[MP] EU4 - Multiplayer : Temmuz 2016
Küçülttü.
Fransa napoli savaşından çekilmezsen barbar türkler paris i kuşatabilir eğer Paris i kuşatırsa sana faturası ağır olur
Ara
tarihteki-en-buyuk-10-imparatorluk_40162_b.jpg

Anjou Hanesinden, isminin üçüncüsü James AslanYürek, Büyük Kuzey Denizi Hükümdarı, Amerika, Afrika, ve PARİS Fatihi, Anglo-Saksonların ve Normanların Kralı, Büyük Britanya İmparatoru, Diyarın Koruyucusu.

Birliğimizi tamamladıktan sonra hızla yükselen vatanımız, edindiğimiz sömürgeler ve Denizlerdeki hakimiyetimizle beraber en zengin medeniyet haline geldi. Bu süreçte Kıskanç Fransa ve Onun köpeği Napoli İberya'yı işgal etmek istediler. Ama Portekizli Kardeşlerimiz yalnız bırakamazdık. Osmanlı ile beraber oluşturulan 3'lü savunma ittifakı ile Fransa'ya Hayatının dersini verdik. İmparatorumuz 3.JAMES Kahramanca bir deniz Muharebesiyle 100 parçalık düşman donanmasını sadece 55 parça gemi ile imha etti ve hemen ardından Fransa'ya çıkarma yaparak Parisi kuşatarak yine kahramanca bir zaferle Paris'i aldı. O artık Bu olaydan sonra Paris Fatihi İmp. James diye anılmaya başlandı.

Büyük Britanya Çıkarları doğrultusunda İSVEÇLE müttefik olarak yeni bir yola girerek Büyümeye devam etmekte. Bu yolda 200 senedir iberya hayalleri kuran Fransa'ya dikkat etmekte, Amerika'da hızla büyüyen Norveç'le de dostane ilişkiler kurmakta. Ve Kadim Müttefiki Portekizin de çıkarlarını korumakta..

Biz Birleşip İnanç,Kral ve İmparatorluk için ayakta durmalıyız.
(United we stand for Faith, King & Empire)
Tanrı Kral ve Kraliçeyi Korusun
Ara
İspanya özgürlüğüne kavuşmalı...
[+] 4 üye Poyraz nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
jnkEJr.png
İsveç - Britanya Müttefikliği
Britanyalı müttefiklerimizin de açıkladığı üzere İsveç ve Britanya müttefik olmuştur. Bu müttefiklik kapsamında Britanya ve Norveç arasında kalan adaların kontrolünde yaşanan anlaşmazlıklar giderilmiştir. Müttefik güçler birbirlerini defansif savaşlarda savunacaklardır. 

Bu müttefiklik ile birlikte Kuzey Denizi ticareti pekişecek, bölge halkı ve tüccarlar zenginleşecektir. Dünya üzerinde Britanya ve İsveç birleşik donanmasını yenebilecek güç bulunmamaktadır.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
320px-Philippe_Auguste_arrivant_en_Palestine.jpg

Batı Roma İmparatorluğunun Mirasçısı ve Haçlı Krallıklarının kurucusu biz Fransızların Hristiyan Dünyasının elinde bulundurduğu topraklarda daha fazla gözü yoktur! 
Bundan sonraki gayemiz Hristiyan olmayanları Avrupadan Atmak zira ;Rus Çarı gibi; Balkanlar , Karpatlar ve Ruthenya'da Hristiyan Erkekleri kılıçlardan geçirilirken , Kadınları saraylarda cariye yapılırken rahat uyuyamam . Ortodoksların Koruyucusu olan bütün Rusyanın Çarınıda bu gaye doğrultusunda müttefikliğe çağırıyorum @Redtay
1NrVyj.gif
Yardım almaya alışan emir almaya da alışır.
Ara
@Furkovic'i bekliyoruz.
Ara
Kimde save var
Ara
Kuruldu
Ara
Kusura bakmayın uyuya kalmışım.
1NrVyj.gif
Yardım almaya alışan emir almaya da alışır.
Ara
Of o uyuma yokmu o uyuma. Sırf gelemedim diye bir mp iptal olmuştu.
Ara
Rehost olursa haber edersiniz, düştüm.
Rehost, AI İsveç savaş açtı.
Ara
Alıntı:Duman: isveç ai sana saldırmaz umarım
Redtay: Avusturya olmadan
Redtay: onu yapamaz
Duman: yok yapar
Redtay: Ordun ne kadar ki?
Duman: seni 1v1 de yenebilecek kadar
Redtay: Force limit doldururm şimdi
Redtay: cesaret edemez
(01-08-2016, 23:14)Redtay : Rehost, AI İsveç savaş açtı.
ah ! süpersin Duman Reis +rep
Ara
Barış yaparken düştüm tekrar.
Osmanlı ile savaşta olduğum için savaş açtı ._.

Görsel

Görsel

Görsel

Son Durum
Ara
7k manpowerlı Rusya.
Rusya'da manpower hızlı yükselir yavaş düşmez.
Ara
mesaj silindi
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.