[MP] EU4 - Multiplayer : Ocak 2017
Osmanlı'nın işi zor olacağa benziyor. Hem Akkoyun hem Memlük playerlere ait. Bu iki ülke iyi müttefikleri yanına alırsa Osmanlı'yı devirebilir.
Ara
Rehost
Ara
pX3ZQJ.jpg

o0WDJ7.jpg
Ara
bilinen asya haritası..

VPn45r.jpg
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Great Power'lar ne durumda?
tamamini bilmiyorum. vijayanagar, ming, osmanlı ,fransa, moskova, kastilya

bildiklerim bunlar..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
NlBMnN.jpg
Ara
Rusya bayağı gelişir, tecrübeli oyuncu belli.

Yalnız Finlandiya'yı serbest bıraktıran devlet Rusya ise eğer, o bölgeyi vassal yapsaydı daha iyi olmaz mıydı?
[+] 2 üye gardyans nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
evet doguda biraz belirgin gucler olustu bu serimizde. rusya oyuncusu tecrubeli evet ama bu kadar goz yummamalılardı diye dusunuyorum :D bi anda baltiga konması felan bir fransa olarak pariste agıtlar yaktık :D finlandiyayı sanırsam agresiflikten dolayı yapamadı cunku agresifi baya fazlaydi diye gormustum yanlıs gormediysem
Ara
Bu ne ya erken italya kurma emellerime kısmetim sayesinde hızla ulaşacakken oyunun reset atması ve fransa'nın benim yokluğumda beni satması ne kadar kısmetsizliktir. halbuki papa kendini bitirdi ve tek rakibim savoy ve napoli kalmışken :(((((

Not: 700 param vardı bide ai içine etmiştir o kadar parayı :(((
Ara
koalisyon yemişsin floransa.. italyada öyle her yere dalayım heryeri ennexliyim felan olmuyor gadam..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(24-01-2017, 01:30)EthemSisli : Bu ne ya erken italya kurma emellerime kısmetim sayesinde hızla ulaşacakken oyunun reset atması ve fransa'nın benim yokluğumda beni satması ne kadar kısmetsizliktir. halbuki papa kendini bitirdi ve tek rakibim savoy ve napoli kalmışken :(((((

hocam ne yazikki avusturya dahil o girmedi ama girebilirdi coalisyona asırı derecede coalisyon devletleri olusunca bırakmak zorunda kaldım bunu sizmi yaptıydınız ai mi yapti gormedim ama coalisyonu papadan daha beterdi o kadar net soyleyim
Ara
(24-01-2017, 01:39)jax61 : koalisyon yemişsin floransa.. italyada öyle her yere dalayım heryeri ennexliyim felan olmuyor gadam..

Hocam her yere dalmadım amacım koloni ve ticaretti  başta sadece siena'yı alacaktım.  Fakat biranda papa kafasına göre herkesi aforoz edince ona daldılar ve aus venediği bitirince bende milan ve fransa ile ally olunca rakibim kalmadı. hatta aus milanı da bitirdi.. daha sonra bende bohemya ile ally oldum italya da aus tehlikesine karşı hatta lucca ile allyken direk savaş açtı lucca bana hemen onu annexledim. koalisyon oldu fakat sadece 3-4 şehir devleti vardı. savoy bile sonradan katıldı. Fransa var dedim hatta fransya savoy'dan claim al savaş çıkabilir dedim. Eğer benim netim gitmeseydi ve koalisyon savaşına fransa ve bohemya ile girseydik savoy'un da hezimeti ile Fransa garantörlüğünde italya bana kalacaktı.   :frown: :frown: :frown: :frown:

(24-01-2017, 01:54)chaos10ur :
(24-01-2017, 01:30)EthemSisli : Bu ne ya erken italya kurma emellerime kısmetim sayesinde hızla ulaşacakken oyunun reset atması ve fransa'nın benim yokluğumda beni satması ne kadar kısmetsizliktir. halbuki papa kendini bitirdi ve tek rakibim savoy ve napoli kalmışken :(((((

hocam ne yazikki avusturya dahil o girmedi ama girebilirdi coalisyona asırı derecede coalisyon devletleri olusunca bırakmak zorunda kaldım bunu sizmi yaptıydınız ai mi yapti gormedim ama coalisyonu papadan daha beterdi o kadar net soyleyim

Aİ yaptı işte ben core vs herşeyi yapmıştım ae 10 civarıydı. papa ile savaşında ne olduysa artık bilmiyorum. bendeyken genoa,savoy ve 2 tane şehir devleti vardı sadece..
Ara
(24-01-2017, 01:57)EthemSisli :
(24-01-2017, 01:39)jax61 : koalisyon yemişsin floransa.. italyada öyle her yere dalayım heryeri ennexliyim felan olmuyor gadam..

Hocam her yere dalmadım amacım koloni ve ticaretti  başta sadece siena'yı alacaktım.  Fakat biranda papa kafasına göre herkesi aforoz edince ona daldılar ve aus venediği bitirince bende milan ve fransa ile ally olunca rakibim kalmadı. hatta aus milanı da bitirdi.. daha sonra bende bohemya ile ally oldum italya da aus tehlikesine karşı hatta lucca ile allyken direk savaş açtı lucca bana hemen onu annexledim. koalisyon oldu fakat sadece 3-4 şehir devleti vardı. savoy bile sonradan katıldı. Fransa var dedim hatta fransya savoy'dan claim al savaş çıkabilir dedim. Eğer benim netim gitmeseydi ve koalisyon savaşına fransa ve bohemya ile girseydik savoy'un da hezimeti ile Fransa garantörlüğünde italya bana kalacaktı.   :frown: :frown: :frown: :frown:

(24-01-2017, 01:54)chaos10ur :

Aİ yaptı işte ben core vs herşeyi yapmıştım ae 10 civarıydı. papa ile savaşında ne olduysa artık bilmiyorum. bendeyken genoa,savoy ve 2 tane şehir devleti vardı sadece..

evet basta oyleydi o yuzden hatta koruyorum msjini bile iletmistim aesliden steamden sormussunuz ona fakat modena felanda aldı ai o zaman ya da naptı bilmiyorum isvicresinden tutun avusturyasına kadar herkes 50 uzerine cıktı ve coalisyon devletleri artınca ve basında siz olmayınca bırakmak zorunda kaldım sonucta ai ne denli ordu yonetimi yapar bilinmediginden bırakmak zorunda kaldım.
[+] 1 üye chaos10ur nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Austria'da 53 ae vardı. Oda girebiliyordu koalisyona
Ara
(23-01-2017, 22:09)gardyans : Osmanlı'nın işi zor olacağa benziyor. Hem Akkoyun hem Memlük playerlere ait. Bu iki ülke iyi müttefikleri yanına alırsa Osmanlı'yı devirebilir.

Valla işim baya zor oldu single a göre acayip zorlandım oralarda

Ara
Akkoyunlu hiç gelmedi oyuna . Memluk de sopayı yedi. Osmanlı simdilik kendisini zorlayacak güç bulamadigindan rahat. Hatta Persia vassallamis Timur da feedleyecekmis bu o kadar kolay olmayacaktır
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(24-01-2017, 06:46)mahoin12 :
(23-01-2017, 22:09)gardyans : Osmanlı'nın işi zor olacağa benziyor. Hem Akkoyun hem Memlük playerlere ait. Bu iki ülke iyi müttefikleri yanına alırsa Osmanlı'yı devirebilir.

Valla işim baya zor oldu single a göre acayip zorlandım oralarda

arkanızda avusturya-macaristan olustu sessiz kaldınız padisahim :) daha cok zorlanacaksınız gibime geliyor.
Ara
346 saat

Burgundy
Bengal
Bahamanis-vijayanagar
Ara
hoi4 mpsi ile gunler karıstıgı ıcın mpye katılamıyorum kusura bakmayın
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.