[MP] EU4 - Custom Multiplayer: Ağustos 2018
En büyük cezayi ben aldim yapay zeka fransada daimyo verdi diye annex edemiyorum arti 500 altin borcum var ondan dolayi arti 10 senedir gelirimden çalıyor xd annex etme derdim yokta adam para bile vermedi.
[+] 2 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
O parayı sana iade edebiliriz, sonuçta senin de zarar görmeni istemeyiz
Ara
Su Amerikadaki tek toprak daimyo yu ne yapalim 0.09 bir vergi veriyor zatende bir karar alinacak mi onada ?
Ara
cakr.jpg

Sefir Süleyman Çakır kendisinden medet uman mazlumları yalnız bırakmamıştır. Mazlumu korumanın karşılığında haraç olarak Balaer adaları alınmıştır. İberya kralı Süleyman Çakır'a biat edip elini öpmüştür. Süleyman Çakır'a karşı gelenlerin kalacak değil yatacak yeri yoktur.

valley4.jpg

valley3.jpg

valley2.jpg

valley1.jpg

valley5.jpg
valley6.jpg
[+] 4 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(11-09-2018, 11:07)TR Ace : Su Amerikadaki tek toprak daimyo yu ne yapalim 0.09 bir vergi veriyor zatende bir karar alinacak mi onada ?

O da salıncak.haliyle. Japonya dakilerin gelmemesi asıl ilginç olan 

Random nations da bu tür durumlarla karşılaşmak oldukça olası
Ara
Etzel ile hiç bir konuda yıldızımız barışmadı. Savaşta olmasını fırsat biletek Anadoluya vasallarımla birlikte 35k asker ile girdim. Sadece 1 tane muttefik onunla savaşa girdi ki bir etkisini görmedim. Hem sayı hem de askeri yönden daha üstündüm ve 4s0s savaşta bana destek oluduğu için kısa sürede düğüm çözdü. Agresiflik yememek için Anadolunun güney bölgerini ben 4sos a devrettim. İsteyenler tw uzerinden videoyu izleyebilirler. 4s0s'a savaş sonunda devrettiğim toprakların geri iade edilmemesini önemle rica ediyorum.
Ara
Bu konuda tercih 4S0S a bıraktım. Bu konuda senin devletini etkileyecek bir durum söz konusu değil. Dolayısıyla böyle bir talebi olumsuz değerlendiriyorum ki tercih oyuncuda.
Ara
Benim fikrimde 4S0S un benden aldığı toprakları vermemesi, karar kendisinde mantıklı olan da benden aldığı toprakları vermemesi
Ara
Daimyolai degisemiyor muyuz peki japonyadaki ulkeler ile obur turlu çok büyük sorun poitounun kitledigi 440 borc + interest alsam bilede
Ara
ben 2016 ocaktan beri burdayım ama birkez bile adam gibi oynayamadım şu ainin açtığı savaşta çk yıprandım zaten aide yardım etmiyor
Ara
Oyun açıldıktan sonra pek bişey yapamayız mlsf,
Ara
Krakerya açısından dünün en önemli olayı dükümüz Beyazıt Kraker in zamansız gelen ölümüydü.Yeteneksiz varisimiz Aeschyli Kraker in tahttan azledilmesinin ardından Beyazıt ın kendiyle aynı yetenekte güzel bir kızı olmuş ve varis ilan edilmiştir.Buna güvenen Beyazıt ise askeri yeteneğini konuşturmak için general olarak sahaya inmiş fakat ilk savaşının hemen ardından hakkın rahmetine kavuşmuştur.Varis Rebecca nın daha 2 yaşında olmasından dolayı yönetim Beyazıt ın çirkin ve yeteneksiz eşine (0 0 0) kalmıştır.Krakerya halkı bundan daha kötü ne olabilir diye düşünürken kısa süre sonrası yeteneksiz Düşes de ölmüş ve ülke konsey yönetimine kalmıştır.Konsey yönetiminin özellikleri Düşesten her ne kadar iyi olsa da bu durum Krakerya yı 13 yıl boyunca savaş açamaz konuma düşürmüştür.

Bu süreçte ülkeye büyük yatırımlar yapılmış ve ekonomik kalkınma sağlanmıştır.Bu boşluğu gören hain Sylvania devleti ise Hollanda bölgesine girmeye cesaret etmiştir.Rebecca nın 15 yaşına girmesinin ardından açıkça ilan ediyoruz ki Sylvania ülkesi Hollanda topraklarından derhal çekilsin.Aksi takdirde bütün Hollanda, Kuzey Almanya hatta İskandinavya yı kana bulamaktan çekinmeyeceğimizi iletmek istiyoruz.

Ayrıca İskandinavya ve Slyvania arasında kurulan Baltık peşkeş kardeşliğine karşı Mathematicia ile Kanal kardeşliğinin kurulduğunu tüm dünyaya ilan ederiz.
[+] 1 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Haritayı ne zaman görebiliriz GM bey ? Bir de dev istatistiği alabilir miyiz ?
Ara
muhtemelen yarın akşam gelir.
Ara
(11-09-2018, 11:20)Raijin : Bu konuda tercih 4S0S a bıraktım. Bu konuda senin devletini etkileyecek bir durum söz konusu değil. Dolayısıyla böyle bir talebi olumsuz değerlendiriyorum ki tercih oyuncuda.

Peki üzerinde "düzenleme" yaptığınız yeni save dosyasına nereden nasıl ve ne zaman ulaşabilirim
Ara
Oyun günü oda kurulmadan yarım saat önce save paylaşılacak, bu konu hakkında cok soru ve istek alıyorum. Save oyun günü paylaşılacak
Ara
(11-09-2018, 15:53)Raijin : Oyun günü oda kurulmadan yarım saat önce save paylaşılacak, bu konu hakkında cok soru ve istek alıyorum. Save oyun günü paylaşılacak

Dosya üzerinde söylenenler dışında oynama yapılmadığını nereden bileceğiz.
Ara
(11-09-2018, 16:04)SpLinter :
(11-09-2018, 15:53)Raijin : Oyun günü oda kurulmadan yarım saat önce save paylaşılacak, bu konu hakkında cok soru ve istek alıyorum. Save oyun günü paylaşılacak

Evet mesela ben cok büyük bir egoistim kaybedince yapamıyorum 5 bin altin istiyorum ben . Sarkazme vurma sebebim dedigin sorunun resmen manipule edebilirsiniz olmasi.

Save paylasilmamasi daha iyi odaya girince yükleniyor zaten.
Ara
(11-09-2018, 16:34)TR Ace :
(11-09-2018, 16:04)SpLinter :

Evet mesela ben cok büyük bir egoistim kaybedince yapamıyorum 5 bin altin istiyorum ben . Sarkazme vurma sebebim dedigin sorunun resmen manipule edebilirsiniz olmasi.

Save paylasilmamasi daha iyi odaya girince yükleniyor zaten.

Kesinlikle.Oyuna girmeden önce o 30 dakikada rakip görülen ülkeleri inceleme şansları olabilir.Save zaten girilince yükleniyor.
Ara
Screenshot_12.jpg
Dün ilk olarak köle ticaretinde söz sahibi olduk ki bu hiç istemediğimiz bir şeydi. En yakın zamanda köleliği kaldıracağız umarım.

Screenshot_13.jpg
Daha sonra da kıyıdaki kafirleri yağmalamaya başladık. Fakat bi kafir vardı. Ne bi insanına ne de bi ducat malına dokunmadığımız halde bize ters ters bakmaya başladı. Hadi hayırlısı.
Sic Parvis Magna
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.