[MP] EU4 - Multiplayer : Kasım 2015
Olayı anlamamışsın @nasuhdede, mesele milletin bana saldırması değil, mesele Bohemya'yı müttefikleri dahil olmadan yıkabilelim diye göya kurnazlık yapıp Bohemya'nın müttefiği İsveç'e savaş açıp savaşa Bohemya'nın girmemesi sonrası KAZARA İsveç'i yıkmak. Burada Brandenburg sanki benle sorunu varmış gibi yansıtabilir ama o da bunu söylüyordu, o savaş benim için değil Bohemya'nın müttefikleri olan Osmanlı ve Fransa'yı devre dışı bırakıp Bohemya'yı yıkmak için açıldı ancak Bohemya savaşa girmedi ve bunu dediklerine göre bir süre de farketmeyip İsveç'in orduya saldırmaya devam ettiler ve bu esnada İsveç yıkıldı.

Ben bana neden savaş açtınız demiyorum adamın sebebi varsa açar, ben oyunda da sordum " bana neden saldırdınız" diye "Bohemya girecek diye saldırdık" dediler ancak işin sonucunda ben yıkıldım. Burada fazlasıyla KOMİK olan olay bu malesef. O kadardır EU4 multiplayer atarım kasten her türlü pisliği yapanı gördüm ama kazara bir ülkeyi yıkan oyuncuyu ilk defa görüyorum.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
(08-11-2015, 15:39)Duman : kazara bir ülkeyi yıkan oyuncuyu ilk defa görüyorum.

LMAO :Cry :Cry
Ara
Kuruldu.
(08-11-2015, 15:00)GaulTurk : Ne bitmesi yahu daha karpuz kesecektik.

@jax61 Kazan nasıl yıkıldı? Ben Kazan ile ittifak olmuştum. Bozdun mu, naptın?

hayır ittifak bozmadım. dolaylı yollardan. kazanın kendi savaşı sonucu moskova litvanya ittifakına yenildi ..bu savaş sonunda seninle olan ittifakını bozdular..

senin batıdaki agresif genişlemenden dolayı koalisyon oluştu ve pek bişey yapamadım.üzgünüm..

ben sadece oluşan koalisyona karsi diplomatik bosluk yaratmak amaciyla ve vassallanamadigi icin hirvatistan ittifakini bozdum. o da mecburiyetten. cok saglam bi koalisyon olusmustu.sagolsun avusturya oyuncusu da tuz biber ekti..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Rehosttayız.
(08-11-2015, 20:36)jax61 :

hayır ittifak bozmadım. dolaylı yollardan. kazanın kendi savaşı sonucu moskova litvanya ittifakına yenildi ..bu savaş sonunda seninle olan ittifakını bozdular..

senin batıdaki agresif genişlemenden dolayı koalisyon oluştu ve pek bişey yapamadım.üzgünüm..

ben sadece oluşan koalisyona karsi diplomatik bosluk yaratmak amaciyla ve vassallanamadigi icin hirvatistan ittifakini bozdum. o da mecburiyetten. cok saglam bi koalisyon olusmustu.sagolsun avusturya oyuncusu da tuz biber ekti..

Ben bıraktığımda koalisyon yoktu, Avusturya'ya karşı AE 49'daydı. Venedik'e saldırıp adaları almışsın ve bu koalisyona neden olmuş. Hırvatları kaptırmanın ise bi mantıklı açıklaması olamaz.
G0kMNN.png
Ara
(08-11-2015, 21:33)GaulTurk :
(08-11-2015, 20:36)jax61 :

Ben bıraktığımda koalisyon yoktu, Avusturya'ya karşı AE 49'daydı. Venedik'e saldırıp adaları almışsın ve bu koalisyona neden olmuş. Hırvatları kaptırmanın ise bi mantıklı açıklaması olamaz.

koalisyonu oluşturan avusturya degildi..italyan devletleri..oluşturacagını düşünmedim. zira rodosa saldırdım.claimli toprakları aldım.fakat agreesiflik yüksek oldugu için zaten koalisyona girdiler..hırvatistanı bırakma amacım ,dedigim gibi koalisyonun oluşması ve hırvatların belli belirsiz yerlere saldırıp davet etmeleri. vassalize de olmadılar..bu yüzden bırakmak zorunda kaldım.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
PBA2Z8.jpg
EUIV : Multiplayer - Kasım 1 [1515]

Development
  1.  1291 - Ming
  2.  909 - Osmanlı
  3.  729 - Fransa
  4.  673 - Moskova
  5.  613 - Avsuturya
  6.  420 - İsveç
  7.  358 - Kastilya
  8.  351 - İngiltere
  9.  198 - Papalık
  10.  186 - Milan
  11.  182 - Brandenburg
İngiltere'ye alım vardır.
Ne???!!

İste burada canı sıkılınca birini oyundan atan Darkrad gözükmekte.
1. Si bu mp strategyturk mp sidir. Darkrad hadi beyler eu atalım deyip bu oyunu kurdu diye füsünmüyorum forumdan yapildi yapilan
2. Si oyundan atioma sebebim yok, belirtilmedi ki isledigim bir suçta yok
3. Sü iyun icinde rolsel bir bozukluk yapmadım bütün ulkeleri tek tek gezdim. Babamın hatrına istanbula gitmedim yalnızım ve bunlar konusuldu. Ki moskovanin bana saldirmakta ne derece cikari varsa osmanlidada ayni cikar var
4. Sü isledigim herhangi bir suç yok ama darkrad 10 cümlesinden 5 inde mobbing suçu isledi. Bana psikolojik baski yapti ve dalga gecti.
5. Si kararın meşruluğu yoktur ve rasyonelliği yoktur. Saygılarımla strategyturk oyuncularina hakliliğımı sunarım
Ara
Bir oyunun hostuna her turlu lafi soyleyip hala o oyunda bulunmak yuzsuzluktur. Seni communitye kazandirmak icin caba sarfettim sahsima ve aileme kufurler ettikten sonra affedip oyunuma aldim ama sen akillanmiyorsun.
Sanirim anlamıyorsun. Bu olaylar oyunla ilgilu değil benle sürekli dalga geçiyorsun sürekli mobbing yapıyorsun. Ben burda ne hakaret etmek istiyorum ne sorun çıkarmak. Ülke bazında zaten cıkmıyorken bir lafı 100 kere yü,üme vuruyorsun
Örn: norveci bıraktım ve bölgeden kactım
Birvetek; ve ingilizler geldikleri gibi gittiler.
Darkrad: pc oyunu bu kadar korkutuyor
Paranayo neler yaptiriyor
Allah insana korku vermesin.

Karsında bunu dediklerin bir insan. Bir kere şakası yapilir ilk dediginde bende gülerim ama devam etmen psikolojimi bozuyor

Oyunda osmanli ile yaptığım diplomasinin yanlis oldugunu vurgularsan sunu belirtebilirim.
 Moskova ve isvec gibi iki historical enemy göremedigimiz bir rolle birlesiyor ama ben osmanlidan yardim isteyince sıkıntı. Farkedilae bütün ulkeleri seyehat ettim. Her rolümü yaptım bunu millete sorabilirsin
Ara
O değil de ben Baltıklarda ve Urallarda ne arıyorum ya :Cry 12 saat sonra fark ettim :Cry
G0kMNN.png
Ara
Sonuç olarak ben oyundan atıldım ve bunun doğru olmadığını savunuyorum. 1 kisinin keyfi verdigi karardır ve hosta yapilan bir hakaret yoktur hostun yaptığı mobbing suçu vardır.
Ara
Oyunda herkes yaptığı hareketler sonrası diğer oyunculardan tepki görebiliyor, Norveç'e çıkartma yapmış İngilizlerin İsveç'in geleceğini öngördüğünde pılını pırtısını toplayıp savaş bile yapmadan toprağı terketmesi gerçekte de RP olarak da benzer bir tepkiyle "İngilizlerin korkaklığıyla" bağdaştırılırdı. Oyun bile bunu böyle algılıyor ve terkettiğin her toprak için yanılmıyorsam 15 prestij kaybediyorsun. Sen 4 toprak kaybettin -60 prestij ben de İsveç olarak söyleyeceğimi söyledim.
Bak dumancım güzel kardesim. Söylemen gerekeni 1 kere söylersin anlarım ama bunu 3-4 kere üst üste yapmak sinir bozmak ve kışkırtmaktır.
Ara
Sen de oyun içerisinde RP yapabilir, İsveç'in başkenti Stockholm'u işgalimizin 20. senesini kutluyoruz vs yazabilirsin. Ancak bunun yerine sen hakaret, bazen de küfür ediyorsun.

Bu arada " Allah insanı bilgisayar oyununda paranoyak yapmasın " lafımı tamamen hayali bir biçimde " beyler İsveç ve Moskova birleşip bana saldıracakmış " diye Avrupa'da bir tepki oluşturmaya çalıştığında söyledim. O kadar denk geldi ki sen bu cümleyi yazdıktan 1-2 saniye sonra Moskova Litvanya'ya savaş açtı. Dediğinde en ufak bir doğruluk payı olsaydı Moskova o savaşı açmazdı.
Sen oyunda yazdıklarinin gercekten rol ici olduguna inanıyor musun bilgisayar oynarken paranoya yaptı demek rp ye mi girdi? Multide bu mp de veya hindistan oynarken kimseye şahsi hakaret etmedim. Hayır etmemede gerek yok. Bana şahsi yüklendigin icin etki tepki uyguluyorum

Dünün sana özetini vereyim ben arka arkaya dalga geçildigimi hissedince kendimi savunmaya alıyorum. Ki insanlara sordugumuzda mobbing yaptiğını soyleyenler elbet olacaktır. Kimseye şahsi hakarette bulunmadım sende dahil. Sadece sert konusuyorum. Yani mp den atılma sebebini söylediklerin kabul etmemekteyim
Ara
Küçük hesapları bir kenara bırakıp devam etsek. Ne dersiniz
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Bence uygun ama oyundan atilmaya çalisiliyorum
Ara
Duman sen yıkılmamış mıydın? :)
n20GdM.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.