[MP] EU4 - Multiplayer : Temmuz 2015 [2]
Selam, evet lobide ülke bakabilirsin.
Bu multide The Hansa Soykırım Harekatı başlatabilir Japonya
Denemeyi bilene imkansız yoktur.

- III.Alexandros (Büyük İskender)
Ara
Kuruldu.
bulamadım oyunu. hangi id en son hiçbiri kabul etmedi öncekilerin
Ara
Yarın tatil olsun diyenleri destekliyorum.

Duman istatistikler için save'i de bekliyorum.
G0kMNN.png
Ara
Steamden davet atıyorum ID paylaşmıyoruz uzun zamandır katılımda herhangi bir problem yaşanmadığı için.
Başladığında kapalıydın sanırım 22'de.

İstatistikler için save dosyası : 
https://www.dropbox.com/s/qsuyj6darck474...2.eu4?dl=0
Yarın tatil olsun
Yarın tatil olsun. Süper kupa var. Ülkeler AI'a kalmasın lütfen. Her gün oynuyoruz zaten.
Ara
genel istek tatil yonunde ise uyarız.
Ara
Yarın tatil olsun +1
Belki de gök itiyor...
Ara
gAZR9N.png

PoPzO8.png
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Gujarat, most stable country on earth.
Yarın tatil olsun.

(Çaktırma)
Ara
Portekiz'in province ve özellikle de development değerlerini 4-5 defa hunharca tekrar tekrar hesapladım. Fakat development'inin neden bu kadar düştüğü ve neden oyun boyunca sadece 4 toprak kazanabildiği sorularına yanıt bulamadım.
G0kMNN.png
Ara
Savaş esnasında Endonezyadaki toprakları bağımsız kalıp Pagarruyung devletini oluşturdu.
Protectorateleri istatistiğe dahil mi ediyorsunuz? Ediyorsanız neden? Zira kolonilerin bile developmenti size çok fazla getiri vermiyor.
Ara
Player map mode'undan hesaplanıyor. Toprakların getirisi gibi bir şey göz önünde bulundurulmuyor. Zira bir de bunun otonomisi, unresti var eğer göz önünde bulundurursak. Bu da imkansız.
G0kMNN.png
Ara
Bir önceki istatistik yaptığımız multiplayerda koloniler (100-koloninin özgürlük yüzdesi) % şeklinde hesaplanıyordu. Örneğin bir koloninin 60 Liberty Desire'ı var ise o koloni devletinin developmentının sadece %40'ı oyuncuya ekleniyordu.
Oyun içi resim paylaşabilir misiniz.
euorpa_universalis_iv_signature_by_forev...9dpsup.jpg
Ara
8bD79W.jpg
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.