[MP] EU4 - Multiplayer: Ocak 2018
Örneğin, tarihsel düşmanlığı olanlara birbirineden en az 3 ya da 5 toprak alma görevi verilebilir.
Atıyorum 1600 de osmanlıya Viyanayı alma, Rusya ya 1700 de Baltık a hakim olma, gibi her devlete tarihle alakalı görevler verilebilir.
Ara
Onu anladım, demek istediğim oyuncunun bu hedefi umursamasını nasıl sağlıyoruz?
He ona yapacak bişey yok katılanın kabul edeceği bir sistem olabilir.

Bir de 1400 den 1800 e kadar hep aynı kişi yönetince ülkeyi hep aynı ülkelerle dost olabiliyor. Oyuncuları ülkelere belli bir yıl sonra tekrar dağıtılabilir. Böylece diplomasi de çeşitlilik yakalanabilir.
Ara
O kadar süre emek verdiği ülkeyi kimse başkasına vermez bence.
[+] 1 üye TurkJedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bence önerin saçma kim niye ülkesini başkasına devretsin ?
Ara
Stratejik degerler yuzunden 400 yil ally kalacaksa 400 yil ally kalsinlar burada hickimsenin belirttiginiz nedenlerden oturu tektarafli yarar saglanan ittifaklara bulasacagini sanmiyorum. Oyleleri varsa da siz admin-i st degil misiniz boyle insanlar takibi yapilmiyor mu?

Oyunun kazanani da en buyuk caydiriciliga sahip ulkedir ve buna da oyuncular karar verir. Hic merak etmeyin bence herkes oyun sonu bir ulke soyler ya da soylemese bile gidin oylama acin abi cozum bitmiyor ki. Kaiser is here.
Ara
Ülkeler Çarşamba akşamı duyuruluyor, daha fazla katılım bekliyoruz.
Selamlar, bir süredir Youtube'da multi EU4 etkinliklerini izliyor izledikçe bu etkinliklere dahil olmak istiyordum, daha önce bir multi etkinliğine katılmadım, umarım tecrübesiz olmam katılmama bir engel değildir.

589 Saat
Vijayanagar-Brandenburg-France
http://steamcommunity.com/profiles/76561198092298550/
[+] 1 üye StannisB nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(30-12-2017, 17:45)Duman : Oyunculardan katılım mesajlarında aşağıdaki unsurları belirtmiş olması beklenir.
[*]Steam Linki
[*]Oyun Saati
[*]Tercih Edilen 3 Ülke

(Avrupa'da 1 major, Avrupa-dışı herhangi bir ülke, Avrupa'da 1 minor)
Avrupa'daki major ülkeler: İngiltere, Fransa, Kastilya, Avusturya, Osmanlı, Polonya, Moskova.
Etkinliğe başvuru yapmış herkes konunun ilk mesajını okumuş ve onaylamış sayılır.

@Kaiser-i Rum
@MTUMIT
@TurkJedi
@Berk 
@Gandhi 
@GamerGenc

Lütfen başvurularımızı ilk mesajı okuyup kurallara uygun yapalım.

Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Pc nin lag verip vermemesinden emin olmadığım için oirat tercih etsem olur mu
@Duman
Herhangi bir sıkıntıda oyunu bırakmam kolay olur
Ara
Oyuncular çok fazla aynı ülkeleri yazmışlar (İngiltere ve Fransa gibi), Çarşamba günü ülkeler duyurulduğunda açıkta kalabilirsiniz - önerim başvuruların biraz daha Avrupa'ya ve dünyaya dağıtılması.

@etzel sıkıntı yok.
Ya beyler hem Avrupada 1 major yazmak zorunlu hem de vüevüeüvüe niye vüevüye ingiltere fransa bu kadar çok var velevelvelvle diyosunuz. yazmıyorum avrupadan istemiyorum avrupada oynamak 150 kiişi var avrupada hala hatanı düzelt diyosunuz tamam lükemburg oynayacağım siz kazandınız mı diyeyim.

3k+ saat

Ming
Mughals
Egypt

anlamadım ki

Boşta kalırsam da boşta kalırım yani.
Ara
Kaiser ne anlatıyorsun sen?
[+] 1 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Faiz lobisi peşimizi bırakmıyor sayın @Aytaç
Ara
Adam haklı, ben de Avrupa'da majör olmak istemiyorum diye majör yazmadım.
Ara
(02-01-2018, 11:06)Kaiser-i Rum : Ya beyler hem Avrupada 1 major yazmak zorunlu hem de vüevüeüvüe niye vüevüye ingiltere fransa bu kadar çok var velevelvelvle diyosunuz. yazmıyorum avrupadan istemiyorum avrupada oynamak 150 kiişi var avrupada hala hatanı düzelt diyosunuz tamam lükemburg oynayacağım siz kazandınız mı diyeyim.

Boşta kalırsam da boşta kalırım yani.

(02-01-2018, 12:00)TurkJedi : Adam haklı, ben de Avrupa'da majör olmak istemiyorum diye majör yazmadım eleman kendine vazife edinip artistlik taslıyor.

O zaman herkes istediği yerleri yazsın. Belki bende minör oynamak istemiyorum. Osmanlı Fransa Rusya mı yazayım?
Sic Parvis Magna
Ara
Beyler sakin.
Ara
O kuralın orda bulunması milletin senin örnek verdiğin gibi OSMANLI FRANSA RUSYA yazmasını ve dolayısıyla ülke dağıtımının kitlenmesini engellemek. Kuralın özüne göre majör istemiyorsan majör yazmamak yanlış değil çünkü kuralın koyulduğu amaçla çakışmıyor.
Ara
Arkadaşlar burası devlet bürosuysa ve o kadar resmiysek ve bir arkadaş ortamı ne bileyim bir samimiyet yoksa buradaki hiçbirimizin arasında o zaman yazayım buyurun

Osmanlı
Ming
Milan

ama burada benim en tepeye Ming yazmamı anlamayacak birinin olacağını ve bunun böylesine sayfa sürecek bir tartışma çıkarmasını da anlamıyorum. Ming verilmezse de yapacak bir şey yok. Ne diyeyim yani. Ben içimden geçeni yazıyorum. Hala istek sıram değişmedi bu arada.

Ming
Midyas
Oda

3k+
Ara
Kuralı yanlış anladığını görerek ufak bir düzeltme yapayım. Oyundaki major ülkeler boş kalmasın veya deneyimsiz ellere düşüp tüm oyunun gidişatını etkilemesin diye herkesin birer major yazmasını bekliyoruz. Hala bu kurala rağmen bir kişi otto istemiş ve hiç kimse avusturya istememiş. Bu kural olmasa belki polonyayı bile kimse istemeyecekti. Keşke kuralları sorgulamaktaki harcadığımız çabayı kurallara uyarken de göstersek.
Sic Parvis Magna
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.