Anket Başlığı: Multiplayer saatleri kaç olsun ?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
21:00-24:00

3 23.08%
21:30-24:00

3 23.08%
21:00-23:30

7 53.85%
Katılımcı sayısı: 13 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

[MP] EU4 - Custom Multiplayer: Kasım 2016
mpdeki bitmeyen sorunlar ve 21:00 da baslaması gereken mp nin surekli hata verip ve gelen yeni oyuncuların da ulke kurma hikayeleriyle uzadıkça uzayan ve bir turlu baslayamayan mp den ben ayrıldım.kusura bakmayın ama malesef custom sorunlu ,bariz belli. ben daha fazlasına dayanamadım.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(28-11-2016, 21:54)jax61 : mpdeki bitmeyen sorunlar ve 21:00 da baslaması gereken mp nin surekli hata verip ve gelen yeni oyuncuların da ulke kurma hikayeleriyle uzadıkça uzayan ve bir turlu baslayamayan mp den ben ayrıldım.kusura bakmayın ama malesef custom sorunlu ,bariz belli. ben daha fazlasına dayanamadım.

Haklısın, şu EU4'ün saçma Mp sistemi bir adam akıllı tadıyla savaştırtmadı.
Ara
oyunda da yazdığım gibi. malesef eu4 mp sistemini bir türlü oturtamadı. civilization 6 açık ara bu konuda eu4 e fark atar. artık civilization 6 almanızın zamanı gelmedi mi :D reklamımı da yapayım :D
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
EU4'le veya MP sistemiyle alakası yok. Sorunun neden çıktığını doğru analiz etmeniz gerek.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
ya sorun hostda desek mp ye girdik sonra düştük hep beraber. daha önceleri düşüş yaşansa da bu kişisel oluyordu. ama malesef son yaptığımız bu mp de sürekli hep beraber crash yedik. bu beni düşündürüyor.ben oyun kaynaklı olduğunu düşünmekteyim. ha oyuncularda yok mu sıkıntı. elbette vardır. ya da internet bağlantısı da olabilir .ama yaşanan sorunlara ve eskiye bakınca bu oyunda bir sıkıntı olduğunu düşündürüyor. önceki customda böyle sıkıntılar yaşamadık.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Sorun hostta değil, genel olarak oyuncu topluluğunun koordine hareket edememesinde. Yani 20.30'da kurulan mpye 21.05'te gelen çok sayıda kişi var, en basit problem bu.

Bu multiplayerın da 12, nasıl oynayacağını nasıl mp yapılacağını bilen kişiyle düzgün bir şekilde oynanabileceğini düşünüyorum.
daha önce düzgün şekilde yapılacağını zaten hep beraber gördük. bu konuda gelişmeye ihtiyacımız var.bu konuda sonuna dek haklısın da . ben yine de genel olarak toplu şekilde oyundan düşmeyi çözemedim. ilkinde direk oyun dışı kaldık. sonrasında poyraz düştü kaldık içerde avare. ne bileyim . hayırlısı diyelim.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
O değil de yıkıldık. :p

Normal haritadaki gibi doğum hep kolonileştirilecek topraklardan oluşsaydı yine de problem olmazdı ancak her yerde ülke olması ve benim western birimlerle bu ülkelerden çok zayıf birimlere sahip olmam dolayısıyla 1:1 hiçbir savaşı kazanamadım. Son muharebede 12:3 yaptığımda dahi muharebe 3 ay sürdü ve bu esnada düşman 6k asker getirip benim 12k'yı yendi.

Neptunia GG.
Rehost.
Ara
Kuralları okumadan oyuna gelmezsiniz. MP'den ayrılıyorum.
Ara
GP kurali konusunda haklisin ama isyancilar konusunda Poyraz'in bir hatasi yok. Adamin ülkesinin kültürü Türk ve dini Sünni. Rebellerin ona defect olmasinin sebebi o.
Ara
Alucard gamıng bılırmısın sen kardes ?
Ara
Yasak olmasına rağmen condotteri ve ikaz edilmesine rağmen 3 gp mütto ve üstüne hostun kuralları anlamamış olması. Rebelere birşey demedim zaten. Hosttur diye sessiz kaldım ama olmaz bu kadarda
Ara
ben gp değildim bu arada adamın 2 gp muttefiği vardı bu arada condottieri atmamız mütlüğumuzden di savaşa cağırmadım adamı condottieri attım istersek savaşınada girebiliyordum yanı ha condottieri atmışım ha savasına girmişim aynı şey kardeş ?
Ara
ya 3 tane gp diyorsun hic 3 gp ile savasa aynı anda girmedim memlükteki benimle dost oldu sırf diğer devletler yıkmasin diye onunla bir tane savasa dahi girmedim bir sebep bulucaksan beni bahane etme ortada senin dediğin gibi bir durum yok
Ara
Yqvdqz.jpg

Kültürün olduğu kadar farklı dünyalarinda öncüsü olduğumuzu adeta yeniden kanıtladık.
Ara
Kuralları hala okumamışlar ya. Arkadaş her oyuncu GP sayılır. Anlamıyormısunuz?
Ara
sen bı benım uyelık yılıma baksana kardes
Ara
pashazade senden başka böyle konuşan yok kendini ileri atarak prim yapmaya çalışma dediğim gibi göstermelik bir müttefikliği ileri sürmenin bir anlamı yok sana daha birşey demicem onca kişi var oyunda zaten öyle senin dediğin gibi bir durum olsaydi onlarda karşı çıkardı. başka işlerle uğraş
Ara
Paşa bu konuda haklı. Bende Winterfell, Marsilya, Altunbas'la müttefik olmak istedim ama 3 gp olacağı için olamadım. Gplerle savaşa katılmasan da o gpler müttefik olduğu için AI sana saldıramıyor. Ki müttefik olmanın en büyük esprisi bu burada. Condottieri olayını görmedim. Ama yapıldıysa yanlış. Fransa'daki savaşa stab hit yememek için girmedim ama askerlerimi gönderebilirdim.
Duman ve Jax61'in meseleye gelirsek evet çok haklılar. Her oturumda bu kadar bekleyerek oyun sürdüremeyiz. Öncelikle yeni oyuncu almamalıyız. Belli bi saatte de kesinlikle başlayıp geç gelenler için 30 dk sonra tekrar rehost edebiliriz. Komple 30 dakika beklemekten daha iyidir.
Mp'yi customdan normale dönüştürme gibi bi olay olursa da desteklerim.
Sic Parvis Magna
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.