[MP] EU4 - Multiplayer : Temmuz 2016
Japonya
Ara
Selamlar sorun olmazsa Portekiz olmak istiyorum :)
Ara
Edelweiss, öncelik Polonya ancak o olmazsa da fark etmez
Ara
Bana yer varsa yarin savoy yada bahmanis oynamak isterim
Ara
Rehost, host değişimi.
30 dk sonra yer varsa gelebilirim
Ara
Rehost olursa haber verebilirsiniz, ufak bir ülkeden başlayabilirim.
Ara
Rehost
Ara
Floransa.
Ara
nrqvag.jpg

v4B0lR.jpg

1dA93D.jpg

nrqvDl.jpg
[+] 4 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Oyun çok keyifliydi devamını sabırsızlıkla bekliyorum
Ara
her gün yapalım bence .
1NrVyj.gif
Yardım almaya alışan emir almaya da alışır.
Ara
Zaman belki uzatılabilir.
Ara
Multiplayerla ilgili yorumumu yapayım :
Genel olarak hoş bir oyun oldu, oyunda birkaç yanlış hareket yapıldı. Bu hareketlerin bir sonraki oyunda tekrarlanmaması gerekir. Yeni oyuncuların oynayışları iyi seviyedeydi ancak hala tecrübe kazanmaları gerekiyor. Hem eski hem yeni oyuncular oyun sonrası bu konu altında ülkesinden ve oyunundan bahsederse herkes için daha eğlenceli bir hale gelebilir oyun. Dileyen RP Forum kısmında ülkesi için konu açabilir ve güncelleyebilir. Bu yeni oyuncuların multiplayerlara ve topluluğa adaptasyonu önem sarfediyor. Birlikte daha çok kişiyle daha çok multiplayer etkinlikleri düzenleyebiliriz.

Oyunun yöneticisi de boş vakit buldukça oyuncu ülkeleriyle ilgili istatistik paylaşabilir.
Multiplayer'da olupta beni steam'dan eklemeyenler buradan ekleyebilir. Toplanması kolay olur. Ülkelerden bahsetme kısmına gelince, ben başlayayım. 

wB5TT5t.png

İsveç ve Polonya Kralına boş yere verilen kayıpları sonlandırmak amacı ile savaştan beyaz barış ile çekilmesini öneriyorum. Her iki tarafta ağır kayıplar gördü ve bu kayıpların devam etmesi her iki taraf içinde felaket olabilir. Aksi taktirde savunmaya devam edip en büyük kayıpları yaşatmadan teslim olmayacağız. 

Ayrıca İngiliz Kralı'na da bir mesajımız var. İsveç savaşı sırasında İsveç'den korkup savaştan beyaz barış ile çekilmesi üzerine tüm ilişkilerimizi sonlandırıyoruz. Çok uzun süre aramızda herhangi bir diplomatik ilişki bulunmayacaktır, buna İsveç'in viking ordusu Britanya'yı işgal etmeye başladığı zamanda dahildir.
Ara
Boş yer varsa ben de katılabilirim.
Heavens-Star-219-Wallpaper-Ultrawide-Mon...papers.jpg
Ara
3oka65.png Moskova Knezliği geride bıraktığımız 20 sene içerisinde ana odağı ticaret olan Novgorod Cumhuriyeti'nin topraklarını gasp etmiş, birçok küçük Rus devletini zor kullanarak kendi hakimiyeti altına almış, Müslüman topraklarına saldırmış, son olarak da Baltıktaki Katolik kardeşlerimize karşı savaşa girişmiştir. 

Bunun sonucunda sadece İsveç ve Polonya değil, bölgedeki Novgorod, Altınorda gibi devletler de duruma tepki gösterip Moskova'ya karşı birlik mesajı vermiş, koalisyon kurmuştur. Moskova kendi sınırlarını bilmeli, diğer devletlerin, kültürlerin ve dinlerin yaşam alanlarına karışmayı bırakmalıdır. 

İsveç olarak toprak talebimizi Moskova'ya ilettik, Moskova agresif yayılmacı politikasını sürdürmeye devam ettikçe hem zulüm gören Ortodoks Rus devletleri hem de tehdit altındaki Katolik topraklar adına İsveç ve Polonya olarak savaşımızı sürdüreceğiz.

330px-England.png
 Norveç'in "Hjatland. Orkneyjar. Færoyene" adalarını İngiltere krallığına teslim etmesini talep ediyorum aksi taktirde  savaş  kaçınılmazdır.

Moskova Knez'inin mesajına gelirsek İsveçten hiçbir korkumuz yoktur beyaz barışın sebebi agresif politikan konusunda  İsveç'in haklı olmasıdır.
Ara
Mpye yarin gelmek isterim :)cevap verirseniz ona gore plan yapicam
Ara
Herkes katılabilir.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.