[MP] EU4 - Custom Multiplayer: Nisan 2018
(11-05-2018, 02:03)Snne : Bu listede bir sıkıntı var. son 2 harici herkes 1500-1600 iken area eleven denen ülke 2252 ile baya fark açmış yok mu bunun ilerleyişini durdurabilecek bir babayiğit :)

Sıkıntı var çünkü doğuda koalisyona gidebilecek bir devlet yok. umudumuz kraker (demeseydim daha iyyidi @iberkay :smile:  ) ve renovati allylığının koloni savaşı.  biz koalisyon gelecek diye 2 3 toprak zor alırken doğuda rahat rahat genişliyor.  birileri hindistanı yyip bitiriyor yine ses yok. doğu bu mp de baya çılgın.

(11-05-2018, 02:22)Merco : 4000 olsa ne yazar.

:ok: :ok:  :smile:  doğu sınırına geldiğinde o 6k devo olur.

1615 Devo istatistiği

15gupo.jpg
[+] 2 üye Raijin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1615 Oyuncu haritası

9xrrxy.png
[+] 3 üye Raijin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Biz kendi ayağımıza sıkıyoruz zaten koalisyona gerek yok. Patatesten daha sıkıntı olabilecek bir şey varsa şuanda o portakaldır. Henüz mandalinayken yakalanıp bir suyunun sıkılması lazım
Ara
@aes algı yapmayalim lütfen, yanında 1 tane human player var onunla da kazara* savaşıyorsun :) her tarafın ai , biz ise hre içindeyiz . öyle kolay değil seninkisi gib ihunharca genişlemek. 130 0devo isek 400ünü kendim basmışımdır. senin önün kesilmezse avrupanin persianin afrikanin işi çok çok zor. 100 sene sonra herkese tek atar pozisyona gelirsin.
Ara
harbiden niye herkes batıda kurdu doguda 2 devlet var sadece.
Ara
hindistana oyuncu bulmuştuk, sonra o devleti hazırlarken biris geldi ben buraya kurdumdedi. ilk deyene mecburen başka yerde kurabilir misin dedik o da ben idelarımı hindistana göre ayarladım başka yer için saatlerce uğraşamam dedi ve ayrıldı. sonra ilk oyun günü hindistaan kuracak olan kişide katılmadı oyuna. Rus oyuncusu 2. gün katılamadı dersi yüznden yedek bulamadık yerine. döndüğünde ülke patlamaya yakındı. Rus ve hindistan olsaydı biraz daha haraketlenirdi oyun . malesef customda istenilen katılım sağlanamıyor bir türlü. Kraker de zaten terketti bizi :(
Ara
Kraker kara listeye alınsın diyenler beğen butonuna abansın.
[+] 4 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Lonra da değil de İskoçya da başlamak sizi Hollanda da oynayan oyuncudan 2-3 kat güçsüz başlatıyor zaten.Bunun üstüne bir oyuna haber verip katılamadım.Öbür oyuna ise katılırsam geç olacağını söylemiştim.11 gibi oyuna girdiğimde adaya Hollanda askerleri çıkmıştı zaten.O gün Hollanda'nın 3 te 1 gücüyle 8 corruption çekip 5-6 borç ile zorla adadan attım Hollanda'yı.

Diğer oyunda tamamen bu borçları ödemekle uğraştım, Norse olduğum için Londra'yı yeni aldım maine port yaptım falan.Bu arada diğer büyük hayal kırıklığı da Rnw nin tamamen Asya'ya akması.2 donanma ve bir settler ideası almıştım ki çöpe gitti bu idealar üstüne exploraiton açmıştım, ai expansion da açmış yani idealarda da geri kaldım.Bunların üstüne Afrika seferi yapıp ivory coast a bir uzanarak ülkeyi hafif toplayıp kapattım o gün oyunu.Öbür oyuna ise işim vardı katılamayacağımı belirttim.Akşam harita atıldığında ise Karaboğa devletinin Kongo dan tek toprak bana sınır çizip önümü kapadığını, Afrika daki kazanımların yarısından fazlasının gittiğini ve tek dostum olabilecek potansiyeldeki ülke Renova ile savaştığımı duydum.Bunların üstüne oynamaya devam edilir mi edilir tabi ki.100 yıl belki 150 yıl birine yaslanıp sonunda güçlü olabilir ülke ama açıkçası bunu yapmak istemiyorum.

Oyuncu az devam edilsin deniliyor fakat gelemeyeceğini belirten oyuncuya bunlar ai iken yapılınca o oyuncunun pek oynama zevki de kalmıyor.Herkese başarılar, isteyen devralabilir Krakerland i, Renova ile iş birliği yaparsa koloni kazanımları yakalayacağına inanıyorum.
[+] 3 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyun gününü 3 e çıkarırsak 2 haftaya oyunumuz biter. Yaklaşan finaller dolayısıyla oyunun aksaması için 3. Günü koymak istiyorum.

Önerilen günler cumartesi, çarşamba cuma
Ara
(12-05-2018, 15:10)Raijin : Oyun gününü 3 e çıkarırsak 2 haftaya oyunumuz biter. Yaklaşan finaller dolayısıyla oyunun aksaması için 3. Günü koymak istiyorum.

Önerilen günler cumartesi, çarşamba cuma
Eğer normal multi olmayacaksa çarşamba veya cuma uyar bana.
Ara
Çarşamba olabilir.
Ara
Bu bitmeden açılmaz, zaten finaller yaklaşıyor haziran multi si açılır açılacaksa da.
Ara
Bugünkü mp 15 30 dk rötarlı başlayabilir işim uzadı mesaideyim

Oda 20 45 de kurulur save dosyası birazdan ekleyeceğim.
Ara
save dosyası; https://drive.google.com/open?id=1eN8bjS...2y0a3Rj0ev

oda kuruldu şifre st
Ara
1635 Oyuncu haritasi

jllj9y.jpg
Ara
1635 Devo istatistiği

k7dfj8.jpg
Ara
Çarşamba ve Cuma günleri olmak üzere 2 Oyun günü ilave etmek istiyorum. Bu mp yi bitirip tarihsel açalım hemde finaller öncesi oyunu bitirmiş oluruz.

@Heliaca
@Snne
@Merco
@kilical12333
@fodunkiran
@Aeschyli
@Sxario
@clnn
Ara
Tarihsel oyunu sevmiyorum. Dolayısıyla katılmayacağım. Haftada 2 max 3 gün olmalı. 4 güne karşıyım. Günler önceden belirlendiği takdirde sorun yok.
Ara
Ben haftaya sınavım olması dolayısıyla bu hafta katılamıyabilirim o yüzden bir teklifim yok ama bunun bir an önce bitip tarihselin başlamasını isterim.
Ara
Çarşamba katılabilirim ancak cuma katılamayabilirim. Çok talep olursa ayarlamaya çalışırım.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.