[MP] EU4 - Multiplayer: Mart 2018
Oda kuruldu.

Oda ismi: Strategyturk Mart Mp

Şifre : st
Ara
340 saat korea malacca yada boş herhangi bir yer
€20
Ara
1660

Hz5RSR.jpg
[+] 3 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
5Db2zD.jpg

Savaşın gerçek kahramanları koca yürekli avarlar. Sadece 4 bin askerle tüm kafkasya ve kırımı işgal ettiler. Karşılarında koskoca Padişah çaresiz düştü. Dünya tarihi bunu hatırlayacak.
[+] 5 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
640px-Flag_of_Austria_%28state%29_1934-1938.svg.png

Papa ve Osmanlı Savaşı bittikten sonra Fransa-Avusturya ittifak orduları Prusya ve Osmanlı ile baş başa kalmıştı. Prusya'nın büyük kısmını hali hazırda işgal etmiş durumda olan ordularımızla ilk olarak atağa geçen Osmanlı ordusunu Krakowda durdurma teşebbüsünde bulunduk. Lakin başarılı olamadık.

7KS29B.jpg

Ardından ordularımızı Prusya'nın başkenti Berlinde konuşlandırdık. Ve Bizden sayıca çok fazla olan kuvvetlere karşı savaş başlamıştı...

eVzJ6N.jpg

Kahraman Fransa-Avusturya orduları mükemmel bir direniş gösterdiler. Prusya ve Osmanlı ordusu adeta savaşın bitmesi için tanrılarına dua ediyorlardı. Avusturya da bin kişilik küçük paralı asker gruplarına büyük kazançlar vaad ederek savaşa dahil ediyordu bu durum da askerlerin moralini iyice artırıyordu.

yRcVyA.jpg

Ve ordularımız galip geldi... Sayısal olarak çok üstün olan kuvvetlere karşı kahramanca bir zaferdi bu...

IGxHye.jpg

Fakat düşman durmak bilmiyordu. Yeni yeni ordularla dönüyordu. Tekrar bir savaş patlak verdi ve yeniden düşmandan çok daha az olan ordumuz galip gelmişti.

b3MBOV.jpg

Ardından Fransa ve Avusturya 1'er şehir aldığı anlaşma sunuldu ve zorla kabul ettirildi.

2NcT82.jpg
[+] 2 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
prussiadaki o general ne öyle yav 5-6-4-3 adamda herşey var maşallah. Güney Amerikadaki Gariban devletcige hangi zalim kıydı :) 5 province i olan gariban kendi halinde bir koloni devletiydi :)
Ara
@Snne

Ulkeni yedek olarak ben oynadim, hicbir ise yaramayan koloniler karsiliginda Ingiltere`den Norveci`i aldim. Danimarka ele gecirildi, Fransa ile truce bitiminde tekrar Prusya`ya dalinip Lubeck ve Hamburg alinabilir.

Bu arada sana 6/6/6 efsanevi bir hukumdar biraktik, idealarin tall gitmekle uyumlu,Lubeck bolgesindenki trade nodlari alindiktan sonra tall gitmekten baska yol gormuyorum.
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Paris belgeleri yükleniyor...
[+] 1 üye Heliaca nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(21-04-2018, 08:31)Sezar : @Snne

Ulkeni yedek olarak ben oynadim, hicbir ise yaramayan koloniler karsiliginda Ingiltere`den Norveci`i aldim. Danimarka ele gecirildi, Fransa ile truce bitiminde  tekrar Prusya`ya dalinip Lubeck ve Hamburg alinabilir.

Bu arada sana 6/6/6 efsanevi bir hukumdar biraktik, idealarin tall gitmekle uyumlu,Lubeck bolgesindenki trade nodlari alindiktan sonra tall gitmekten baska yol gormuyorum.

Ellerine sağlık. Aynen biraz tall a kaldım gibi koloni devletinin gideceğini tahmin ediyordum zaten de işte belki saldıran olmaz diye ümit ediyordum :)
Ara
PARİS BELGELERİ

congress-of-vienna-1815-granger.jpg

Devlet-i Aliyye Avrupa devletleri arasında imzalanan gizli Paris Antlaşmasının belgelerini Dünya'ya duyurmayı kendine farz edinmiştir.

Bu antlaşmaya göre ;
  1. Antlaşmayı imzalayan devletler aralarında asla savaş yapmayacak.
  2. Antlaşma devletlerinin tek hedefi Osmanlı İmparatorluğu ve Prusya Krallığı olacak.
  3. Antlaşmaya göre Fas da Papalık ve İspanya arasında paylaşılacak, Osmanlı İmparatorluğu halifelik görevini yerine getirir ise tüm koalisyon devletleri hep beraber Osmanlı'ya savaş ilan edip Osmanlı'yı pes ettirecek.
  4. Antlaşma devletleri Prusya Krallığı ve Osmanlı İmparatorluğu ne kadar zayıflarsa zayıflasın, asla bu devletler ile savaşan devletlere arkadan vurulmayacak üstüne para yardımı yapılacak.
  5. Antlaşmaya göre Prusya Krallığı ve Osmanlı İmparatorluğu yıkılmadan asla bu antlaşma bozulmayacak.
  6. Prusya ve Osmanlı İmparatorluğu yıkıldıktan sonra da bu antlaşma bozulmayıp dünya bölüşülecek.
Bu antlaşmayı imzalayan devletler ;

Fransa , Avusturya , İspanya , Papalık , Rusya
[+] 5 üye Heliaca nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
RCCGea.jpg

Düşman ordusunun daha kalabalık olmasına ve de 5 fire li generalinin yarattığı farka rağmen bizi zafere götüren muharebe mağlubiyetimizde düşmana yağdırdığımız ölüm. Uesugi ve Kilwa (@jax61) cesur bir savaş çıkararak istediklerini almayı başarmışlardır.
[+] 3 üye İlber Ortaylı nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Paris belgelerine yalanlama gelmiyor, demekki doğruymuş. şer ittifakı kurulmuş ve bu ittfakı izleyen sahte bi kayzer....
Ara
Cevap vermeye değer görmediğimiz bir yalanlar silsilesinden ibaret olduğu için es geçmiştik.Çok açıklama istenirse saldırmazlık paktı imzalandığı iddia edilen İspanya ve Avusturya ile olan savaşlarıma bakılabilir.Fransa ile olan restleşmelerime de.İşin garip tarafı Osmanlı bizim sadece Avusturya'yı korumak amacıyla açtığımız aşağılama savaşında Etiyopya ve Fas ordularını çağırıp Roma'yı almak isterken şimdi kaybedince bu iddiaları ortaya atması.''Bir elim Viyana da, öbürü Roma da, ayaklarım altına da Paris'i alacağım'' yaklaşımı sergileyen Sultan, kendisine Avrupa'dan tepki gelip kaybedince çok içerlemiş.Viyana'da halay çekerseniz sonunuz böyle olur Osmanlı Sultanı.Balkanlardan sizi atana kadar Papalık orduları Rus dostlarıyla ilerlemeye devam edecektir.
[+] 2 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
nedense o restleşmeleri biz neden duymadık görmedik? yine yalan bilgilerle algı oluşturmaya çalışıyorsunuz
Ara
Savoy ve Avignon için gayette restleşildi.O dönem Fransa oynayan oyuncu ve şu anki oyuncusu destekleyebilir.Tek başımıza iki kez İspanya ile savaştık küçücük Papa iken.Avusturya-Prusya ittifakına yine tek başımıza savaş açtık Venedik için.Osmanlı o sıralar kendinin onda biri olan Avusturya'nın tek müttefiki Rusya'yı da ayartmaya çalışıyordu.10 kere Avusturya savaşı hariç postu yazan Osmanlı'nın başka savaşını nedense hatırlamıyorum, Fas savaşlarında yine İspanya-Papa olarak güçsüz taraf biz Fas-Osmanlı ittifakına saldırdık ve kazandık.Son savaşta Osmanlı -prestij yiyordu hatta müttefiğini savunmadığı için.
[+] 1 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(22-04-2018, 16:35)iberkay : Balkanlardan sizi atana kadar Papalık orduları Rus dostlarıyla ilerlemeye devam edecektir.

Bu bile yeterli kanıt için  :joy:
[+] 1 üye Heliaca nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
2200 development, most income, largest army e sahip Osmanlı'ya 'erkek gibi' tek mi gireyim?Olacaksa 'delikanlı' gibi olsun falan mı diyeyim?Anlamadım oradaki mantığı, haritaya bakılınca zaten Rusya nın halen sende ana toprakları mevcut benim de ilerleme yolum açık.Rusya ile Papa'nın Osmanlı seferi mi bu fake anlaşmayı kanıtlıyor?
Osmanlı'nın hayal ettiği Avrupa > Osmanlı bir devlete girerken herkes antlaşmalarını bozacak ardından Osmanlı'nın girdiği devlete Fransa da girecek, Viyana da halay çekilecek, Roma da zeybek oynanacak.Osmanlı 'tarihsel' sınırları olan Görz hattından ilerleyerek Venedik bölgesini ve Avusturya kültürünü ilhak edecek.
[+] 1 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
hadi osman neyse de prusya daha kendini savunamıyor şu fransaya bile. bu prusyaya 7 devlet rivaldi 7!
Ara
Yok olay o değil siz beni balkanlardan atarsınız da arkanızdan size biri vurmaz  :joy:
Ara
(22-04-2018, 22:50)Heliaca : Yok olay o değil siz beni balkanlardan atarsınız da arkanızdan size biri vurmaz  :joy:

kaldı 150 sene. o 150 sene hiç savaşmazlar aralarında.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 8 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.