[MP] EU4 - Multiplayer: Ocak 2018
Avusturya`nin casusluk radari sadece Rusya`yi kapsiyor olabilir, bizim casus agimiz tum dunyayi kapsamaktadir, herkes ayagini denk alsin.

PeşkeşGaming Chronicles Part 2

9m2L7N.jpg

qGPBDd.jpg

MdLJZ1.jpg
Ara
Bi bize toprak satan olmamış oyunda.
Русcкое царство (Rusya Çarlığı)

W71Yzm.png

1632-1700

Tsar Buyuk Peter , tahta gectiginde Rusya en buyuk ordulardan birine sahip olmasina ragmen ekonomide oldukca geriydi. Bunun farkinda olan Tsar, yapilasmaya oldukca onem vererek Rusya`nin dortbir yanina ticarethaneler,atolyeler ve uretim merkezleri kurdu. Ayni zamanda Ming uzerine buyuk seferler yaparak Dogu`nun zenginliklerinin St.Petersburg`a gelmesini sagladi,Ipek yolunu yeniden canlandirarak hem ticari hemde toplam gelirleri rekor seviyede arttirdi.

Asalete ve soyluluga cok onem var Tsar, Avrupa`daki kraliyet aileleriyle evlilikler yapti. Cesitli hile ve oyunlarla Avusturya tahtina kardesi Mattihias I `i gecirse de Mattihias`in olumunden sonra Habsburglular tekrar tahta oturdular.

z0r4z4.jpg

Fransiz hanimlarina karsi ozel bir ilgisi olan Tsar, Fransa Krali`nin kiziyla evlenerek ,Rusya`nin harika bir kraliceye sahip olmasina sebep oldu.

G9ozr3.jpg

Degerli muttefiki Avusturya`nin liderliginde Osmanli Devleti`ne sefere cikildi. Ruslarin savasta ne kadar iyi ,diplomaside ise bir o kadar kotu oldugunu bilen Avusturya Krali, savasmayi Ruslara diplomasiyi ise kendine havale etti.

y0L4ON.jpg

Ispanya ve Hollanda .Osmanli Devleti`nin muttefiki Fransa`nin savasa gelecegini dusunerek savasa katildisalar da Fransa`nin muttefikine yardima gitmemesi uzerine savasta aktif rol almadilar.

W71YOQ.jpg

Ordusunu ikiye bolen Tsar, hem Balkanlar hem de Kafkasya uzerinden saldirdi.

6J5nz9.jpg

Osmanli ordusunu hafife alan muttefik kuvvetlerinin zaman zaman buyuk bozgunlara ugradigi da oldu.

76MvzP.jpg

Trabzon daglari her ne kadar Rus askerlerine gecit vermesede de zamanla bu engelde asildi.

3EYo4p.jpg

p6BPQn.jpg

Savasta herkes en iyi yaptigi seyin sorumlulugunu ustlendi.Ruslar savasti, Avusturyalilar ise diplomasi yapti.Boylece herkesin memnun oldugu bir antlasma ortaya cikti

6J5ndE.jpg

Osmanli-Avusturya Harbi`nden Avusturya`nin hirpalandigini dusunen Fransa ,Ispanya`ya savas acma cesaretinde bulunsa da, Prusya sinirina 400.000 Rus askerine mevzi aldiran Tsar , Fransa`ya status quo saglanmasi icin ultimatom verdi. Rusya`nin savasa dahil olmasiyla dengelerin degisecegini hesap eden bilge Fransa krali , ultimatomu kabul etti ve beyaz baris imzalandi.

Avusturya`nin  ,HRE`den ciktigini ilan etmesi pek sasirtmadi.

kOnvP9.jpg

Ayrica bir zamanlarin tum Bati Avrupa`ya kafa tutan Isvec`in Hollanda`ya yenildigini gormek bizi uzmustur ve Tsar`i bolgesel konjukturu tekrar degerlendirmeye itmistir.
 Oncelikli hedeflerimiz arasinda Osmanli`yi Kirim`dan tamamen cikarmak, sinirimizdaki cakma Almanlara derslerini vermek olacak.Ekonomimizi guclendirmeye devam edecegiz. Dogu Asya`da ise Rusya alacagi topraklari almistir ve ne Malaya`da ne de Hindistan topraklarinda gozu yoktur.
[+] 3 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Fransa'da oyuncu arıyoruz.
Noob olmasam gelirdim hocam.Noobluk sıkıntı değil derseniz geliyim.
Ara
Songhai ye oyuncu lazım bugun ve yarın için. Ben gelemiyorum
Ara
Bugün yokum yine yarın katılacağım.
Ara
Okul nedeniyle bundan sonraki mplere katılamayacağım. Prusya'ya isteyen geçebilir.
Ara
Hocam geliyimmi?
Ara
İsterseniz bugünlü katılabilirim. Eu4'ü uzun bir süreden beri oynuyorum. Çıktığından beri sanırım Steamde ise 247 saatim var.
Ara
@ENES1299 Fransa'nın önümüzdeki oyunlarda savaş yaşama/savaş ilanı alma ihtimali çok yüksek, biraz karışık bir coğrafyada olduğu için deneyimli birinin oynaması daha doğru olabilir.
@Duman fransayı alabilirim eğer uygun görürseniz.
Ara
Sen nasıl istersen hocam .Oyun'u 1 aydır oynuyorum zaten bana Fransa vermek saçma olur.Bidahaki multiplayerde bana karışık olmayan bir coğrafyada ülke verirsen sevinirim.
Ara
Save dosyası: https://drive.google.com/open?id=11MMgAc...HWY7VxI2JS
Oyun kuruldu.
Düştüm malesef, host düştüğünde oyun bunu genellikle 1 ay geç farkettiği için yarın oyunculardan birinin bana attığı alınan save ile devam ediyoruz.
330px-Spain.png

İSPANYA KRALLIĞI

Ebedi düşmanımız Fransayı, işgal altında tuttuğu Britanyaya göndermemize ramak kaldı. Artık Fransa bir tehdit oluşturmuyor. Batıda ise bizi Fransa ve Songhaiyle savaşta gören Amerika her zamanki hainliğini göstererek kolonimize savaş ilan etti. Brezilya kolonimiz Amerikanın işgali altında. Fransadaki ilerleyişimizden de rahatsızlık duyan Hollanda Krallığı bizi düşman ilan etti.

Bu durumlar tabiki ilerleyişimize engel olamaz. Amerika'da tutunma mücadelemiz devam edecek. Bizi bu mücadelede destekleyip kolonisini yeniden kazanması gereken Hollanda'nın basit hesaplarla Fransa'nın tümüne hakim olma isteği sadece Amerika'ya yarar. Bunu görebilmesini diliyoruz.
Ara
PeşkeşGaming Chronicles`da bu Hafta

5DVXGD.jpg

A1JNyz.jpg

4alQGp.jpg
Ara
Союз Советских Социалистических Республик (Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği)

G9zN9V.jpg

1710 yilinda Devrimler Cagi`nin girmesiyle beraber artan sanayilesme ve isci hareketlenmeleri ile Tsardom rejimine isyan eden halk,Tsar`i iktidardan cekilmeye zorlamisti,nispeten kansiz bir devrimle son bulan Tsardom rejimi yerine kominism ,ulusal ideoloji olarak kabul edildi.

Sahte Almanlari yenmeyi kendine oncelik olarak belirleyen parti sekretaryasi ,Avrupa`li muttefikleriyle beraber savasa giristi.

oO7pO7.jpg

Posen onleride birlesik Avusturya-Rusya ordusuna karsi Prusya gucleri pek birsey yapamadi.

lO1pOE.jpg

Prusya dan buyuk bir zaferle ayrilan yoldaslar ,yonunu doguya cekerek muttefikleriyle beraber Osmanli uzerine yurudu.

1JdBJG.jpg

Lb3Nbb.jpg

rO9pO1.jpg

76vd6a.jpg

Yendigimiz savaslar cogunlukla olsa da Kafkas Daglari`nda Osmanliya yenildigimizde oldu.

qGBpGQ.jpg

MdJ2d2.jpg

Iran Cephesi

gOopOb.jpg

Bir kez daha zaferle ayrildik,Rusya`nin Osmanli ile olan savasinda yenik dusmesini firsat bilen Hindistan,savas ilan etti.

XP4NPj.jpg

bBbpB0.jpg

Bu yenilgiye cok sinirlenen Komiser Lenin, yenilgiden sorumlu tum subaylari idam ettirdi.Baris anlasmasini makul goren Komiser Lenin ,Hindistan`la baris imzaladi.

dObDOr.jpg

Hindistan`in bu kadar tehlikeli oldugunu goren Komiser Lenin, Malaya ile iliskileri gelistirdi. Hindistan emperyalizmine karsi alinabilecek onlemler konusuldu. 

Devrimi hazmedemeyen kapitalist usaklari, burjuva kopekleri asla devrimi yenemeyecek.

Iste Liberalizm`in curumus oldugu gercegi

OoMNoP.jpg

gOopOZ.jpg

Halklarin ozgurlugunu cekemeyen burjuva, devrimi asla sonduremeyeceksiniz.

0EDgEo.jpg

JQ2NQj.jpg
[+] 4 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
iqhhd7.png

Avusturya olarak Rusya İmparatorluğu ile olan ittifağımızı Rusların Prusya Krallığını boyunduruğu altına alması sonrasında sonlandırdık. Herhangi bir Alman devlete hükmeden yabancı güçlerle ittifak olmamız mümkün değil. Almanya içlerine kadar sızmaya çalışan Türklere ve Ruslara karşı Avrupa'yı savunmak için elimizden geleni yapacağız.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.