[MP] EU4 - Multiplayer : Ocak 2017
yazını okumadım çünkü tamamen kendi tarafınca kendini haklı çıkaracak şekilde yazdın. daha bu başından belli. ne yazmışsın bir bakalım ..

Tepkileriniz Size Kalmış Umrumda Olmadığını Ve Nedenini Aşağıda Anlatıyor Olucam.

sen olsan böyle başlayan bir yazıyı okur musun? ben okumam. çünkü sen beni kendince kaale almıyor isen ben seni hiç kaale almam.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Evet yazımı okusaydın bu haraketlerininden de bahsettim. Özet geçeyim küçük kısmını, kendinden başkasını kâle almadığını her şeyin kendi dediğim şekilde olması gerektiğini kimsenin bana karışmaması kafasında hareket ettiğini belirttim bazı kısımlarda burada ise kendi ağzınla kabul ediyorsun. Sen istiyorsunki yazdıklarına birilerinin illa tepki vermesi gerektiğini illa okuması gerektiğini öyle bir dünya yok ama özellikle sana yöneltilen bir yazı olduğundan okumanı umut etmiştim ama dert değil zaten değişeceğini düşünmüyordum bir nebze bile.

Ara
sen bundna bunu mu anladın ? ben yazacam sen okyacaksın , ama senin tepkine ben etki göstermeyebilirim ? bu mudur ? sen kaysersin uzmansın ya..tüm herşey senine trafında şekillenmek zorunda..

şöyle bir düşünce tarzı mı var? ben yazıyorum okuyun ama sizin yorumlarınız umrumda değil. bu açıkça siz ne haltsınız beni sorgulayamazsınız beni dilemek zorundasınız demek.

arkadaş senin ego derecen kaç acaba ?

aman neyse seni daha fazla kaale almayacağım. senden özür de diledim dedim ki ''bak anlattım anlamadın ..ha kalbini kırdımsa özür dilerim ama bu budur''. ha sen buna rağmen halen kin dolu nefret dolu şekilde gelip burada direk beni suçlayıcı şekilde yazı yazıyor isen senin niyetin bozuk arkadaşım. lütfen şu egona biraz ket vur ve insanları dinlemeyi öğren artık..

artık yazacağın yazılara cevap vermeyeceğim..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(27-01-2017, 02:30)jax61 : sen bundna bunu mu anladın ? ben yazacam sen okyacaksın , ama senin tepkine ben etki göstermeyebilirim ? bu mudur ? sen kaysersin uzmansın ya..tüm herşey senine trafında şekillenmek zorunda..

şöyle bir düşünce tarzı mı var? ben yazıyorum okuyun ama sizin yorumlarınız umrumda değil. bu açıkça siz ne haltsınız beni sorgulayamazsınız beni dilemek zorundasınız demek.

aman neyse seni daha fazla kaale almayacağım. senden özür de diledim dedim ki ''bak anlattım anlamadın ..ha kalbini kırdımsa özür dilerim ama bu budur''. ha sen buna rağmen halen kin dolu nefret dolu şekilde gelip burada direk beni suçlayıcı şekilde yazı yazıyor isen senin niyetin bozuk arkadaşım. lütfen şu egona biraz ket vur ve insanları dinlemeyi öğren artık..

Her yazıma büyük ego ile karşılık verdiğin için ve birisinin egolu olduğunu düşünüyorsan asıl kendin egolusundur. Birisinin pro olduğunu sandığından dalga geçerek bahsediyorsan  kendisinin o kişiye göre daha iyi pro sanması üzerine bu lafı eder ve karşıdakini beğenmez. Lafların her seferinde kendini ele veriyor sinir problemlerin var belliki ve bunu yazarken ben kendi sinirimi kontrol edebildiğimi düşündüğümden bu lafı edebiliyorumdur ama her seferinde karşıdakini küçük gördün ve aşağıladın senin seviyen budur ve senden iyi seviyede olduğumu düşündüğümden bunları yazabiliyorum. Bunlar basit algoritmalardır ama senin kolaylıkla anlayacağın şeyler değil her kişinin zeka seviyesi farklı olabilir benden düşük seviye zekaya sahip olman insan olmadığın anlamına gelmez. Ama gördük ki kendini geliştirememişsin işin yaşla olduğunu sanıyorsun. Sadece başlarda tek yönlü kişileri aşağılamaya devam ettiğin için seninle bu kadar tartışma yaşadık umarım cevap yazmazsında ben de cevap yazmayı bırakabileyim çünkü senin gibi ego sahibi değilim karşıdaki ile tartışmayı tek taraflı egoya bağlayarak bitireyim. Teşekkürler Ego bey iyi oyunlar bundan sonra.

Ara
(27-01-2017, 02:38)mahoin12 :
(27-01-2017, 02:30)jax61 : sen bundna bunu mu anladın ? ben yazacam sen okyacaksın , ama senin tepkine ben etki göstermeyebilirim ? bu mudur ? sen kaysersin uzmansın ya..tüm herşey senine trafında şekillenmek zorunda..

Her yazıma büyük ego ile karşılık verdiğin için ve birisinin egolu olduğunu düşünüyorsan asıl kendin egolusundur. Birisinin pro olduğunu sandığından dalga geçerek bahsediyorsan  kendisinin o kişiye göre daha iyi pro sanması üzerine bu lafı eder ve karşıdakini beğenmez. Lafların her seferinde kendini ele veriyor sinir problemlerin var belliki ve bunu yazarken ben kendi sinirimi kontrol edebildiğimi düşündüğümden bu lafı edebiliyorumdur ama her seferinde karşıdakini küçük gördün ve aşağıladın senin seviyen budur ve senden iyi seviyede olduğumu düşündüğümden bunları yazabiliyorum. Bunlar basit algoritmalardır ama senin kolaylıkla anlayacağın şeyler değil her kişinin zeka seviyesi farklı olabilir benden düşük seviye zekaya sahip olman insan olmadığın anlamına gelmez. Ama gördük ki kendini geliştirememişsin işin yaşla olduğunu sanıyorsun. Sadece başlarda tek yönlü kişileri aşağılamaya devam ettiğin için seninle bu kadar tartışma yaşadık umarım cevap yazmazsında ben de cevap yazmayı bırakabileyim çünkü senin gibi ego sahibi değilim karşıdaki ile tartışmayı tek taraflı egoya bağlayarak bitireyim. Teşekkürler Ego bey iyi oyunlar bundan sonra.
Saçmalamayı bırakıp babanın yaşındaki bir insana saygısızlık etmeyi bırakıp terbiyeni takınır mısın?
Until the very end.
[+] 1 üye Berke nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Çok uzatmadan yapılan birkaç yanlışa değineceğim, multiplayerın kapanmasıyla ilgili metni multiplayerın yöneticisi ayrıca yapacaktır.

Burada herkesin ilk olarak anlaması ve benimsemesi gereken şey bu multiplayer etkinliklerinin eğlence için yapıldığı. Evet oyuncular arasında oyunu biraz daha ciddiye alanlar olabilir, biraz daha duygusal yaklaşanlar olabilir ve bu sebepten oyun içi davranışlardan ötürü çeşitli tartışmalar yapılabilir ancak meselenin özünü hatırlamanızda fayda var diye düşünüyorum. Genel olarak benim isteğim tüm multiplayer etkinliklerinin 1800'ü görmesi ve hem aramıza yeni oyuncular katarak topluluğu genişletmemiz hem de bu oyuncularla sürekli bir biçimde zevkli ve eğlenceli oyunlar oynayarak bir multiplayer kültürünün oluşmasını sağlamak. Bu sadece EU4 için değil şu anda bu topluluk dahilinde yapılan Vic2 CK2 HoI4 mpleri için de geçerli olan bir durum.

Multiplayerın son kısmında yaşanan olayları hem kendim dinlediğim kadarıyla hem de bana aktarılanlar dahilinde takip etmeye çalıştım az çok kimin ne yaptığını biliyorum ve esasen birbiriyle anlaşamamış her iki taraf (her ne kadar bu taraflardan biri 1 kişiden ibaret olsa da) için de haklı ve haksız yönler olduğunu düşünüyorum. Ancak multiplayerda kural ihlali yapılması, yanlış bir oynanış sergilenmesi vb. durumlar hiçbir şekilde tarafların birbirini kırmasıyla sonuçlanmamalı, hele ki bir ötekileştirme gibi bir durum ise asla yaşanmamalı. Benim bu zamana kadarki multiplayerlarımda çok sayıda tartışma vs. olmuştur ancak tartıştığımız taraf da belki 1 değil ama 2 multiplayer sonra yine benim kurduğum oyuna gelip oyununu kurallar çerçevesinde oynamıştır. Bunun en basit örneği olarak @Nogrod gösterilebilir.

Genel olarak oyun içi yanlış hamlelerden veya kural ihlallerinden bahsetmenin anlamı yok ancak genel olarak yanlışın temeli bu. Bunun yanı sıra etkinlikte yaşanan olaylardan ötürü etkinlik değil forum kurallarını ihlal eden arkadaşlara mevcut atmosfer gözönüne alınarak herhangi bir cezai işlemde bulunulmadı ancak aynı kuralların tekrar ihlal edilmesi durumunda gerekli işlem yapılır.

İyi forumlar.
[+] 9 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Duman'ın güzel karar verdiğini düşünüyorum. Bundan sonraki multileri etkileyeceğini düşünmüyorum.
Ara
Önceki oyunlarda yaşanan bloklaşmaları sezdiğimden dolayı açıkcası bu şekilde bir son yaşanması benim açımdan bir süpriz olmadı. Bunu engellemek açısından anlaşmazlık yaşayan iki taraflada olabildiğince konuşmaya çalışsamda görünen o ki başarısız oldum. Bu multiplayerın sonlanmasının sebebi oyuncular arasında sergilenen ortaklaşa oyun tarzı oldu. Bu bağlamda çeşitli müttefiklikleri değiştirmek istesemde pek çok tarafın bu yönde hamle yapmaması oyunu göstere göstere bu sona getirdi. İnsanlar karşılarındakilerin bu tarz birleştiğini düşündüğünde oyun tamamen geri dönülemez bir kilitlenmeye giriyor. Bunun engellenmesi içinde arkadaşlar oturduğunuz yerden insanlardan teklif beklememelisiniz. Teklifi kendiniz oluşturun hem oyununuz renklenir hem farklı farklı insanlar tanımış olursunuz.

Beni üzen mevzu oyunun sonlanması değil oyuncular arasında gerçekleşen saygı duymama tutumudur. Bir sayfa önceki yazımdada aynı şeylere değinmiştim o sebeple tekrar tekrar bu konuya değinmek istemiyorum ama oyuncular arasında ciddi saygı sorunları mevcut. Oyunu oynayan her oyuncu diğer bir oyuncuya saygı duymak zorundadır. Yaşanan sorunlar kendi aranızda değil araya beni sokarak çözülmelidir. Bunların dışında özellikle iki oyuncu arasında yaşanan probleme değinmek istemiyorum. Bu problem olsada olmasada multiplayer zaten bitmişti ama gerçekten oldukça gereksiz ve sert bir tartışmaydı. Lütfen karşınızdaki oyuncununda bir insan olduğunu bilin ve alttan almaya çalışın. Eğer iki taraftanda bu tarz hamleler gelirse eminim ortamda yumuşayacaktır.

Bu multiplayer başarısız olsada bundan sonra yine multiplayer düzenlemeye devam edeceğiz tabikide. Katılacak oyunculardan genel olarak isteğim bizim oynamak istediğimiz oyun tarzını anlamaya çalışmaları olacaktır. İyisiyle kötüsüyle bir multiplayer daha sonlandı. Katılıpta devamlı olan arkadaşlara sonunu getiremediğimiz için özür diliyorum. Pek çok emek heba oldu ama bu multiplayerdan kazandığımız deneyimler ile inanıyorumki önümüzdeki multiplayer etkinlikleri çok daha güzel olacaktır.
[+] 6 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Arta kalanları hanedan hikayesine davet ediyorum, kıssadan hisse hehehe.
Ara
Konunun böyle sonlanması kötü oldu.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.