikstür açıklaman biraz hızlı değil mi?  Bu sırada siparişini verdiğim ekran kartı gelseydi bari kargodan  :smile:  Eğer yetişirse bende takımımla kaydolup oynamayı düşünüyorum uykuya yatmış Coh2 ye kan gelsin biraz. Cidden zaman konusunda ve oyuncuları biraz uykuda olan Coh 2 için 2 gün kayıt süresi bence az.
q59zb6s.jpg
[+] 1 üye irfandurmus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yıldırım turnuvası yapıyoruz usta :))
dolayısı ile şu an fikstürün iki gün sonra belirlenmesi hiçte büyük bir problem değil zira fikstür sadece boş slotlardan oluşan bir rastgele tablo. Sıkıntı yaşamayız inş :)

Hayırlı olsun ne aldınız kart olarak :)
Ara
Daha önce bu forumda hiç CoH etkinliği takip etmedim veya katılmadım, o yüzden yazacaklarım hakkında pek bilgim yok. Forumdan dörder kişilik altı takım çıkarsa bence bu çok etkileyici bir sayı olur. Ne kadar oynayanı var bilmiyorum. Ama yirmi dört kişi bulmak bence çok etkileyici. Umarım etkinliği gerçekleştirirsiniz. Etkinlikten ekran görüntülerinizi bekliyorum. İyi eğlenceler.
76561198034761601.png
[+] 1 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
AOBLqz.jpgjql829.jpg
Geçen yıllarda düzenlediğim CoH turnuvaları ve onların sanal kupaları. Yukarıdakilerden Panther Ligini bu forumda düzenlemiştim.

6 takım maksimum kontenjan, yoksa 4 takımla minimum başlayabiliriz. Kendi takımımı kurdum birazdan ekleyeceğim. Tiger Kupasınıda çiziyorum 1 saate atarım buraya. Dumanla konuşup forum içi özel avatar ödülü oluşturmak var aklımda. Bunun dışında illaki yayınlar olacak anlık izlenebilir. Belki bizim ST twitchi de aktif olur.
[+] 1 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(16-01-2020, 14:19)napolyon94 : Yıldırım turnuvası yapıyoruz usta :))
dolayısı ile şu an fikstürün iki gün sonra belirlenmesi hiçte büyük bir problem değil zira fikstür sadece boş slotlardan oluşan bir rastgele tablo. Sıkıntı yaşamayız inş :)

Hayırlı olsun ne aldınız kart olarak :)

ASRock Phantom Gaming X RX590 O.C 256Bit GDDR5 Ekran Kartı (O.C Certified Edition)

Bunu aldım inş beni pişman etmez. Anakartımda Asrock olduğu ve fiyatı makul geldiği için tercih ettim.
q59zb6s.jpg
Ara
Bende dün asrock anakarta geçtim, gördüğüm en güzel bios’a sahip. Hayırlı olsun Rx590, bizim takımda arkadaşta kullanıyor 3-4 aydır pek memnun. 1080p de full deoynatmadığı oyun 1-2 tane sadece 60-75 karede.

4p6PE0.png
Kupamızda hazır, artık sadece katılımcıları bekliyoruz.
[+] 1 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Umarım katılım olur. Herhalde şimdiden 3 takım hazır.
[+] 1 üye Kirpi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
"Yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim."
Brigadier General WesternFront
Open Up Tech, Build Up Economy, Let Mercenaries Swarm Through
[+] 1 üye WesternFront nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kendi takımım olan Zurnacılar'ı listeye ekledim, iletişim halinde olduğum 3 takım daha kuruluyor inş kadroyu tamamlayacağız.
Ara
Takımı olmayanlar lütfen konu altına yorum şeklinde yazsınlar.
Ara
Takım Aranır :)
Hail the Omnissiah! He is the God in the Machine, the Source of All Knowledge
Ara
@yunusozgul ve @ShadowStorm da takım arıyor. Biri daha vardı nicki aklıma gelmedi, mesajda umuş. Takımı olmayanlar buraya yazmaya devam etsin. 2 takımında başvuru süreci tamamlanmak üzere.
Ara
Bir takım olacaksa katılabilirim.
hby6qc.gif
Ara
100 saat sınırı olmasa katılırdım. Herkese iyi oyunlar. Maçlardan gelen resimleri bekliyor olacağım. :D
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
4 takım hazır ve nazır, son başvuruları alıyoruz, fikstürü 12 gibi çekeceğim.

5. takımda eklendi, var mı arttıran, 6 geliyor mu?
Ara
Kura çekiyorum birazdan, maç tarihlerini yayınlyacağım 1 saat içinde. Son dk bir başvuru yok gözüküyor.

GZL6Zy.png
Fikstür çekildi, herkese başarılar. Yayın yapacaklar olabilir, onları buraya bildiririm. Elden geldiğince replay dosyalarınızı buraya yorum atar şekilde paylaşınız. Ayrıca YT'ye video olarak yüklerseniz de link atarak paylaşabilirsiniz. Son olarak maç saatlerinde izlemek isteyenler oyunun spectate kısmından maçları kolayca bularak izleyebilirler. 

Oyunlar ST discord kanalında olacaktır. Linki Şudur: https://discordapp.com/invite/Rg7zBjh
Ara
uytkuu7i.png

Herkese başarılar, zevkli bir turnuva dileğiyle...
[+] 1 üye Kirpi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılımcılar hazır olmaya çalışsınlar, ilk maç 30 dk sonra

İzlemek isteyenler için Yutaruo maçları yayımlayacak canlı olarak

https://www.twitch.tv/yutaruo

Panzerler ve Delikanlılar takımı ile sağlıklı iletişim kuramıyoruz.

İlk maç bir miktar gecikecek.
Ara
Hip Hip Hip Hurra!!! beklemede.
q59zb6s.jpg
[+] 1 üye irfandurmus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.