[MP] EU4 - Custom Multiplayer: Ağustos 2018
oyunu baştan açmamız mümkün görülmüyor , dolayısyla yeni oyuncu olmanız ve benimde biraz hatam olması dolayısıyla sizin makul bir yaptırım uygulayacağım. ama last stand ein pek savunulancak bir tarafı yok. çünkü %sel olarak oldukça fazla devo almış. fazla aldığı % devo salınabilir ve ek olarak 1 corruption çekilebilir. yine de son kararı yarın vereceğim.
Ara
@4S0S
Kardeşim roma yerine bana pm atman güzeldi.Ama işte elde çare olmayınca bişey gelmiyor.
Sende kanka dal dedikce ben savaşı hızlı bitirmeye çalışıyordum :)
Ara
benim merak ettiği o 30 corruption nasil oldu
Ara
(11-09-2018, 02:10)etzel : @4S0S
Kardeşim roma yerine bana pm atman güzeldi.Ama işte elde çare olmayınca bişey gelmiyor.
Sende kanka dal dedikce ben savaşı hızlı bitirmeye çalışıyordum :)
abi yalnız sen canike dalmasan biz sana dalmayacaktık baktık müttefikin canike girdin -1stablity yeme pahasına daldık ayıp oldu biraz sana ama artık kusura bakma senin hatan yoksa müttefiklerin çok iyiydi :D

(11-09-2018, 02:12)Raijin : benim merak ettiği o 30 corruption nasil oldu

yeni dlcyi bilmiyordum reformları tek tek deniyim dedim bi baktım 30 olmuş :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Ara
single da yapsaydın keşke diyecem de iş işten geçmiş artık. :)
Ara
(11-09-2018, 02:15)Raijin : single da yapsaydın keşke diyecem de iş işten geçmiş artık. :)

30 corruption nasıl erir legalismden geldikçe -2 alıyorum ama 1800 lere erir mi acaba :D
Ara
20 senede eritirsin onu, full corruption azaltma açıkken
Ara
Orada sınırları zorlamak istedim eğer o anda da dalmasaydınız sizin için büyük sıkıntı olacaktı.Kusura bakacak bişey de yok gayet güzel yendiniz.
Ha bu arada sen balkanları veya splinter kahire istiyorsa biriniz diğerinin durdurulamayacak güce erişeceğini düşünüyorsa ankara kalesine beklerim :)
Ara
Ben benim bu poitouya annex atarsam Fransanın yarısını almış mı olucam şimdi bu arada ?
Ara
(11-09-2018, 07:16)TR Ace : Ben benim bu poitouya annex atarsam Fransanın yarısını almış mı olucam şimdi bu arada ?

annexlersen iberia diye bir belayla baş başa kalabilirsin :D
Ara
(11-09-2018, 08:04)4S0S :
(11-09-2018, 07:16)TR Ace : Ben benim bu poitouya annex atarsam Fransanın yarısını almış mı olucam şimdi bu arada ?

Fransa büyük paylaşabiliriz :D
Ara
(11-09-2018, 08:16)TR Ace :

yanlış anladın knk iberyadan fransaya kadar uzanan birtane yapay zeka abimiz var gpde birinci olan o başa bela yani
Ara
(11-09-2018, 08:20)4S0S :

yanlış anladın knk iberyadan fransaya kadar uzanan birtane yapay zeka abimiz var gpde birinci olan o başa bela yani

Bana karşıda savaşa katılmıştı oda onu dövmedi mi herkes.
Ara
(11-09-2018, 08:33)TR Ace :
(11-09-2018, 08:20)4S0S :

Bana karşıda savaşa katılmıştı oda onu dövmedi mi herkes.

4 kişi yaka paça dövdülerde hala gpde birinci hala güçlü yani
Ara
Poitou annex atarsam ederim yardım iberya ile savaşmak isteyen olursa 24k Toplanmış ordusu var Poitounun.(İşe yararız heralde biraz infantry combat ability+10 da var reformdan)
Ara
Poitou ya annex atma gibi bir şey sözkonusu değil, oyun bugından dolayı böyle bir şey oluştu. Hakkın olmayan topraklar üstelik önemli bir miktarda, en kısa zamanda serbest bırakman gerekiyor. @TR Ace
Ara
(11-09-2018, 08:53)Raijin : Poitou ya annex atma gibi bir şey sözkonusu değil, oyun bugından dolayı böyle bir şey oluştu. Hakkın olmayan topraklar üstelik önemli bir miktarda, en kısa zamanda serbest bırakman gerekiyor. @TR Ace

Dalga geçiyorum :D Fransada olsam orayı nasıl koruyayım @Raijin savas actiginde serbest bırakmak istedim kabul etmedi onun yerine 440 Gold istedi oO Daimyo olduğu için parada vermiyor +%10 liberty desire var olmadı salarım akşam ama chatten o kadar yazdım bunları ne yapıcaz diye umrunda olan olmadı açıkcası.
Ara
umurumuzda olmadi değil de gözümüzden kaçmış ve(ya) ilgilenememiş olabilirim. hindistanda ciddi ve yorucu bir savaş verdim açıkçası başka bölgelerde ne olup bittiğine aksam oyundan sonra yayını tamamen izlediğimde vakıf olabildim. chate fazla dikkat edemedim bu yüzden, bunun yerine bu tür durumları özel mesajdan yazarsanız görebilme imkanım olur.

Bu arada uygunsuz başlayan arkadaşlar için uygulanacak olan düzenlemelere karar vermiş bulunmaktayım. 

@PeaceMK Last stand 120 devo başlaması gerekirken 147 başlaması sebebiyle %22,5 devo sınırını aştığı için mevcut devosu 177 den %22,5 oranında kesinti (40 devo) ve 1 adet corruption çekilmesine;

@Alduin Scandinavian Empire'ın 130 devo yerine 136 devo başlaması  sebebiyle %4,6 devo sınırını aştığı için mevcut 180 devolopment'ının %4,6 oraninda kesinti (8devo) ve 1 adet corrupiton çekilmesine ;

@4S0S Red Deer'in 130 devo yerine 145 devo başlaması sebebiyle  %11,5 devo sınırını aştığı için mevcut 299 devolopmentının %11,5 oraninde kesinti (35devo ) yapılacaktır. Bu fazla başladığı için kazandığı avantaj ile oyuncu savası yapıldı. bu konuda düzenlemeye ek olarak kendisinin tercih edeceği aşağıdaki gibi düzenleme yapılmasına;
- @etzel le olan truce'una 10 yıl eklenecek (ofansif savaşta yer alamayacaksin ve 35 devo istediğin yerden kesilecek)  yada ondan aldigin aldigin topraklar iade olunacak (34 devo)

karar verilmiştir. Savedeki gerekli düzenlemeleri yapacağız.
Ara
(11-09-2018, 09:48)Raijin : @4S0S Red Deer'in 130 devo yerine 145 devo başlaması sebebiyle  %11,5 devo sınırını aştığı için mevcut 299 devolopmentının %11,5 oraninde kesinti (35devo ) yapılacaktır. Bu fazla başladığı için kazandığı avantaj ile oyuncu savası yapıldı. bu konuda düzenlemeye ek olarak kendisinin tercih edeceği aşağıdaki gibi düzenleme yapılmasına;
- @etzel le olan truce'una 10 yıl eklenecek (ofansif savaşta yer alamayacaksin ve 35 devo istediğin yerden kesilecek)  yada ondan aldigin aldigin topraklar iade olunacak (34 devo)

karar verilmiştir. Savedeki gerekli düzenlemeleri yapacağız.

iskitlerle barışım 10 yıl uzayacak ve istediğim bölgelerden 35 devo salıcam doğru anlamışmıyım ?
(birde beginnerlara makul olacam demiştin ustalarla aynı cezayı veriyon :D )
Ara
diğer arkadaşlar da çok eski sayılmazlar forumda, hatta PeaceMK ilk iletisi bu baslığa atmış. farkındaysan sana 1 corruption kesmedim. ve core bırakma tercihini sana bıraktım.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.