[MP] EU4 - Multiplayer: Mart 2018
@İlber Ortaylı

Ne demek istediğini şimdi anladım, sen benim mesajımı alıntı yaparak aslında Raijinin ne demek istediğini belirtmişsin, bende beni kastettiğini düşünmüşüm. Kusura bakma :). İşten dolayı kafam dağınık biraz :). İlk gün belli avantajlar elde edenler oldu. Yeniden başlayıp bu arkadaşlar ilk gün spoiler vermiş gibi olmasın:) , haksızlık olmasın. Herneysesizler uzun süredir bu organizasyonların içindesiniz, en doğru karar verilir muhakkak. Ben sadece cekincelerimi belirtmek istedim.
Ara
Baştan başlamak mümkün değil, herkesin onay vereceğini de sanmıyorum.1.25.0 ana versiyon ile save uyumlu çalışıyor yani 1.25.0 ile devam ediyoruz.Betalar kısmından 'hiçbir beta programına katılma' demeniz yeterli 1.25.0 a geçmek için.1.25.0 da açıkça yapılan görev exploiti dışı açık exploit bulunmuyor.Mp için de bu görev exploitini yapan olursa da başkenti üstünden tespiti mümkün, yapan olacağını sanmıyorum.Bu tür işlerle hiç uğraşmamak için 1.25.1 beta denedik aslında ama çözdük dedikleri sorunlar daha fazlalaşmış.Herhalde 1-2 haftaya kalmaz 1.25.1 i düzgün bir şekilde çıkartırlar diye düşünüyorum.
[+] 1 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Timur u ben arkadaş yerine oynayabilirim
Ara
Ashikaga,Fransa,Floransa

202 saat 

http://steamcommunity.com/profiles/76561198198892294
Ara
Save Dosyası : https://drive.google.com/open?id=18t7V5Q...SfhGC5i_9F

Oda kuruldu.

İsmi: Strategyturk Mart Mp
Şifre: st

1.25.0 versiyonuyla giriyoruz unutmayalım.

@Crowleytr Tercihlerinin hepsi dolu ülkeler.Lobiye gelip ülke alabilirsin boştakilerden.
Ara
Ben Etiyopya ya geçtim .
Ara
Oyunun Perşembe günleri de oynanmasını öneriyorum.
[+] 2 üye sisisi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
oyuna 1 gün daha eklensin.
[+] 3 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(04-04-2018, 00:29)Aeschyli : oyuna 1 gün daha eklensin.

+1. gelirse güzel olur

(04-04-2018, 00:15)sisisi : Oyunun Perşembe günleri de oynanmasını öneriyorum.

art arda 2 gün oynamak yerine günleri yeniden düzenlemek daha iyi olabilir. misal olarak pazartesi-carsamba-cuma veyahut suanki günlere pazar eklemesi yapmak.
Ara
240px-Coat_of_arms_of_Austria.svg.png
Bugün dostumuz İngiltere'nin hakkı olan İskoç topraklarını korumaya çalışan Fransa'ya karşı dostumuzun yanında fransayla savaşa girdik.

Savaşta sayısal olarak üstündük fransa ordularının pek şansı yoktu.
aus1.jpg

Ardından Papa savaşta Fransa'nın yalnızlığını görünce savaşa dahil oldu.
Papa'nın ordularını ordumuzun bir kısmı ile Savoy topraklarında yakaladık ve mağlup ettik.
aus2.jpg

Ardından Ferrera kuşatmamızda kalesini savunmak için Papa orduları tekrar harekete geçti fakat yeniden mağlup oldular.
aus3.jpg

Bu savaş esnasında yıpranan ordumuzu fırsat bilen Osmanlı bize savaş ilan etti. Dostumuz İngiltere'ye fransızlarla savaşı bitirmesi için ısrar ettik fakat elçilerimiz cevapsız geri döndüler biz de savaştan beyaz barışla çıktık.

İlk savaşımızda çekişmeli savaşta mağlup olduk.
aus4.jpg
2d6874c1-aus5.jpg

Ardından Viyana'da bir savnma denedik fakat başarısız olduk. Çünkü Macar orduları yardım talebimizi reddetmişlerdi.
2df92e1f-aus6.jpg

Ordumuza bir kaç bin kişilik paralı askerler ekleyerek tekrar ilerledik ve Slovenya'da bir savaş daha verdik ve bu savaştan galip ayrıldık.
aus7.jpg

Ardından Lika'da tekrar galip geldik ve Papa hazretlerinin duasıyla savaşı az kayıpla sonlandırdık.
aus8.jpg
[+] 3 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1494

yzJ0yz.jpg

Development İstatistiği yarın gelir.
[+] 2 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(04-04-2018, 01:07)Aytaç :
Bu savaş esnasında yıpranan ordumuzu fırsat bilen Osmanlı bize savaş ilan etti. Dostumuz İngiltere'ye fransızlarla savaşı bitirmesi için ısrar ettik fakat elçilerimiz cevapsız geri döndüler biz de savaştan beyaz barışla çıktık.

Fransa çıkmamakta ısrar etti teklif yolladım hatta 1 sta kaybetti kalenin birini daha fazla tutabilseydim mecburiyetten çıkacaktı.
Ara
Gelemediğim için üzgünüm işim çıkmıştı ama bebeğim polonya'ya ne yapmışsınız barbarlar :O
Ara
(04-04-2018, 14:30)Procrastination : Gelemediğim için üzgünüm işim çıkmıştı ama bebeğim polonya'ya ne yapmışsınız barbarlar :O

Daha ottoman ve brandenburgun savaşı da bitmedi :) muhtemeldir ki artık bir polonya yok :)
Ara
polonya marchımız oalcaksa gelebilir. :)
Ara
Polonya gelecekse garantimiz üzerlerinde olur.
Ara
Oyunu bıraktığımızda tüm toprakları işgal altındaydı Polonya'nın :D
Ara
Polonya’nın kaderi bu demek sahipsiz olunca paylaşılıyor. Gerçekte de sanalda da :)
[+] 1 üye cetanu nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben yeni diyarlara doğru yol alayım ^_^ önerilenler kalanlar neler
Ara
(04-04-2018, 16:56)cetanu : Polonya’nın kaderi bu demek sahipsiz olunca paylaşılıyor. Gerçekte de sanalda da :)

Konumu kötü. Tam paylaşılmaya müsait.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.