Anket Başlığı: Multiplayer kaç gün olsun?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
3 gün 20:00-24:00 arası

7 77.78%
4 gün 21:00-24:00 arası

2 22.22%
Katılımcı sayısı: 9 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

[MP] EU4 - Multiplayer : Mart 2017
Gençler sakin. Doya doya oynayın. Prusya ve Otto'ya güzel bi nerf, Fransa'ya baya güzel bi buff geliyor. Yeni gelen envai çeşit mekanikle oynanış biraz değişcek gibi.
Sic Parvis Magna
Ara
Ya sanki Otto geldi seni yıktı İlbercim.O bot Delhi ciddi olarak söylüyorum zaten senden iki kat güçlüydü.Önce oraları toplaman lazımdı.Hindistan zor doğru ben de oynadım da 2 regency o kadar geri kalmanın açıklaması olamaz bence.Yani o Hindistan'ı gördükten sonra içimden keşke ilk gün Timur'da düşmeseydim diyorum.Düştükten sonra ai sağolsun ülkeyi gg yapmıştı Pers'e çevirmiştim.Mughal olsaydım baya işler değişecekti neyse.

@altnkurt Çok yanlış olur.Fransa zaten orta dönemin açık ara en güçlü devleti bir de bufflamanın mantığı ne anlamadım.Onun yerine çöp İngiltere'ye ve çöp Moskova'ya buff versinler.Mp de sanırım bir daha Moskova seçecek insan bulamayız.40k Prusya askeri 150k Rus askerini dövmüştü.Otto ya ise nerf lazımdı, özellikle early de 3 e 1 bile savaş kazanacak düzeyde.Prusya içinse tartışılır.Ben çok op bir Prusya görmedim.Benle orduları neredeyse eşitti son dönem hariç.Prusya yönetim sistemi statelerden dolayı zaten pek kullanılamıyor.Çok gerekli değildi sanki.
Ara
@iberkay ve diğer Mp sakinleri

Daha detaylı bilgiyi Duman konusunda yazar zaten de ben buradaki yazdıklarına yönelik bilgimi vereyim.

Alıntı:Prussian Militarisation has been balanced to be 50% harder to maintain and impacts less on maintenance cost and manpower. Its effects on troop quality remain unchanged.

Prusya'nın nerfinde militarizasyonu korumak zorlaştırılmış ve manpower ile bakım giderlerine etkileri azaltılmış.

Alıntı:Ottoman Millets are now 20% coring cost reduction instead of 33%. 

Otto'nun CCR'si %33'ten %20'ye düşürülmüş.

Alıntı:Ok, I removed the troll by @DDRJake on french morale :smile:

Şimdi tekrar baktım. Fransa'nın Elan'ı %20'den %40'a çıkarıldığına dair ibare günlükten silinmiş. Şok oldum. Vay be DDRJake, yaptın yine yapıcanı.

Alıntı:Deus Vult is now the final idea in Religious Ideas, to make the Idea set less immediately amazing.

Oyunun en OP CB'sine sahip olan REL ideası biraz değiştirilmiş. Deus Vult CB'si ideanın sonuna konulmuş. Bu da Otto'ya yine ağır bi darbe olacak.
Sic Parvis Magna
Ara
Ya her oyun şu savaş açma işini bu kadar zorlaştırmalarımı gerekiyor. Deus voltu sırf claim atmadan kurtarsın diye alıyordum zaten. İyice oyundan soğutacak hamle yemin ediyorum.
Ara
(31-03-2017, 20:49)iberkay : Ya sanki Otto geldi seni yıktı İlbercim.O bot Delhi ciddi olarak söylüyorum zaten senden iki kat güçlüydü.Önce oraları toplaman lazımdı.Hindistan zor doğru ben de oynadım da 2 regency o kadar geri kalmanın açıklaması olamaz bence.Yani o Hindistan'ı gördükten sonra içimden keşke ilk gün Timur'da düşmeseydim diyorum.Düştükten sonra ai sağolsun ülkeyi gg yapmıştı Pers'e çevirmiştim.Mughal olsaydım baya işler değişecekti neyse.

@altnkurt Çok yanlış olur.Fransa zaten orta dönemin açık ara en güçlü devleti bir de bufflamanın mantığı ne anlamadım.Onun yerine çöp İngiltere'ye ve çöp Moskova'ya buff versinler.Mp de sanırım bir daha Moskova seçecek insan bulamayız.40k Prusya askeri 150k Rus askerini dövmüştü.Otto ya ise nerf lazımdı, özellikle early de 3 e 1 bile savaş kazanacak düzeyde.Prusya içinse tartışılır.Ben çok op bir Prusya görmedim.Benle orduları neredeyse eşitti son dönem hariç.Prusya yönetim sistemi statelerden dolayı zaten pek kullanılamıyor.Çok gerekli değildi sanki.
27 yıl kaynadı regency lerle  15 yıl civarı da Civil war a girmiyeyim diye gitti bir de ming ben ilerlemeyeyim diye gecikmemin üstüne Hindistan devletlerine ally attı daha da gitti yani biraz şansızlık biraz da oyunculuk diyelim konu kapansın.
Ara
*içerik silindi*
Ara
Bitmiş görmüyor musun?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.