[MP] EU4 - Multiplayer : Nisan 2016
Duman'da lag problemi oldugunu düşünmüyorum.. Ayrıca oyunu en iyi oynayanlardan biri tecrübesiz olmamali bir host çok gördüm ülkesi toprak kaybettigi için rehost yapan hostları ...
Denemeyi bilene imkansız yoktur.

- III.Alexandros (Büyük İskender)
[+] 1 üye Reoberg nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Duman fanboy tayfasıda geldi.Bende sırf host avrupada savaş yapıyor diye Mingte 2 hızla 30 dakika hareket bekliyen çok insan gördüm(bknz ben )
Ara
Reoberg mi benim fanboyummuş, hahaha.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
arkadaşlar foruma yeni üye oldum, uzun zamandır şu multiplayer olayını merak ediyordum. Sanırım izleyerek öğrenmem gerekecek singleplayer'dan farklarını. Onun için oyun zamanı izleyici olarak katılmak istiyorum müsadenizle.

1000 saatlik oyun sürem var, mekaniklere hakimim. Multiplayer'ı kavrayabilirsem, iyi bir oyun arkadaşı olabileceğimi düşünüyorum. Bu arada yeni geldim demiştim, siteyi çok beğendiğimi söylemeliyim; herkese selamlar :)
[+] 1 üye kubaluba nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Multiplayer da insanlarla oynadigin icin daha dikkatli olman gerekli ne yapacagi ne yapmayacagi belli olmaz.
[+] 1 üye PiriReis nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(05-04-2016, 01:28)kubaluba : arkadaşlar foruma yeni üye oldum, uzun zamandır şu multiplayer olayını merak ediyordum. Sanırım izleyerek öğrenmem gerekecek singleplayer'dan farklarını. Onun için oyun zamanı izleyici olarak katılmak istiyorum müsadenizle.

1000 saatlik oyun sürem var, mekaniklere hakimim. Multiplayer'ı kavrayabilirsem, iyi bir oyun arkadaşı olabileceğimi düşünüyorum. Bu arada yeni geldim demiştim, siteyi çok beğendiğimi söylemeliyim; herkese selamlar :)

İzleyiciliğe genelde izin verilmiyor tüm ülkelerin bilgilerini görebileceğin için zamanla tecrübeyle mplerde başarılır olursun en önemlisi de şans
p8RNv0.png
Hahaha Duman'ın fanboyumuyum hahahaha sen bizi didişirken görmemisin ;)

Ara
İşte ne kadar çok kavga o kadar çok aşk.
Ara
isveç - bahmanis - floransa , orjinalde 77 saat, daha önce 1 kere multiye katılmıştım yıllar evvel oda pek uzun sürmemişmiydi ne hatırlamıyorum
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Ya takıldım adama büyümüş, benim internetim yurtta kalmamdan dolayı mobil internet; ülkede de son dönemde lte yükseltmesi olayına göndermeyle, geçen oyun ki olayı bağlayayım dedim. Geçen oyun ki olay dediğim şeyden kasıt lag değildi, aksine oyun pürüzsüzce akıyordu. Fakat günlerin geçiş hızı yavaştı; o da sanırım Rusya ve Türkiye arasındaki mesafe farklarından ötürü oluyor, malum mesafe uzayınca kablolarda geçen süre artıyor. Bir de oynadığımız oyun Paradox oyunu, burada çoğu kişi bu oyunu 100'lerce kez çoklu oynamıştır. Hepimiz ne kadar hatası olduğunu ve öylece bırakıldığını biliyoruz. Abi oyun çöker korkusuyla hotjoin i kapalı tutmak hangi oyunda var mesela ? Dolayısıyla kendisinin internetini bence bu kadar eleştirmeyin.

Bu arada Yama'ya 3 saat kalmış, heyecan dorukta =)
Open Up Tech, Build Up Economy, Let Mercenaries Swarm Through
Ara
Duman MP'yi en iyi sürüm olan 1.13 ile mi yapsak diyorum.
G0kMNN.png
Ara
Tunus
portakiz
japonya
1541 saat
Ara
(05-04-2016, 01:28)kubaluba : arkadaşlar foruma yeni üye oldum, uzun zamandır şu multiplayer olayını merak ediyordum. Sanırım izleyerek öğrenmem gerekecek singleplayer'dan farklarını. Onun için oyun zamanı izleyici olarak katılmak istiyorum müsadenizle.

Aleyküm selam, hoşgeldin. Takma adın da bayağı güzel =)
Ara
Uygun olmadığım için multiplayera katılamayacağım ve hostlayamayacağım. Gönüllü biri varsa bu multiplayerın hostluğunu üstlenebilir veya farklı bir multiplayer kurabilir.
(O) (O) (O) (O)

@lortcush istediğin oldu sana düştü hostluk.
G0kMNN.png
Ara
Whaatt

Ara
Bunca oyuncu arasında interneti yeterli olan biri yok mu? Hesap sıkıntısı var ise benim bütün ek paketlerim var, paylaşabilirim sunum süresince. Geniş bir kitle olmasa <15 için sunabilirdim de, bu kadar oyuncuya benim ki yetmiyor maalesef.
Ara
(07-04-2016, 15:05)GaulTurk : (O) (O) (O) (O)

@lortcush istediğin oldu sana düştü hostluk.

Bu kadar kişiye hostluk mu hmm bakim upload hızım kalp krizi geçirir.

Yaklaşık 2 mbit up hızı var oda kime yetcek ha kime :P
Ara
Lortcush 15 kişiyi kaldırır mı internetin, kaldırmaz ise, ben kurabilirim. Haftasonu ve katılanların durumuna göre belki hafta boyunca devam edebilecek arkadaşları alabiliriz. Hem beta gibi bir oynayış yapmış oluruz, Mare Nostrum'da çıkabilecek sorunları gözlemleriz. Sonraki multi daha sağlıklı başlar. Yine aynı saatler, aynı forum kuralları geçerli olmak üzere; ne dersiniz?
Ara
11-12 kişiye upladım ama uplasam mı uplamasam mı bilmem hem duman arkadaşımız bir ara ben hostluyum mu sende lag oluyor dediğimde olmaz demişti onun oyununa karışasım yok
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.