[MP] EU4 - Minor Multiplayer: Şubat 2019
Bu çarşamba ve yüksek ihtimalle cumartesi ve haftaya çarşamba yazılılarım dolayısıyla katılamıyacağım
Ara
Nepale 1 gün bakabilicek warmi boşta kalsa olur ama oyuncu eksilmesin maksat
Ara
Oda kuruldu, şifre st
Ara
30 dk giremicem ben girene kadar ülkem koruma altına alır mısınız Afganistan
Ara
Etkinliğin yayını için Strategyturk Twitch: https://www.twitch.tv/strategyturk/
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Kendi halime çekilip tech kasmak yerine sırf afrikayı hızlı kolonileyebilmek için full koloni abandım çok büyük hata yaptım.
Fakat bunun yanında kilwanın o lanet olası berbat ideaları vardı. Kilwa savaş ülkesi değil. Bu singledede böyle ilerliyor.
Kilwayla en iyi yapılabilecek şey endenozyayı kolonileyip dünya ticaret devi olmaktı. O paraylada kimse bana karşı koyamazdı.
Ama bu multiplayer sonuçta. Eğer multide oyunda askeri idealara odaklansaydım böyle bi sonla bitmeyebilirdi.

Neyse bende artık böyle bir tecrübe edindim. Bir daha asla kilwayla oynamam. Ne singlede nede multiplayerde. Güzel kanser olmama challangeydi.
[+] 1 üye Alduin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Avrupanın yeni gözdesi Kurland olarak , avrupadaki diplomasileri çok iyi yönettigimizi düsünüyoruz :) ödül olarakta kaybettigimiz toprakları geri almamız çok sevindirici oldu :)
[+] 2 üye chaos10ur nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
oXRA5X.jpg
Ben onlarla barış yaptığımda... Onlar olmayacak!
[+] 1 üye necmi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Daha kendi rüştünü ispatlamadan, küçük lokma yiyerek büyük laflar eden Nepal denen kefereye haddini bildirdik.Toprakları islam ile tanıştırdık. Taş üstünde taş, omuz üstünde baş bırakmadık. Doğunun ışığı Timur un varisleri atasına yakışanı yapıp nizamı, disiplini sağlayıp bulunduğu coğrafyada hak ettiği yere adım adım ilerliyor.

Kurt kocamış, yaralanmış, parçalanmış ve tepesine akbabalar üşüşmüştü. Özbekle her şeyi kaybetiğimizi düşündüğümüz anda Timur un evlatları ile Delhi yi aldık ve yeniden doğduk.Medeniyetin ışığını tekrardan yaktık.Putperest budist ve hindu kefereli kaçın çünkü sizin için geliyorum !!!

:D
Ara
20190328005157_1.jpg?width=937&height=528
Boyutumuzu 6 kat, gelişmişliğimizi 2.5 katına çıkardık. 4 oyuncu ile müttefik kalabilen yegane devlet olduk. Daha icraatlerimize yeni başlıyoruz bir sonraki hedefimiz eski başkentimiz Karamanı Osmanlıların zulmünden kurtarıp osmanlıları anadoludan büyük oranda kovalamak olacak. Antep aynı zamanda dünyanın en büyük fıstık ihracatçısı konumunda yakın zaman da Antep'te Antep fıstığı borsası kuracağız. Ayrıca yeniden doğu akdenizdeki sayılı donanma güçlerinden biri olmak için adımlarımızı atmaya başladık yeni gemiler inşa ettik ticaret güvenliğini sadece karada değil denizde de sağlamaya başladık. Antep dünyanın en güçlü istihbarat teşkilatını oluşturdu. Şuan İstihbarat gücümüzü osmanlı dışında yeni teknolojilerin ülkemize transferi durumuna dönüştürmüş durumdayız bazı ülkelerde başarılı faliyetlerimiz gerçekleşmiş olsa da şuanlık o hamlelerimizi geri çektik fakat Antep'e düşmanlık beslemeye kalkan olursa ülkelerini savaşmadan yıkacak kadar tüm Avrupa'nın korkması gereken güce sahibiz.
[+] 3 üye fodunkiran nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Maya imparatorluğu olarak tek tip saç zorunlulugu getirdik. Bundan böyle tüm erkekler kültürümüze uygun olarak bu şekilde traş olacaklar
[+] 2 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1676 Dünya Haritası

eu4_map_ASK_1575_01_02_2.png
[+] 3 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1676 Güç Yüzdesi

Guc_Yuzdesi_1676.png
[+] 2 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1676 Oyuncu Haritası

Oyuncu_Haritas_1676.png
Ara
Oyunun metasini buldum arkadaslar,benden korkun!

s1ue8j.jpg
[+] 3 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İttifak limitimini belirtmeyi unutmussun @Voidian . Gene avrupada dengeler bozulacak anlasılan :)
Ara
(28-03-2019, 18:13)chaos10ur : İttifak limitimini belirtmeyi unutmussun @Voidian . Gene avrupada dengeler bozulacak anlasılan :)

Oyuncu ülkesi sayısı değişmedi, yani ittifak yüzdesi de değişmedi. İttifak yüzdesi 100/20*3=15 halen.
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Arkadaşlar Cumartesi akşam etkinliğe gelemeyeceğim. Hürmüz için yedek oyuncu olmak isteyen var mı ?
Ara
Bugün katılamayacağım dileyen ferraraya bugünlük geçebilir.
Ara
yedek olarak ferraraya katılabilirmiyim
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.