[MP] EU4 - Multiplayer: Ağustos 2017
Görsel

Avrupa oyuncu haritası, 1610.
arkadaşlar oyundan bağımsız biri olarak söylüyorum ki. Herkes kazanmak için oynarsa şuan oynadığınız kurallar çok mantıklı. Dostluk sınırlayan kurallar oyunu daha kötü yapıyor.
Ara
@Duman sen misin ?
Ara
tarihsel uygunluk adı altında kısıtlama getirilen bir haritayı ben doğru bulmuyorum.bu multi değil ancak toplantı olabilir. bir araya gelinir. beraber oyuna girilip .ekrana bakılır.eu4 ille de tarihe uygun ilerleyecek diye bir kaide varsa bilemem ama bildiğim kadarıyla eu4 bir oyun. tarih yazmıyoruz burda oyun oynayıp rp yapmaya çalışıyoruz.hani başlıklar açılıyor. şu olmasaydı ne olurdu. bu olmasaydı ne olurdu.bu açıdan düşünülmeli. herşeyi anlarım da rusya sınırlaması nedir allah aşkına. siberian frontieri ver rusyaya ama sen rusya genişleyemezsin. çok ilginç yahu.bu tür bir haritada bazı devletler mutlak hakimiyet kuracaklardır. avusturya macaristan gibi ülkelere koloni yaptıracaksınız galiba.ne diyelim .umarım o multiye giren olur :P
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Neden bahsettiğini anlamadım jax.
İsveç'e oyuncu aranıyor.
Okul nedeniyle 1-2 hafta gelemeyeceğim. Toskana'yı kuran @yavuzkaan ortağıma italyada başarılar
Ara
Save dosyası: https://drive.google.com/open?id=0B5y07P...3pTUXRES1E

Multiplayera 50 dakika var.
Üniversite için başka şehire yerleşmem dolayısıyla bu hafta katılamayacağım
Ara
Oda kuruldu.
Oyundan attı, mecburi quick rehost.
Rehost, save dosyası: https://drive.google.com/open?id=0B5y07P...FZHWktYME0
Güzel oyundu, istatistikler geliyor.
Görsel

Europa Universalis IV: Multiplayer - Ağustos 2017 (1635)
  1. 20px-Muscovy.png Moskova - @PCOyun - 1348 (-)
  2. 20px-France.png Fransa - @Duman - 1265 (-)
  3. 20px-Spain.png İspanya - @Justicar - 1134 (+1)
  4. 20px-Songhai.png Songhai - @Warwars - 1011 (+3)
  5. 20px-Japan.png Japonya - @VladimirSzecny - 1062 (-2)
  6. 18px-Commonwealth.png Polonya-Litvanya - @Voidian - 938 (-1)
  7. 20px-Bahmanis.png Bahmaniler - @alperen0920 - 925
  8. 18px-Ottomans.png Osmanlı - @Alper412 - 853 (-2)
  9. 20px-Kongo.png Kongo - @EnginA - 851 (-)
  10. 18px-The_Mamluks.png Memlükler - @RecLosT - 782  (-)
  11. 20px-Ethiopia.png Etiyopya - @fodunkiran - 673 (-3)
  12. 20px-England.png İngiltere - @iberkay - 623 (-)
  13. 18px-Persia.png İran - @brk007 - 566 (-)
  14. 20px-Austria.png Avusturya - @Sxario - 537 (-3)
  15. 20px-Hungary.png Macaristan - @Aeschyli - 534 (-)
  16. 20px-Italy.png İtalya - @yavuzkaan - 529 (-2)
  17. 20px-Sweden.png İsveç - @cemal - 296 (-1)
  18. 20px-Netherlands.png Hollanda - @TurkJedi - 290 (-1)
  19. 20px-Cologne.png Köln - @basileus - 180 
Görsel

Avrupa, 1635
- Oylar Macaristana -

@Köln
@Lübeck
@Netherland
@İtaly

Daha büyük bir HRE için
Ara
(13-09-2017, 17:32)Duman : Neden bahsettiğini anlamadım jax.

bir sınır çizmişsin . buradan öteye karasal genişleme yapmayacaksınız diyorsun duman.ben de senin ne demek istediğini anlayamadım . onu diyorum.

(01-09-2017, 01:35)Duman : dk6a1d.png

Bir sonraki multiplayer için böyle bir konsept oluşturdum. Koyu gri ile gösterilen yerlere kara yolu ile genişlenmeyecek. Yani bu Osmanlı'nın İran'a giremeyeceği, Rusya'nın Orta Asya'da genişleyemeceği, Memlük'ün Etiyopya'yı işgal edemeyeceği anlamına geliyor. Haritada görünen ülkeler dışında alım yapmayacağız yani Hindistan'da, Batı Afrika'da veya Japonya'da oyuncu olmayacak. Multiplayer tamamen Avrupa odaklı olacak. Bu esnada Avrupa'daki güçler koloni yapabilecekler, ancak koloni yapan ülke de Avrupa'da, herkesin erişebileceği bir yerde olduğu için sıkıntı olmayacak. Bir aksilik olmazsa bu şekilde bir multiplayerı bayram sonrası, haftasonları oynanman üzere açabilirim.

yanlış başlığa yazmışım sadece :P telefonun azizliği
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(14-09-2017, 04:04)Aeschyli : - Oylar Macaristana -

@Köln
@Lübeck
@Netherland
@İtaly

Daha büyük bir HRE için

Borcunu ödeyemeyip bunun bana karşı katıldığı koalisyondan dolayı olduğunu söyleyen daha sonra eğer borcunu ödemezsen benim koalisyona girerim demem üzerine borcunu ödeyebilen imparatora yer yok.
[+] 1 üye yavuzkaan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sizden aldığımız 500 golda kalmadık. Önemli birşey olduğunu düşünseydim zaten oyun içinde hamburg üzerinden aldığım 1.5k gold ile kapatırdım bunu. Ama nadir yaşadığım ihanetlerden birini yaşadım senden. O yüzden bu bedel bunun yanında hiçbirşey. Genoa üzerinde aylık 50 gold kazanırken hala bunun peşinde olmana ise ayrıca şaşırdım. Kesin Hırvatistan bahanesidir.
Ara
Osmanlı nasıl bu kadar geriledi?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.