[MP] EU4 - Multiplayer: Mayıs 2019
Ah Karakoyunlum keşke sende şu listede olsaydın. Sen gittiğinden beri hiçbirşey güzel değil.
Ara
1750 Oyuncu Haritası

Oyuncu_Ulkesi_1750.png

Önerilen Ülkeler: Bashkira
Ara
Sanıyorum Osmanlı zaferi garantiledi.tebrik ediyorum kendi adıma.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Maalesef bugün de gelemiyorum.
[+] 1 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Umuyorum bugün bitiririz.zira cumartesi gecesine sarkarsa cumartesi ben de yokum.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Yavaşlatan olmazsa 3 hızında oynanır. Çok fazla da savaş olacağını düşünmüyorum. Bence biter bugün.
giphy.gif
Ara
Finaller her zaman savaşlı olur.
Ara
Gelemeyen oyuncuların yerine katılabilirim
Ara
Oda kuruldu, şifre st
Ara
Etkinliğin yayını için Strategyturk Twitch: https://www.twitch.tv/strategyturk/
Osmanlı oynayan arkadaşa söylüyorum vasallarına yalnızca destekleme emri verirse aynı zamanda desteklenmesini istediği ordularını ordu ekranından ayarlarsa Galiçya ve Fasın kuvvetleri kıyıda köşede ziyan olmayacak !
[+] 1 üye 1Manascı nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
osmanlı çok agresif
Ara
@Tulpar_S1

Yayından takip etsem bende o şekilde düşünürdüm tabi ama oyun sırasında o şekilde olmuyor. Tirol savaşında bütün vassallarım desteklemede olmalarına rağmen ve 1k stacklarla birleştirilecek birimler bıraksam bile yerlerinden kıpırdamadılar. Son versiyonda değişik bir ai bugu var bende çözemedim. Şuan kendi hallerine saldım en azından denk gelirse yardımları dokunuyor. Yoksa bahsettiğin özellik bilmediğim bir özeliik değil.
Ara
1787 Dünya Haritası

eu4_map_ITA_1787_01_02_2.png
Ara
1787 Güç Yüzdesi

Guc_Yuzdesi_1781.png

İttifak Limiti: 33,3
Ara
20190523005440_1.jpg

Ottoman Empire 1787

20190523005401_1.jpg

Beç fethi ve imamlarımız tarafından müslümanlaştırma çalışması.

20190523005455_1.jpg

Dünyaya meydan okuyan güçlü ve sadık vassallarımız.
[+] 3 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(23-05-2019, 00:58)Aeschyli : @Tulpar_S1

Yayından takip etsem bende o şekilde düşünürdüm tabi ama oyun sırasında o şekilde olmuyor. Tirol savaşında bütün vassallarım desteklemede olmalarına rağmen ve 1k stacklarla birleştirilecek birimler bıraksam bile yerlerinden kıpırdamadılar. Son versiyonda değişik bir ai bugu var bende çözemedim. Şuan kendi hallerine saldım en azından denk gelirse yardımları dokunuyor. Yoksa bahsettiğin özellik bilmediğim bir özeliik değil.

Eğer ki yaşadığın şey gerçekten bir bugsa haklısın eğer ki bug değilse çözüm şu vasallarına destek emri veriyosun farz edelim ki 50k boyutunda orduların var savaşacağın coğrafya genel itibari ile 50k dan fazla supply desteği sağlamayacağı için YZ emri yerine getirmiyo aksi takdirde ordu grubu aşırı bir attritiona maruz kalır bu durumda yapman gereken vassalından alacağın desteğe göre ordu grubunu ayarlamak örnek veriyorum galiçya ve fas 20k lık ordu çıkartıyorsa sen 2 ordunu 30k lık yapacaksın bu ordu gruplarının müttefik kuvvetlerle birleşme emrini aktif edip diğer ordu gruplarında bu emri kapatmalısın.

İzlemesi bile cok zevkli ya, yeni güncellemeden sonra manpower, attrition ve paralı asker mekanikleri vaadettikleri gibi daha anlamlı ve gerçekci olursa bende katılmak istiyorım mp etkinliklerine size bir danimarka oynayayımda avrupa 2. bir viking istilasına şahit olsun.
Ara
@Tullpar_S1
Dediğin olayı zaten denedim. Bütün vassallarımın topraklarına 1-2-3 k lık birimler yerleştirerek sadece o ordulara birleştirmeyi açtım ama işe yaramadı. Söylediğim gibi bu sürümlerde genel olarak ai kontrollerinde sıkıntı olabiliyor. Singleplayerda ally olan AI'nin hiç savaşmadığına şahit olmuşsunuzdur.
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1787 Oyuncu Haritası

Oyuncu_Ulkesi_1787.png
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bugün de gelemiyorum maalesef. Hep bir şeylere denk geldi oyun günleri, keyfi bir durum değil.
[+] 1 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.