[MP] EU4 - Multiplayer : Temmuz 2016
Naples Kanguru ticaretini başlatmıştır.
Ara
y4BAl7.png
AVRUPA SİYASİ

GzdpkV.png
AFRİKA SİYASİ
z462Y9.png
G.AMERİKA SİYASİ
Gzdp5V.png
K.AMERİKA SİYASİ
1NrVyj.gif
Yardım almaya alışan emir almaya da alışır.
Ara
se.png   fl_gb.gif   330px-Ottomans.png

İSVEÇ    -    BÜYÜK BRİTANYA    -      OSMANLI
                 :heart: PDS: Ironman :star: :star: :star: :star: :star:  3'lü İttifakı   :star: :star: :star: :star: :star: PDS: Ironman :heart:
CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial   
Kardeşlerim, Dindaşlarım, Dostlarım.. Doğu Avrupa ve İberya büyük bir tehlike içindedir. Kendini Bilmez Fransa Portekiz'i resmen işgal ederek İberya'da ki bütün Halkara ırk ve din ayrımı yapmadan zulmedip, soykırım yapmaktadır. Oradaki kardeşlerimiz İberya'nın bağımsızlığı için bizlerden yardım talep etmektedir. Aynı şekilde İşbirlikçi Avusturya İtalyan şehir devletlerini işgal ederek onların bağımsızlıklarını ve haklarınını askıya almışlardır. Avusturya, Macaristanla birlikte Balkanlarda ki Müslüman Halkara da zulmetmektedirler.  Bu Olaylara bir son vermek adına, Kafir Katolilere karşı Protestan kardeşlerimiz olan isveçle geçmişte ittifak oluşturulmuştur. Balkanlarda ki cereyan eden bu durumla birlikte bu ittifaka Osmanlı İmp. katıldığını ilan ederim.
:heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart:

Bu bir ULTİMATOMDUR. EU4: Outraged EU4: Outraged EU4: Outraged EU4: Outraged
CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial CK2: Martial
Ve eğer Fransa İberya'yı Kastilya ve Aragona bırakıp, çekilip, Avusturya'da İtalyan devletlerini kendi kaderlerine Bırakmazsa sonucu kendileri açısından çok kötü olaylara sürükleyebilir.
Ara
flagge-c3b6sterreich-groc39f-kopp.jpg

Avusturya İmparatoru olarak ingiltere hükümdarının yazılarını komik bulduğumu ifade etmek isterim. 200 yıldır hiçbirşey yapmadan kendini Parisin fatihi ilan eden bu hükümdar şimdi birde kafirlerin altına sığınıp Avrupayı kafir türklere peşkeş çekiyor. Üst üste aldığı yenilgilerden doğan intikam hırsı ingiliz kralının gözünü bürümüşki bizim italya ve iberya halkına zulüm ettiğimizi iddaa ediyor. Kendileri görmezlermi Macaristanı ,Sırbistanı ,Bosnayı ,Eflakı, Konstantinapol'ü. Onlar görmeseler bile biz bu zulümü görüyoruz ve ordaki masum halklara tekrardan kilisemizin refahını sahlayacağız. Bunu yaparkende kafirlere destekte bulunan ingiltere hükümdarınıda cezalandırmak boynumuzun borcudur.
Ara
1024px-Flag_of_Norway.svg.png
Bizi adamdan saymıyormusunuz bizde burdayız 
p8RNv0.png
[+] 2 üye Fire nickli üyenin bu iletisini beğendi.
@Fire
Kankam gelmiş hoş gelmiş.Amerika bayrağı koy Norveç değil.
[+] 1 üye Leon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(02-08-2016, 03:05)Leon : @Fire
Kankam gelmiş hoş gelmiş.Amerika bayrağı koy Norveç değil.

united%20states%20norway2.jpg
Seni mi kırcam al sana norway usa
p8RNv0.png
[+] 3 üye Fire nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Coming soon...
[+] 2 üye Leon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
FRANSIZ DÜKLÜĞÜNDEN ROMANIN SEZARLIĞINA 

320px-Royal_Standard_of_the_King_of_France.svg.png

Eski imparatorumuz Henri de Siorac Türk Sultanının Cezayir Düklüğüne saldırmasından sonra Türklere savaş ilan etmiş ve savaşa kadim müttefikleri olan Rusya Çarını ve Avusturya Kayzerini çağırmıştır. Fransız orduları balkanları bir bir işgal etmekte ve İstanbul'a doğru yürümekte idi.

Hatta İmparatorumuz Henri; Kopan'da tuna nehrini geçmekte olan Türk ordusuna gece  baskın düzenlemiş bu baskında Sadrazam Sokullu Mahmud Paşa öldürülmüş, Türk ordusu geri kaçmış ,Sadrazam'ın Mührü bile savaş meydanında kalmış İmparatorumuz Henri bu mührü bularak bunun Paris savaş müzesine götürülmesini emrederek işte bu ''Türklere karşı zaferimizin kanıtıdır'' demiştir.

Balkanlardaki kaleler bir bir düşmekte İmparatorumuz zaferlere koşmakta idi düşmana yenik düşmeyen fakat hastalığına yenik düşen İmparatorumuz Selanik yakınlarında Tanrının huzuruna kavuştu.
273px-Villars_a_Denain1.jpg

Bunu Fırsat bilen Portekiz dükü ve İngiliz kralı ülkedeki taht karışıklığından yararlanacağını sanarak İbere saldırılar düzenleyip iberdeki kalelerimizi işgal ederek zafer kazandıklarını sanmakta idiler, hatta İngiliz Kralı Sarayımız'a ''İberdeki toprakları Portekizlilere terk etmezsek bütün Fransanın İngiltere tarafından işgal edileceğini ve Fransızların soyunun kurutulacağını'' yazmıştı.

Henrinin iki kız evladından Prenses Clarette'nin kocası Aynı zamanda Napoli kralının Küçük kardeşi Charles Bentivoglio İmparatorluk tacını giymiş ve Kendini Romanın Sezarı ilan etmişti , Bu maalesef Siorac hanedanlığının sonu fakat yeni bir başlangıçtı.

Genç Sezarın ilk işi uzun yıllardır balkanlarda savaşmakta olan Disiplinli Fransız ordusunu ibere getirerek zafer kazandığının sanan ve 3-5 çapulcudan oluşan disiplin yoksunu Portekiz Ordusunu yenmekti, Balkanlardan Pirene dağlarına gelen 120 binlik fransız ordusu yaklaşık 170 binlik Anglo-Portekiz ordusunu yok ederek Portekiz Topraklarına doğru ilerlemeyi sürdürdüler, Zaferinin hezimete dönüşeceğini anlayan Portekiz kralı genç Sezarımıza beyaz barış yollamış fakat Sezarımız bunu gülerek Red etmişti.

İki ay gibi kısa bir sürede lizbon ve Cadiz kaleleri düşmüş Portekizle yapılan anlaşmada Portekizin elindeki Endülüs Toprakları Roma İmparatorluğuna yani Fransaya geçmiş ve Portekizlilerden savaş tazminatı olarak 1800 düka altın alınmıştı.
X4aoYD.png

Balkanların boş kalmasıyla Türk Sultanı Ordularıyla balkanlarda Fransız İşgali altında olan kaleleri yeniden almış ve Sezarımıza barış teklifleri yollamakta idi . Sezarımız bu teklifleri savaşmaktan yorulmuş olan ordumuzun savaşmak istememesi ile kabul etmek zorunda kaldı ve Cezayirin Güneydoğusundaki berberi aşiretleri ve birkaç değersiz Çöl Toprağı Türk yönetimine girdi. Bu bir Türk zaferi olarak görünsede  aslında bir Türk Hezimetidir , Çünkü iç karışıklıklar meydana gelmeseydi Ordularımız Türkleri avrupadan sonsuza kadar atabilirdi ve savaş süresince Sultanın Ülkesindeki Tüm halklar isyan etmiş Sultan bu isyanları bastırmak için çokca borca girmişti. Bu savaşlardan Sonra Türkler  ulaşabileceğiniz en fazla sınırı görmüş , Avrupalılarda Türkleri yenilmez olmadığını anlamıştı, Bundan sonra Türk Sultanlığını kötü günler beklemekteydi...
1NrVyj.gif
[+] 3 üye Furkovic nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(02-08-2016, 02:44)lithium26 : Avusturya İmparatoru olarak ingiltere hükümdarının yazılarını komik bulduğumu ifade etmek isterim. 200 yıldır hiçbirşey yapmadan kendini Parisin fatihi ilan eden bu hükümdar şimdi birde kafirlerin altına sığınıp Avrupayı kafir türklere peşkeş çekiyor. Üst üste aldığı yenilgilerden doğan intikam hırsı ingiliz kralının gözünü bürümüşki bizim italya ve iberya halkına zulüm ettiğimizi iddaa ediyor. Kendileri görmezlermi Macaristanı ,Sırbistanı ,Bosnayı ,Eflakı, Konstantinapol'ü. Onlar görmeseler bile biz bu zulümü görüyoruz ve ordaki masum halklara tekrardan kilisemizin refahını sahlayacağız. Bunu yaparkende kafirlere destekte bulunan ingiltere hükümdarınıda cezalandırmak boynumuzun borcudur.

Daha senin Avrupa siyasetinden, gelişmelerinden haberin yok. Elinde kalan bir kaç toprağı da kaybettirme. zaten başkentin Osmanlı elinde (viyana)  ;)  ilk olarak İngiltere değil Büyük Britanya 2. Hükümdarlık değil Cumhuriyet 3. Osmanlı zaten Protestanlığın kurulmasında ki Mali sponsordu. buda isveç ve benim doğal müttefiğim yapar. 4. Ben daha kendime toprak için Avrupa'da hiç kimseye savaş açmadım. sadece müttefiklere yardıma gittim. haliyle müttefik yenilince bende savaştan çeklimek zorunda kaldım. YENİLMEDİM.. son olarak ta ELBETTE PARİS FAİTHİ olacam. paris her savaşta işgal edilip yağmalanıyor. Fransa daha kendi başkentini kendi halkını koruyamazken İberya hayallerinde.. (Y)
Ara
Meselede orda ya Avrupadaki bir devlete savaş açsaydında görseydik bakalım o paris fatihliğini. Osmanlıya güvenip hre içinden bir devlete savaş açan frankfurtun hali ortada. Ayrıca adası dışında katıldığı bütün savaşları kaybeden birisi olarak baya havan yerinde. Ben en azından 200 yıldır dünyadaki en güçlü devlet olan Osmanlı ile yaptığım sayısız savaşta sadece 1 eyalet kaybettim. Adanın dışında tek bir savaş kazandığın görülmemişken iberyaya ve italyaya karışmaya çalışman komik. Normalde laf yetiştirmeye çalışmazdım ama yazılarını yazarken takındığın tavır çok rahatsız edici. RP yaptığımızı unutmazsın umarım (!)
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
196px-Louis_XIII.jpg
Ben Roma Sezarı, İberya ve Fransa kralı , Endülüs ve Mağrip Sultanı yenilmez Fransız ordusunun Baş Generali Charles de Bentivogli. Henüz 20 yaşında Kimselerin hayal dahi edemeyeceği bir tahta oturdum.Elbetteki beni Tecrübesiz sananlar geçmişte olduğu gibi yine arkamızdan vurmaya kalkacaklardır. Fakat unutmamalılar ki ben bu tahta Askeri tecrübelerimle oturdum ! İngiltere kralı kendi hayali dünyanızda yaşamaktan vazgeçin İşgal etmekle Fetih etmek arasındaki farkları anlayın. Ben İberya fatihiyim, sen ise Paris'i yağmalayan bir eşkiya. Unutma ki o yağmacı eşkiyaların 80 binden fazlasını daha donanmalarına binip kaçmaya fırsat vermeden Manş denizine döktüm .
1NrVyj.gif
Ara
latest?cb=20110816004542
latest?cb=20110816004542
latest?cb=20110816004542
İsveç Krallığından Açıklama
Son zamanlarda Fransa - Avusturya - Rusya bloğuna karşı İsveç - Britanya - Osmanlı bloğu varmış gibi bir hava yansıtılmaktadır. İsveç 'Great Northern War' sonrası Rusya ile sınır konusunda her türlü antlaşmaya varmıştır. İsveç ve Rusya arasında sınır çizilmiştir. Karelya İsveç'e tamamen bağlanmıştır, Livonya'nın da tamamı kısa süre içerisinde bağlanacaktır. 

Britanya ile olan müttefikliğimiz Kuzey Denizi kıyısındaki şehirlerin refahını arttırmak üzerine, Osmanlı ile olan müttefikliğimiz Osmanlı'nın çok sayıda Avrupa gücüne yem olarak Avrupa'da dengelerin bozulmasını engellemeye yöneliktir. İsveç olabildiğine ticarete odaklanacak ve halkının refah seviyesini arttırmak için çaba sarfedecektir.

Bununla birlikte Orta Avrupa'da terör estiren, Kastilya Krallığı'nın yıkılmasıyla birlikte dengeleri bozan, birleşik İtalya devletinin kurulmasına engel olan Fransa - Avusturya ikilisinin davranışlarını İsveç olarak onaylamamaktayız. Gerekirse Osmanlı veya Britanya ile birlikte müdahale edebiliriz.

Kuzeyde olası bir ikinci savaşı önlemek adına önerimiz Rusya'nın bir önceki antlaşmada belirlenmiş belirlenmiş sınırları elde etmesi sonrası Avrupa politikasında kendisini izole edip kendi içerisinde güçlenmeye odaklanması ve Asya'ya doğru ilerlemesidir. Rus askerlerinin Avrupa'da bir başka savaşı kaldıracak gücü kalmamıştır. 

Karl Gustav IX Drake
King of Sweden and Denmark
Ruler of the Baltic Sea
Protector of Norway
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
R3W0Vo.png
Ben Brezilya valisi Maximilien de la porte, Brezil halkının Protestanlığa yönelmesi , yerli ve afrikadan gelen kölelerle karışmasından sonra Brezil Fransız etnikliğinden çıkarak farklı bir etnik kimliğe bürünmüştür.Brezil halkı artık bağımsız olmak istemektedir , Brezil halkı Fransaya yüksek vergi vermek istemiyor. Rio Grande Fransız Valilik binası önünde toplanan halk isyan ateşinin başlangıcıdır.Belki Fransa bu isyanları bastırır fakat bu isyanlar Fransanın ekonomisini yıllarca meşgul eder. Bu yüzden Brezil bölgesinin Bağımsızlığı Fransaya bağlı kalmasından daha iyi olacaktır.
Ara
1 dakika. Şimdi bu eleman, Fransa oyuncusunun yarattığı bir devlete geçip o devleti Fransa oyuncusundan ayırmak mı istiyor?
G0kMNN.png
[+] 2 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(02-08-2016, 13:31)lithium26 : Meselede orda ya Avrupadaki bir devlete savaş açsaydında görseydik bakalım o paris fatihliğini. Osmanlıya güvenip hre içinden bir devlete savaş açan frankfurtun hali ortada. Ayrıca  adası dışında katıldığı bütün savaşları kaybeden birisi olarak baya havan yerinde.  Ben en azından 200 yıldır dünyadaki en güçlü devlet olan Osmanlı ile yaptığım sayısız savaşta sadece 1 eyalet kaybettim. Adanın dışında tek bir savaş kazandığın görülmemişken iberyaya ve italyaya karışmaya çalışman komik. Normalde laf yetiştirmeye çalışmazdım ama yazılarını yazarken takındığın tavır çok rahatsız edici. RP yaptığımızı unutmazsın umarım (!)

Burada tarihi bir strateji oyunu oynuyoruz ve gerçeklik olsun diye de forumda  ülkelerin rollerine bürünüyoruz. Bak Furkan kardeşe ben paris fatihi dedim. adam güzel  bir şekilde cevabı yapıştırdı. Herşeyi geçtim burada benim ülkemi eleştirirken hiç mi her oyun sonu screenshotlarından analiz etmiyorsun oyunu.. Orta amerikaya bak ne zaferler kazanmışım. Ben ingiltereyim, sömürgeci ve ekonomi odaklı bir devletim. bana bu yetiyor. (ama sen avusturyasın hem hre'den toprak alman hemde Macaristan topraklarını birleştirmen gerek) ki herhalde gücün sahip olduğun toprak parçasıyla değil iyi bir ekonomiyle olacağını kavrayabilcek kadar bilgi sahibi değilsin. ben aylık 60-65  gelirleri görürken 8k nakit param varken eminim sen ve fransadan kat ve kat zenginim ki sömürgelerden gelen düzenli 300-200 aylık paraları söylemiyorum bile. bu  ne demek oluyor. sen bir savaşı 2 sene finanse edebileckken ben aynı savaşı belki zorlasan 5-8 sene finanse edebileceğimi gösteriyor ki bu da zaferin ta kendisidir. SON olarak burada alt tarafı bit OYUN oynuyoruz ve sadece zevk almana bak. kimse senin Osmanlıyla 200 sene mücadele etmeni veya benim 250 senedir Fransa ile savaşmamı ve yenilmeden sadece amacıma ulaşmadığım için wp yapmam ilgelendirmez.
Ara
FANTASY TIME !!!

Dostum, RP'lerdeki sınırı çok iyi bilen bir mp oyuncusu olarak önerilerimi dikkate almana öneririm. 

+Ortalıklarda şahsına veyahud senin yaptığın bir şeye karşı sözlü veya herhangi yoldan bir hakaret varsa forumun yöneticileri eğer bu hakaret forumdaysa düzeltirler, eğer oyundaysa oyun kurucu ''host'' düzeltir.
+Hiç bir şekilde forum imla ve yazım kurallarında bu kadar rahatsız edici bir şekilde Büyük harflerle yazılmaz. Sebebi şudur ki Büyük harfle yazılan cümleler sanalda ''bağırma'' işlemi olarak kabul edilir.
+Ortalıkta kimsenin sana birşey dediği yok. Tabiki RP icabi ataşmalar olacak. Ve bunları her zaman destekleyen biri olarak aynı zamanda bu ataşmaların oyuna zevk getirdiği kanaatindeyim.
+Eğer kişinin şahsıyla alakalı bir problemin varsa bunu aranızda halletmelisiniz ki Forumun ve konunun seviyesi düşmesin etkilenmesin.
+Çünkü bu tür şeylerin daha önce MP'lerin sonuna getirdiklerine şaid oldum. Açıkçası senin tavrından da rahatsızım ama Oyun içerisinde olmadığım için birşey demiyorum. 
+Böyle yapan insanlar yüzünden Multiler bitiyor ve bir daha başlamıyor. Bu olay bence biraz haddini aştı. Kardeş olup birbirinize laf atmayı bırakın.
[+] 2 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(02-08-2016, 17:33)GaulTurk : 1 dakika. Şimdi bu eleman, Fransa oyuncusunun yarattığı bir devlete geçip o devleti Fransa oyuncusundan ayırmak mı istiyor?

Ve oraya Fransa'nın rızası ile geçti.
Ara
(02-08-2016, 21:24)PashaZade : FANTASY TIME !!!

Dostum, RP'lerdeki sınırı çok iyi bilen bir mp oyuncusu olarak önerilerimi dikkate almana öneririm. 

+Ortalıklarda şahsına veyahud senin yaptığın bir şeye karşı sözlü veya herhangi yoldan bir hakaret varsa forumun yöneticileri eğer bu hakaret forumdaysa düzeltirler, eğer oyundaysa oyun kurucu ''host'' düzeltir.
+Hiç bir şekilde forum imla ve yazım kurallarında bu kadar rahatsız edici bir şekilde Büyük harflerle yazılmaz. Sebebi şudur ki Büyük harfle yazılan cümleler sanalda ''bağırma'' işlemi olarak kabul edilir.
+Ortalıkta kimsenin sana birşey dediği yok. Tabiki RP icabi ataşmalar olacak. Ve bunları her zaman destekleyen biri olarak aynı zamanda bu ataşmaların oyuna zevk getirdiği kanaatindeyim.
+Eğer kişinin şahsıyla alakalı bir problemin varsa bunu aranızda halletmelisiniz ki Forumun ve konunun seviyesi düşmesin etkilenmesin.
+Çünkü bu tür şeylerin daha önce MP'lerin sonuna getirdiklerine şaid oldum. Açıkçası senin tavrından da rahatsızım ama Oyun içerisinde olmadığım için birşey demiyorum. 
+Böyle yapan insanlar yüzünden Multiler bitiyor ve bir daha başlamıyor. Bu olay bence biraz haddini aştı. Kardeş olup birbirinize laf atmayı bırakın.

Kardeşim ben anlamıyorum ikinizde tutturmuşsunuz bir motto ''Tavrın rahatsız edici '' diye. Hayır yani söylenin de yazdıklarımın neresi rahatsız edici bilelim. Çamur at izi kalsın misali bu nedir hayretler içerisindeyim. Ayrı eten ortada bir atışmada yok. Arkadaş bana RP olarak cevap attı. bende  mesajlarında ki yanşlıları samimi emojili bir şekilde düzeltme mesajı attım ama arkadaş sonra ki mesajında bildiğin ''Tavırlarımı'' bahane ederek kin kustu. Acaba alt tarafı bir oyun olan EU4'ü çok mu ciddiye alıyorsunuz anlam veremedim. Lütfen Unutmayalım arkadaşlar amaç eğlence ve gereksiz kalp kırmaya gerek yok..
Ara
Pardon ben hatalıyım. Susayım bari.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.