[MP] EU4 - Multiplayer : Aralık 2016
İngiltere
Avusturya 
Papalık
Ara
Branderburg
Hansa(Lübeck)
Venedik

Onceden korsan oynadigim icin online sure 0 :) ama korsanda yillarca oynadim deneyimliyim.
Ara
Jaunpur
Bengal
Sweden

370 saat
Ara
Moskova
Fransa
Memlükler

Oyunu alalı 4-5 gün oldu bu yüzden Steam'da 12 saat ama önceden korsanda oynadım tecrübem var.
Ara
brandenburg
ingiltere
avusturya

1100saat
Ara
önümüzdeki pazartesimi başlayacak
Ara
Gerekli sayıya ulaşmamız durumunda gelecek pazartesi başlayacak
Ara
kastilya danimarka oriat katılmak istiyorum

80 saat steam crack 300 olması lazım
insanlığın kini geçecek, diktatörler yok olup gidecektir. halktan zorla aldıkları iktidar yine halkın eline geçecektir. ve insanlar ölmeyi bildikleri sürece, özgürlük yok olmayacaktır.
Ara
çok fazla aynı ülkeleri isteyen insan var. seçenekleriniz sadece avrupa değil gençler.. lütfen..geçiyoruz minge sonra mızıkçılık yapıyorsunuz :) maşallah ingilterenin taliplisi çok. bu gidiş kilwa veya kongo oynayacağız..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
ming kastilya polonya 131 saat steam yüzyıllarca saat cracked with all dlc
Nothing is true.Everything is permitted.
Ara
selamlar, yazılmayan ülkeleri yazayım ben de

teutonic order
tunus
livonian order
Ara
arkadaşlar yine uyarıyorum sizi özellikle mp tecrübesi olmayan arkadaşlar. avrupaya sıkışıp kalmayın
mp nin 3. gününü göremeyebilirsiniz. lütfen .. ayrıca mp tecrübesi iyi olan arkadaşlar nerdesiniz? tecrübeli oyunculara ihtiyaç var :D
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(03-12-2016, 21:33)jax61 : arkadaşlar yine uyarıyorum sizi özellikle mp tecrübesi olmayan arkadaşlar. avrupaya sıkışıp kalmayın
mp nin 3. gününü göremeyebilirsiniz. lütfen .. ayrıca mp tecrübesi iyi olan arkadaşlar nerdesiniz? tecrübeli oyunculara ihtiyaç var :D

Jax61, Kardeş sen bana önersene avrupa dışı 3 ülke (oynaması zevkli olan ama avrupa siyasetinden de çok uzak kalmayayım) :)
Ara
dostum şuanki durumda ben ne desem yalan olur ama
şu açık ki bir ülke avrupadan ne kadar uzakta olursa olsun eninde sonunda avrupa ile tanşacak ve dengeler 1600 lerden sonra oturacak 1700 lerde muhtemelen büyük devasa savaşlar olacak. buna göre nerden ülke alırsan al. ama avrupaya sıkışırsan osmanlı muhtemelen macaristana dayanacak. kastilya belli zaten isanyayı ve muhtemeldir ki ştalyanın yarısını belkide tamamını alacak. iskandinavya da tek üke haline gelecek. polonya desen commonu kurmaya gidecek. polonyanın oldugu yerde allah aşkına tötonlar nedir yahu. ya da bir avusturyanın dibinde bohemya seçmek nedir. aga nereye genişleyeceksin. ya avusturya yıkılır ya bohemya. burda diplomasi kazanır ama bu savaşın sonucu osmanlı vyanaya dayanır bilmem anlatabildim mi. mesele genişleyecek alan bulabilmek ve muhtemel düşmana karşı koyacak güce erişebilmek. dengelerin içine etmeyecek yerler seçin. hiç kimse horde olamyı düşünmedi misal ya da japonya düşünen olmadı. çinhindi yazan olmadı endonezya yazan olmadı. aga buralarda devasa alanlar var. ben kilwa alırsam orayı yazmazsanız muhtemelen kilwa hakimiyetinde endonezya görürsünz. umarım anlatabilmişimdir derdimi..ekleme yapayım en son mign oynadıgımda iskandınavyyaa gelmiş dumanla prusya da sınır olmuştum.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(03-12-2016, 22:08)jax61 : dostum şuanki  durumda ben ne desem yalan olur ama
şu açık ki bir ülke avrupadan ne kadar uzakta olursa olsun eninde sonunda avrupa ile tanşacak ve dengeler 1600 lerden sonra oturacak 1700 lerde muhtemelen büyük devasa savaşlar olacak. buna göre nerden ülke alırsan al. ama avrupaya sıkışırsan osmanlı muhtemelen macaristana dayanacak. kastilya belli zaten isanyayı ve muhtemeldir ki  ştalyanın yarısını belkide tamamını alacak. iskandinavya da tek üke haline gelecek. polonya desen commonu kurmaya gidecek. polonyanın oldugu yerde allah aşkına tötonlar nedir yahu. ya da bir avusturyanın dibinde bohemya seçmek nedir. aga nereye genişleyeceksin. ya avusturya yıkılır ya bohemya. burda diplomasi kazanır ama bu savaşın sonucu osmanlı vyanaya dayanır bilmem anlatabildim mi. mesele genişleyecek alan bulabilmek ve muhtemel düşmana karşı koyacak güce erişebilmek. dengelerin içine etmeyecek yerler seçin. hiç kimse horde olamyı düşünmedi misal ya da japonya düşünen olmadı. çinhindi yazan olmadı endonezya yazan olmadı. aga buralarda devasa alanlar var. ben kilwa alırsam orayı yazmazsanız muhtemelen kilwa hakimiyetinde endonezya görürsünz. umarım anlatabilmişimdir derdimi..

Dediklerin çok doğru ve her multide aynı şey oluyor. Asya'da çin hindistan malezya ve horde oyuncular olsa, oyun inanılmaz zevkli olacak ama avrupa sevdası, kolonicilik ve sıcak siyaset insanları cezbediyor. :D
[+] 3 üye EthemSisli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(03-12-2016, 22:14)EthemSisli :
(03-12-2016, 22:08)jax61 : dostum şuanki  durumda ben ne desem yalan olur ama
şu açık ki bir ülke avrupadan ne kadar uzakta olursa olsun eninde sonunda avrupa ile tanşacak ve dengeler 1600 lerden sonra oturacak 1700 lerde muhtemelen büyük devasa savaşlar olacak. buna göre nerden ülke alırsan al. ama avrupaya sıkışırsan osmanlı muhtemelen macaristana dayanacak. kastilya belli zaten isanyayı ve muhtemeldir ki  ştalyanın yarısını belkide tamamını alacak. iskandinavya da tek üke haline gelecek. polonya desen commonu kurmaya gidecek. polonyanın oldugu yerde allah aşkına tötonlar nedir yahu. ya da bir avusturyanın dibinde bohemya seçmek nedir. aga nereye genişleyeceksin. ya avusturya yıkılır ya bohemya. burda diplomasi kazanır ama bu savaşın sonucu osmanlı vyanaya dayanır bilmem anlatabildim mi. mesele genişleyecek alan bulabilmek ve muhtemel düşmana karşı koyacak güce erişebilmek. dengelerin içine etmeyecek yerler seçin. hiç kimse horde olamyı düşünmedi misal ya da japonya düşünen olmadı. çinhindi yazan olmadı endonezya yazan olmadı. aga buralarda devasa alanlar var. ben kilwa alırsam orayı yazmazsanız muhtemelen kilwa hakimiyetinde endonezya görürsünz. umarım anlatabilmişimdir derdimi..

Dediklerin çok doğru ve her multide aynı şey oluyor. Asya'da çin hindistan malezya ve horde oyuncular olsa, oyun inanılmaz zevkli olacak ama avrupa sevdası, kolonicilik ve sıcak siyaset insanları cezbediyor. :D

mesela ben ming'i seçtim ve mutluyum :D
Nothing is true.Everything is permitted.
Ara
eger sıkıntı yaaşr isen bi konuşma baloncugu kadar uzaktayım levi..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(03-12-2016, 20:01)faaty : selamlar, yazılmayan ülkeleri yazayım ben de

teutonic order
tunus
livonian order

saati unutmuşum 600saat
Ara
Hadi gözü kararttım :D
Yaz Beni: Golden Horde ( Rusya'dan (duman rusayı seçme ) :D çekingem var. ama iyi bir müttefik yapılıp rusya engellenirse çok zevkli olur gibime geldi. İdea'sı full savaş odaklı zaten.) Özbek seçecektim Timur beni hemen yer gibime geldi. japonya ve hindistan dışında başka tavsiyesi olan varsa değerlendirebilirim Golden Horde için siz ne düşünüyorsunuz?

Golden horde
Malacca
Japan

100 saat orjinal. 200 saat korsan
Ara
ben olsam golden secmem :D duman rusya alacak gibi duruyor :D malacca veya japan iyi olabilir ama japonya konusunda uyarayım. eskisi gibi enforce peace ile savaşa girmeyi unutun. zira direk barisi yapiyor daimyolar. mumkunse daimyo secin.shogunluk yeni versiyonda japonyayı cok zorluyor.ayrıca bir tavsiyem de şudur ki secmeyi dusundugunuz ulke ile bir campaign acıp bir deneyin. mp de oyununuzu baya etkileyebilir.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.