[MP] EU4 - Multiplayer: Kasım 2019
#61
başka bir hostla tekrar kuruyoruz
Ara
Cevapla
#62
ID: 90130705856901124
Şifre: st
Cevapla
#63
1470 Dünya Haritası

1470_Dunya_Haritas.png
Ara
Cevapla
#64
Koln Benımdır Baskasına Verilmezse Sevinirim
Ara
Cevapla
#65
(24-11-2019, 01:14)alageyikr4 : Koln Benımdır Baskasına Verilmezse Sevinirim

2 oyun günü habersiz gelmeyen oyuncunun ülkesi devredilebiliyor. Onun dışında başkasına devredilmez.
Ara
Cevapla
#66
:sunglasses: Beyaz Fil rönesansı yeni başlıyor. Devamı Çarşamba günü. :sunglasses:
[+] 1 üye CenturionUmutii nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#67
1200px-Royal_Standard_of_the_United_Kingdom.svg.png
 İngiltere Krallığı 7. Henry'nin altında büyük bir atılım yaşamış, reformları ile kendisini geliştirmeye başlamıştır. Kendi adasındaki mutlak hakimiyetini sağlayan 7. Henry Yüzünü Britanya dışına çevirmiştir.
  •  İngiltere Krallığı, Danimarka Krallığı ile olan dostluğunu tüm Avrupa'ya duyurmuş ve İskandinavya'nın haklı Danimarkalı toprağı olduğunu savunmaktadır.
  •  İngiltere Krallığı, büyüyen Fransız tehdidine karşı savunmada kalan Savoy Krallığı ve Milan Cumhuriyeti devletleri ile müttefiklik kurmuş ve Avrupa'daki barışı tehdit eden ve haksız iddialarda bulunan Fransız Düklüğüne karşı durmaktadır. 
Ara
Cevapla
#68
20191124005332_1.jpg
0 var
20191124000548_1.jpg
ve 0 var
Ara
Cevapla
#69
İsveç kralı Danimarka kralının hak iddalarını tanımamaktadır. İngiliz kralını bu konudakı yanlış düşünceleri hakkında bir çözüm bulunabilmesi için diplomatik konuşmalara davet etmektedir iki tarafın da memnun kalacağı bir çözüme ulaşacağımıza inanmaktayız
Ara
Cevapla
#70
Yeni dünya devleti Cusco inca imparatorluğuna 1 adım uzaktadır.Yeni dünya devletlerini işgal i avrupa meseniywtine karşı birinnci Amerika savunma antlaşmasıma davet ediyorum.Bu dönemde ancak birlikte olursak kurtulabiliriz.
Ara
Cevapla
#71
330px-The_Papal_State.png

in nomine patris et filii et spiritus sancti

  Tanrının gölgesi Papa Hazretleri HRE imparatoruna dostane ilişkilerle birlikte Shadow Kingdoma karşı birlikte mücadele etmeyi ve imparatorluğa katılmayı önermiştir. Avusturya İmparatoru, Fransa ile olan ilişkilerimizden dolayı şimdilik dostane ilişkilerin yeterli olduğunu belirmiştir. Bu durum Kilisenin italyadaki gelişimini yavaşlatmış olsa da Sevgili Papamızın zaten genişlemeci bir tavrının olmadığı aşikardır.
   Avigon Frınsızlarındır. Halihazırda akmakta olan onca hristiyan kanına bir de avigonlularınkini katmamak için bölgede taviz verilmesi mecburi olmuştur.
  Kastilyalı kullarımızın Kralı tek gerçek katoliğin kendileri olduğunu söyleyerek şahsımıza saldırgan ifadelerde bulunmuşlardır. Bu Papa'yı büyük bir üzüntüye boğdu. Aramızdaki sorunları din savaşlarına kadar bir an önce çözmek en büyük isteğimizdir. Maalesef İberya'da Gırnata kafirleri dururken Fas'a saldırmak haçlı seferinden çok oyuncu eleme girişimi olarak görülebilir. Bunun için Fransanın ve dolaylı olarak bizim kafirleri savunduğumuz söylemi yanlıştır. İberyalılar Tanrının ve şüphesiz Papa'nın sevgili dostlarıdır.
Ara
Cevapla
#72
1470 Güç Yüzdesi

1444_Guc_yuzdesi.png

İttifak Limiti %10,3
Ara
Cevapla
#73
Benım kolnun yuzdesını eklememıssınız bu koln ımparatorunun kalbını kırmıstır
Ara
Cevapla
#74
(24-11-2019, 13:21)alageyikr4 : Benım kolnun yuzdesını eklememıssınız  bu koln ımparatorunun kalbını kırmıstır

Evet Ayutthaya da yeni ülke olduğu için gözden kaçmış, bugün düzeltilir.
Ara
Cevapla
#75
(24-11-2019, 13:21)alageyikr4 : Benım kolnun yuzdesını eklememıssınız  bu koln ımparatorunun kalbını kırmıstır

Dostumuz Köln Başpiskoposu kendini imparator ilan etti de bizim haberimiz mi yok yoksa?
Ara
Cevapla
#76
Haydaaa, ben eksik ülkeler tamamlanınca çarşamba başlayacak sanıyordum...
Ara
Cevapla
#77
Fas Sultanlığı
330px-Morocco.png

Biz Fas Sultanlığı olarak ilk olarak rakibimiz Tilimsan Devletini ortadan kaldırıp bizimde ülkemizin bir parçası olan berberileri tek bir çatı altında toplamak olacaktı. Bu doğrultuda rakibimiz Tilimsan'a savaş ilan ettik. İlk başta her şey güzel gidiyordu fakat onların başkentleri bir türlü düşmüyordu ve Kastilya çok saldırgan bir politika izliyordu. İlk önce Tilimsan'a, daha sonra Aragon devletini de yanına alıp bize savaş ilan etti. İttifakımız Tunus savaşa katılmayıp bizi yüzüstü bıraktığı gibi birde Kastilya ile dost ilişkiler içindeydi. Kastilya bazı toprakları almak üzere barış talebi gönderse de hiç düşünmeden reddettik. Bu sırada Osmanlı Devletine Hıristiyanların Kuzey Afrikaya girdiğini, buradaki Müslümanların tehlikede olduğunu söyledik ama Osmanlı da bizi yalnız bırakmıştı. Bu da yetmiyormuş gibi işgalci Portekizlilerden de savaş ilanı aldık.

1.PNG

Tunus'unda bize savaş ilan edeceğini düşünsek de ateşkesimiz vardı. Biz de bu sırada tedirgin bir şekilde askeri teknolojiye yatırım yaparken Fransa'dan yardım talebinde bulunduk. Fransa buradaki güç dengesinin bozulmasına göz yummayıp burada barış sağlanmazsa savaşa katılacağını Kastilya'ya iletti. Kastilya bunun üzerine işgalden vazgeçti ve barışı kabul etti. Savaşın kazananı olmamış, iki tarafta yıpranmıştı. Kastilya ile barış yaptıktan sonra sıradaki hedefimiz Bize saldıran Portekizlilerden hakkımız olan Ceuta toprağını almaktı. Yapılan savaşlarda yorgun düşmüş ordumuz ile askeri teknolojide epey geride bıraktığımız Portekiz ordusunu hızlıca saldırıp kolayca imha ettik ve Ceuta'yı kuşattık. Portekizliler bu toprağı kısa süre sonra vermek zorunda kaldı. Kuzey Afrikada Hıristiyanların kontrolünde artık sadece Kastilyanın kontrolündeki Tilimsan'dan aldığı toprakları kalmıştı...
2.PNG
Ceuta'da dalgalanan Morocco bayrağı
[+] 6 üye TerraBlade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#78
Etkinliğin katılamadım. Lütfen multilerin başlangıç tarihlerini 1 gün öncesinden belirleyelim. Brandenburgu devralabilirsiniz
[+] 1 üye Zeytin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#79
Lütfen başvurduğumuz etkinlikleri takip edelim.
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#80
(25-11-2019, 20:06)Zeytin : Lütfen multilerin başlangıç tarihlerini 1 gün öncesinden belirleyelim.

Katılıyorum. Haftada 2 akşam yapılan bu etkinliğe katılan herkes bol bol boş vakte sahip olmayabilir, durmadan forumu kontrol edemeyebilir.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.