[MP] EU4 - Multiplayer: Kasım 2019

Onlarca yıl Rusya'ya zulmeden Leh-İsveç birliğini dağıtma çabalarımız sonunda sonuç vermiş, ''Türkler yenilmez değil'' diyen ordular bir bir dağıtılmıştır. Leh toprakları da artık Alman toprakları gibi Osmanlının istediği zaman girip çıkabileceği bir arka bahçeden ibaret olmuştur.

10. Krakow Kuşatması
hby6qc.gif
[+] 5 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1655 Güç Yüzdesi

1655_Guc_yuzdesi.png

İttifak Limiti %12
Ara
(12-12-2019, 02:02)Ayro :

Onlarca yıl Rusya'ya zulmeden Leh-İsveç birliğini dağıtma çabalarımız sonunda sonuç vermiş, ''Türkler yenilmez değil'' diyen ordular bir bir dağıtılmıştır. Leh toprakları da artık Alman toprakları gibi Osmanlının istediği zaman girip çıkabileceği bir arka bahçeden ibaret olmuştur.

10. Krakow Kuşatması

"ekende yok biçende yok
yiyende ortak osmanlı" Bu zulme kim dur diyecek Sayın İngiltere Kralı, Sayın Orissa Afrika'nın sesi olun, bizleri sömürgeci Osmanlıya yem etmeyin....
Ara
Ulu Afrika Sultanının bu biçare çağrısını duyan Bengal Körfezinin Hindu Kralı '' Osmanoğlunun Arabistanda ne işi var?Nereye kadar büyüyecek bu Osmanlı? Arap yarımadasını ele geçiren yarın Hindistana sarkar, süratle bu Türk tehditini yok etmem gerekir'' diyerek savaş çağrısı yaptı.

Ardından ellerini ovuşturarak Afrika Sultanının bu çağrısını derhal SS aldı-kaydetti ve Afrika sultanının çağrısını ezberledi. Oyun günü olası bir lince karşı '' Hindu-Afrika kardeşliği len, adam beni yardıma çağırdı, bak foruma bak-Osmanlı tehdit kardeşim tehdit anlamıyorsunuz siz beni'' hazırlık yapmaya koyuldu.
[+] 2 üye birisi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
eijn9l432e441.jpg
[+] 1 üye HaMCRI nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
 Queen is dead! Long live the King!
 Taking the opportunity of British Arm... 

Britanya ordusunun yeni dünyada olmasını fırsat olarak gören, Kraliçe ve Lancaster hanesinin ülkeyi haksızlık, yolsuzluk ve tiranlık ile yönettiğini düşünen soylu İngiliz aileleri ayaklanmış ve başa Kral Oliver Salisbury'yi getirmiştir! 

Yeni Britanya Kralı, Kraliçeler dönemi olarak adlandırılan dönemde alınan bazı politik kararlarda değişikliklere adım atacak ve ülkenin hedeflerini yeniden çizecektir. Yüce Kral Oliver Salisbury'den diğer ülkelere mesajlar şu şekildedir: 
  • İspanya Krallığı cebeli tarık kayasını Britanya'ya teslim ederek kuzey afrikadan çekilmelidir. 
  • Hollanda, İngiliz Kanalındaki ticari hedeflerinden vazgeçmeli ve ticari gücünü Britanya'ya aktarmalıdır, anlaşmayı bozması durumunda Britanya donanmasının tüm gücüyle karşı karşıya kalacaktır. 
  • Osmanlı Devleti Kilwa devleti üzerindeki baskılarına bir son vermelidir.
  • İnka Devleti Brezilya'dan çekilmelidir.
  • Hint ve Hint Adaları devletleri Britanyalılar ile ticarete olumlu bakmalıdırlar. Bu bölgedeki İngiliz gücü yadsınamaz bir gerçektir, Hint devletlerine çağrımız bizler ile iyi ilişkiler kurmalarıdır. 
 ...to form good relations with the Great Britain.

[+] 5 üye Redtay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yarin katilma ihtimalim düşük oldugu icin @Aiakos veya gecmek istiyen başka bir arkadas koreye gecebilir
Edit: Gerek kalmadı, katılacağım
Ara
Bugünki oyuna ben de gelemeyebilirim yada geç katılabilirim. Geçmek isteyen geçebilir. (Avusturya)
Ara
Hollanda boşsa hollanda olarak katılabilirim
Ara
Üst üste olduğunda can sıkıcı olduğunun farkındayım ama benim de bu akşam çok önemli bir yerde bulunmam gerekiyor. Gecikmeli yetişme ihtimalime ve oyunun renklerinden biri olması dolayısıyla 1 saatlik koruma talep ediyorum Kilwa için... Eğer yetişemezsem Kilwa toprakları kanla sulanabilir bu ancak daha güçlü yeniden doğuşumuzun efsanesi olarak çağdan çağa anlatılacak bir durumdan ibaret olacaktır...
[+] 1 üye argoargoo nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1655 Oyuncu Haritası

1655_Oyuncu_Haritas.png
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1655 Önerilen Ülkeler

1655_Onerilen_Ulkeler.png

Ara
Strategyturk Grand MP Etkinliği
şifre st
90131180668664836
Sic Parvis Magna
Ara
21.10 gibi gelicem kusuruma bakmayın
Ara
Etkinliğin yayını için Strategyturk Twitch: https://www.twitch.tv/strategyturk/
ben Avustura yedegim
Ara
İnişli çıkışlı 250 sene sonrasında ilhak edildik. Eğlenceli bir oyundu, katılan herkese teşekkür ederim.
WhaW8Am.gif
[+] 3 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1710 Dünya Haritası

1710_Dunya_Haritas.png
Ara
86jvEA.jpg
[+] 7 üye Enesyavuz nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İsveç kralının bu günün olayları hakkında pişman olduğunu bildirmek isterim herkese. Hainliğin ne kadar büyük bir günah olduğunu öğrenmiş olduk çok pişmanız.
[+] 1 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.