[MP] EU4 - Multiplayer: Ağustos 2017
ben milan yazmıştım minor olarak hala boş görünüyor. verirseniz katılmak isterim.

floransa oyuncusu gelemeyeceğini söylemiş. onun yerine bi milan iyi olur bence.
Ara
(23-08-2017, 03:17)Lygrim : ben milan yazmıştım minor olarak hala boş görünüyor. verirseniz katılmak isterim.

floransa oyuncusu gelemeyeceğini söylemiş. onun yerine bi milan iyi olur bence.

Çok kalabalık İtalya moruk. Daha fazla sıkıştırmak istemiyot kimse.
Ara
sıkışmayacak ki. gelemeyecek oyuncunun yerine alacağım
Ara
1 gün gelemeyeceğini belirtti diye oyundan çıkartıp o boşlukta başka ülkeye oyuncu veremiyoruz malesef. 

Yeni haritamız:

Görsel
Duman,Rusya almis. @jax61 `in tepkisini tahmin edebiliyorum.
Ara
Ben nedense birdahaki hafta başlıyor diye bir öngörüde bulunmuşum, neden bilmiyorum, gelemeyeceğim hafta birdahaki hafta olacak, ilk hafta oyundayım; spam gibi oldu ama düzeltmek istedim.
Ara
(23-08-2017, 04:50)sezar5 : Duman,Rusya almis. @jax61 `in tepkisini tahmin edebiliyorum.

29BV60.jpg
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
o zaman nepal iyi olur. müsait görünüyo o bölge.
[+] 1 üye Lygrim nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Duman oyunda hangi DLC ler olacak ?
Ara
Hepsi.

@Lygrim ekledim.

Güncel Haritamız.

Hatırlatma
Oyun bu akşam 21.00'da başlıyor.

Herkes lobide konunun ilk mesajında kendi nickinin yanında belirtilmiş ülkeye geçecek. Eğer ülkenizi daha uygun olduğunu düşündüğünüz bir başka ülkeyle değiştirmek istiyorsanız bunu bugün içerisinde saat 18'e kadar yapabilirsiniz, 18'den sonra ülkeleri donduracağız. Lobide herhangi bir ülkenin oyuncusunun gelmemesi durumunda mevcut bir başka oyuncu ülkesini değiştirerek o ülkeye geçemeyecek. Lobide çok fazla beklemeyeceğiz, yüksek ihtimalle kalabalık olacağımız için kaos oluşturmamak namına yapmanız gereken şey lobiye girdiğinizde ülkenizi seçip Ready yapmanız. 

Aeschyli Steam üzerinden etkinlik katılımcılarını ekledi. Odanın kurulduğunu bu konu üzerinden duyuracağız, herhangi bir sebepten odayı görememeniz durumunda Aeschyli üzerinden katılabilirsiniz, eğer Aeschyli listenizde yoksa kendisini ekleyebilirsiniz başvuru mesajındaki linkten. Olası rehostlarda kimse direkt olarak yeni kurulan odaya girmesin, ilk olarak bu konuda save'i paylaşıp ardından odayı kuracağız, herkesin save'i indirmiş olarak odaya girmesi zaman tasarrufu açısından önemli, oyunu Rehost Universalis'e dönüştürmememiz lazım.

Oyun içerisinde herhangi bir sebepten düşmeniz durumunda ülkeniz diğer oyuncuların saldırısına karşı korumaya alınacak, rehost yapılıp yapılmayacağına, yapılacaksa ne zaman yapılacağına GM karar verecek. Bir oyuncunun düşmesi durumunda ülkesi bir başka oyuncuya saldırırsa oyunu pause'layıp rehost yapacağız. Bu özel durum dışında herhangi bir 'ani rehost' gerektiren bir durum sözkonusu değil.

Tüm oyunculara bol şans.
geç kalmışım
Ara
Katılımlar hala açık, haritada uygun gördüğün bir yerden ülke seçebilirsin.
Ülkemi değiştirip Ming'e geçebilme şansım varmı? orası boş gibi duruyor. Boş ise değerlendirebilirim.
Ara
Ming'e oyuncu alımı yapılmıyor.
Çağatay Hanlığı http://steamcommunity.com/id/Totarmac 659 saat var
Ara
@Lygrim sen nepallere sürülecek adammıydın beh ? :(
Ara
@Totarmac, selam yukarıdaki haritada da görüldüğü üzere o bölgede bir sıkışma var, Nogay oyuncu, Özbek oyuncu, Timur oyuncu. Bu sebeple Çağatay'a da oyuncu geçmesi özellikle Özbek oyuncusunu fazla sıkıştırabilir. Başka bir minor seçmen daha uygun.
(23-08-2017, 17:44)Duman : @Totarmac, selam yukarıdaki haritada da görüldüğü üzere o bölgede bir sıkışma var, Nogay oyuncu, Özbek oyuncu, Timur oyuncu. Bu sebeple Çağatay'a da oyuncu geçmesi özellikle Özbek oyuncusunu fazla sıkıştırabilir. Başka bir minor seçmen daha uygun.

Benim için hiç problem değil. Aksine iyi geçinebilirsem benim için müttefik olur.
Ara
(23-08-2017, 17:44)Duman : @Totarmac, selam yukarıdaki haritada da görüldüğü üzere o bölgede bir sıkışma var, Nogay oyuncu, Özbek oyuncu, Timur oyuncu. Bu sebeple Çağatay'a da oyuncu geçmesi özellikle Özbek oyuncusunu fazla sıkıştırabilir. Başka bir minor seçmen daha uygun.

Tamam Great Horde uygunmudur
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.