[MP] EU4 - Multiplayer : Ocak 2016
Hindistanda da (Orissa) da bi arkadaş var aslında o anda Multide değildi.
Ara
DYenildigi savasta -35 force limit yemesine rağmen borç almadan ülkeyi tutup castille ile 105 carrack bastım savaşı kazandım sonuç ? 2 haftadır verdigim emek adam ol denyince gidiyorsa oyunda 2 den fazla oyuncu varken 2 kişi arasında geçen bir olay yüzünden fransa oyuncusu atılıyor orissa ile çin arasında mevzu geçse duman takmaz bile Bile Rp olan bir oyunda ingiltere kralına adam ol dedim küfür etsem ağır sövsem haklısın .
Denemeyi bilene imkansız yoktur.

- III.Alexandros (Büyük İskender)
Ara
Reo seni sözlerin konusunda uyardı. O saatten sonra son damlayı da boşalttin. O sözü söylediğin an aha dedim kesin atacak. Nitekim atıldın. Kendi düşen ağlamaz bilmen lazım
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
katılmak istiyorum tetounic order
Ara
İnternetim sebebiyle bugün gelemiyorum.
Ara
Kuruldu.
1618 yılı itibariyle etiyopya..

Görsel

Görsel
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Lan Xang ile sınırsal bütünlüğümüzü sağladık.
Münster ile Fransa fena genişlemiş Avrupa'da.
Ara
MLaMj2.png
G0kMNN.png
Ara
http://speedy.sh/sEtUR/mp-Lan-Xang1618-01-26.eu4

İsteyenler bugün odaya bu save dosyasını klasörlerine atmış olarak gelebilir.

@Ragnvaldr @bypr010
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Kuruldu.
1651
Sibir toprakları canımı sıkıyor.
G0kMNN.png
Ara
Lan Xang'ın Burma topraklarına karşı Bengal toprakları takas teklifi hala geçerli.
Haritada etiyopya çok devasa gözüküyor.
Ara
Kuruldu.
Savaş sebebiyle rehost.
Elektrikler gittiği için geri dönemedim. AI'n eline geçen ülkemin son halini çok merak ediyorum.
G0kMNN.png
Ara
330px-Lan_Xang.png
Lan Xang Direnişi

Müslüman Türk ve Fars Sultanlıkları ortak giriştiği muharebelerde yenilgi yüzü görmemiş, sınırlarını Irravadi Deltasından Almeria Körfezine kadar genişletmişlerdi. 1675 yılında Lan Xang devleti güneydeki korsan devletleri Brunei ve Pasai ile limanlarını korumak uğruna savaşa girince bunu fırsat bilen Fars Sultanlığı Lan Xang'a savaş ilan etti. Yapılan muharebelerde Lan Xang halkı ve ordusu tarih yazdı. Müttefik kuvvetler Ming ve Rusya bu iki güçlü sultanlıktan korkup savaşmadan barış imzalasa da Lan Xang halkı teslim olmadı. En son Kostantiniyye İmparatoru Balkanlardan Hinduçine ordu sürmek zorunda kaldı ve Lan Xang belli toprakları Fars Sultanlığına verdi. Lan Xang'ı yenmek uğruna hazineyi sıfırlayan ve ülkesini harabeye dönüştüren Fars Sultanı, Lan Xang topraklarından geri döndüğünde ülkesini hiç ummadığı bir şekilde buldu.

[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.