[MP] EU4 - Multiplayer: Mayıs 2019
Gün geçmiyor ki bir ülke İspanya üzerindeki hain emelleri doğrultusunda bize savaş ilan etmesin.
Ara
Şey şimdi pek şey bir oyuncu gibi görünmek istemem ama nerdeyse 30 yıllık bir savaş verip bütün şehirlerimi en az bir kez exploitleyerek Ming'in patlamasına yol açtıktan sonra yeni alınan bir Kore oyuncusunun gelip Mingi fethetmesi ya da 30 yıllık zasatan dolayı zayıflamış olan bana direk saldırıp yenmesi gibi durumlar olursa kendimi biraz haksızlığa uğramış gibi hissederim gibi geliyor şimdi bir oyuncu olarak böyle bir istek yapmamam gerektiğini bilmeme rağmen demek istiyorum ki Kore'ye şimdi bir oyuncu alınması durumunda benim ülkemin her şeyini ortaya koyarak Ming'i soktuğum durumdan en ufak bir efor sarfetmeden yararlanması beni hem rahatsız hisseddireceğinden hem de biraz haksızlık oluyormuş gibi geldiğinden Koreye oyuncu alınmamasını rica ediyorum. Böyle bir yorum yazarak haddimi aştığımı biliyorum ve özür diliyorum.
[+] 4 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1516 Dünya Haritası

eu4_map_MNG_1516_01_01_2.png
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Malacca Sultanlığı gücüne güç kattı ve Endonezya'yı birleştirdi.
Bu süre içerisinde dışarıdaki olayları iyice takip eden Sultan ,Japonya ile müttefik oldu.
Bir süre sonra bu müttefiklik kırıldı.
Ardından Japonya- Ming savaşını fırsat görerek genişlemeye devam etti.
Japonya ile işbirliği yaparak Mingi yıktık.
Koloni kurmaya devam ediyoruz ve Afrika kıyılarını görmeyi başardık.
Vijayanagar devletine Rönesans enstitüsünü sağladık.
Japonya- Ming savaşını fırsat gören Sultan, Minge haraç vermeyi kesti ve önce Khmer sonra Ayutthaya ile savaşa girdi.
Ardından Japonya ile müttefiklik tekrar sağlandı.
Lingga toprağının Şintoizm inancına bağlanmasına şiddetle karşı çıkan Sultan oraya misyoner yolladı.
BapXyG.png
Ashikaga-Malacca İttifaklığı
[+] 2 üye Spartan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(28-04-2019, 01:27)Spartan : Lingga toprağının Şintoizm inancına bağlanmasına şiddetle karşı çıkan Sultan oraya misyoner yolladı.

Japon İmparatoru da Shogun da bu aktiviteyi kınamaktadır
[+] 1 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Güzel bir oyun günü idi,katılıp güzel bir multiplayer ortamı oluşturan herkese teşekkürler.
Ara
1516 Güç Yüzdesi

Guc_Yuzdesi_1516.png

İttifak Limiti: 13.04
Ara
Eğer izin verirseniz koreye geçebilirim.
Ara
Benim de haddime değil ancak bende Japonya'yı destekliyorum.Ming'in sonu belli.Birden bir Kore oyuncusunun ortaya çıkması ciddi anlamda haksızlık olur diye düşünüyorum.Yıllarca borç içinde savaşan bir ülke var ve bir yanda hazırda Kore var.Karar elbette hostların.
Ara
Ölüm gibi bir şey oldu..
zjPRzR.jpg
Ama kimse ölmedi..
BapXBL.jpg

Duman üzdün ya.. Oyun başından beri great powers sıralamasındayım. :(

WqM2MP.png
giphy.gif
[+] 4 üye MSekmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
qrehkv.png

[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
avusturya hiç idea dizemedi moral i olsa biraz osmanı daglık alanda biraz tutabilirdi
Ara
13 galley le blockade yemek de biraz şov değil mi
Ara
avusturya su borçlardan kurtul bilader sana paralı asker veremiyoruz yoksa osman hireyi patlatıcak
Ara
1516 Oyuncu Haritası

Oyuncu_Haritas_1516.png
[+] 5 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
mali bölünmüş geçen etkinlik günü katılammıştım son durumu itibari ile sanırım bankrup yemiş ai yönetiminde kuzey afrika tunus, fas ya da songhai den devam etmek isterim
Ara
aynen tunus alda karakoyunla felan ally ol osman esiyor :D
Ara
1516 Önerilen Ülkeler

Onerilen_Ulkede_1516.png
Ara
Ben inanılmaz hastayım bir gram halim olsa gelecektim ama ölüyorum gerçekten. İsteyen mutapayı alabilir, kuzeye kaçmıştım....
Ara
Oda kuruldu, şifre st
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.