[MP] EU4 - Multiplayer : Temmuz 2016
Adamları asmamızı istiyorsan ben hazırım ? Ne şekil bir ceza ! Tepki vermeyi bilmeyen 4 kişi 1 host 1 oyun başlatan var. 6 kişiyi mplerden engelleme cezası versen 2 kişimi oynayacak. Bu herkese ders olsun. Multiplayeri ciddiye almayın alt tarafı bir oyun diyenler yüzünden zaten böyle değil mi ? Konu uzamasın bence. Yapın oylamanızı bizde duruma göre bakalım.
Ara
Poyrazın savaş açılmasından sonraki söylemleri yanlış (özellikle hakaretler yakışmadı)
Redtayın yönetici olarak kuralları uygulayamamsı gerekli ceza verememesi yanlış
Au tarafı isveçin düşmesini fırsat bilmesi çok yanlış bunun hiçbir şekilde izahı yok karşı argümanı yok
Poyrazın bu kadar tehtid varken doğuda büyük bir savaşa girmesi oyun hamlesi olarak çok yanlış
Hostun tecrübesizliğinden kaynaklanan kasıtsız yanlışı var

Bu kadar yanlış varken bunların çözülmemesi beni oyundan sogutuyor yani ben 0 dan oturup maksimum 10 devlik bir ülkeden bir iskandinav kadar olmuş iken bu büyük savaşın en büyük kazançlısı amerika kıtası iken oyunu bırakma sebebim bu yanlışlara dur denilmemesi çünkü bugün bana yarın sana eğer sana bir yanlış yapıldıgında sen de aynısını yapıyorsan aranızdaki tek fark ilk kim harekete geçmiş kadardır küçük ihlallere sözümüz yok ama bunlar çok ciddi sorunlar ve yönetici olarak REDTAY bir an önce harekete geçmeli
p8RNv0.png
[+] 4 üye Fire nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Sayın @Fire öncelikle sizi tebrik eder birçok mp oyuncusunun yaptığı gibi topu başkasına atmayıp duyarlı kalarak protestonuzu yapmanızı çok mutlu buluyorum. Multiplayer'in böyle ahlaki seviyelerde yetişmiş bir oyuncu kitlesine ihtiyacı var.
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(04-08-2016, 06:48)Leon : Lehlerin oyundan düşmesi tamamen Rusya ,Osmanlıya birazcık ise İsveçe yaradı.Buna rağmen oraya Redtay oyuncu arayışı yapmadı.Sıkıntı da bu zaten.

Lehlere oyuncu aradım, hatta oyuncu bulduk bile. Ancak 2. oyuncuda durmadan oyundan düştüğünden ülkesine yaptığım saldırılar çok zayıf hale düşürdü. Çok zayıf durumda olması rağmen 2-3 oyuncuya Lehistan'a geçmesini söylemiştim. Hatırlayan hatırlar. 

(04-08-2016, 10:05)Furkovic : Oyunun Hostu benim ama oyunun kurucusu ve yöneten kişi Redtay sıkıntı benle ilgili değil redtay bana bir şey yazmayınca devam ettim yaklaşık 1 yıl sonra yazdı. 

Duman düşer düşmez shift+tab basıp Duman'ın durumunu kontrol ettim o sırada herhangi birinizin bunu fırsata çevirmeye çalışacağı aklıma gelmedi. Duman'ın online olduğunu gördükten sonra oyuna geri döndüm ve Avusturya çoktan barışı yapmıştı. Demek istediğim Avusturya barışı yaklaşık 1 yıl sonra değil en fazla 1-2 ay sonra yaptı. Daha sonra zaten Duman'a oyunu bitirip yarın rehost save'inden devam edelim mi diye sorduğumda hayır cevabını verdi. 

(04-08-2016, 10:21)Duman : 2. Rusya'nın onla müttefikliği bozup rakibiyle müttefik olacağını bildiği ülkenin AI'ını rakibiyle olan savaşa çağırması ne kadar etik?

Nogrod geçici oyuncuydu ve ayrıca seninle müttefik olacağını düşünmemiştim bile. Oyuna girer girmez "Orduları Moskova'da birleştirelim" deyince sen bende şakasına konuştuğunuzu düşündüm normal olarak. 

Yapılacaklara gelirsek bu oyunun devam edip etmeyeceği size bağlı. Eğer devam etmesin derseniz ve isteyeniniz olursa ki sanmıyorum isteyen olacağını, ben yine gm olurum ve "düzgün" birini host olarak almaya çalışırım. Eğer benim gm olmamı isterseniz, cezalar şöyle olacak ; 

Furkovic - Sıradaki oyunda Avrupa'dan gp alamayacak.
lithium26 - Sıradaki oyunda Avrupa'dan gp alamayacak.
Barbarossa -  Sıradaki oyunda Avrupa'dan gp alamayacak.
Ceyo_09 - Sıradaki oyunda Avrupa'dan gp alamayacak.
Big Bad Man - Sıradaki oyuna katılamayacak.
IsaraGunther - Sıradaki oyuna katılamayacak.
Ara
Devam edelim.
1NrVyj.gif
Yardım almaya alışan emir almaya da alışır.
Ara
devam etmeniiz halinde isveçe talibim..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Redo ya baskı uygulamayın len o daha bir genç olucak hataları illa herkezin suçlayıcı aşağılayıcı şekilde redo ya laf sokarcasina konuşmaya GEREK YOK! (Empati yapalım beyler)

NOT:ÜSTÜNE ALINAN ALINIR KARDEŞİM
Ara
(04-08-2016, 18:42)Ceyo_09 : Redo ya baskı uygulamayın len o daha bir genç olucak hataları illa herkezin suçlayıcı aşağılayıcı şekilde redo ya laf sokarcasina konuşmaya GEREK YOK! (Empati yapalım beyler)

NOT:ÜSTÜNE ALINAN ALINIR KARDEŞİM

1d6uoh.jpg
[+] 2 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılım varsa boş devletlerden birine geçebilirim
Ara
Yeni bir mp açalım bu mp yürümez.@Redtay oraya Poyrazıda eklemek zorundasın AU ya onlar bir dahaki oyun gelemeyecek dedin.
Ara
(04-08-2016, 18:07)Redtay : Barbarossa -  Sıradaki oyunda gp alamayacak.

barbarossa niye ?
Ara
(04-08-2016, 20:28)fodunkiran :

barbarossa niye ?

Tepkisizlik en böyüh suçtur.
Ara
Sana sormamış :)
[+] 1 üye HulkSpider03 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(04-08-2016, 20:39)PashaZade :
(04-08-2016, 20:28)fodunkiran :

barbarossa niye ?

1. si sen mpde yoktun ama şu tartışmada 2 yorumdan biri senin böyle yapılan tepki anlamsız bir şekilde olayın büyümesiyle sonuçların bu tip davranışlarla başka insanları gaza getirip birisi birisine ters bir şekilde baktığı için yanındaki bunun altında kalma gibi şeyler söyleyip o ters bakanın ölümüne sebep olan veya bunun gibilerden üslup olarak farkın yok 
2. si mpde chatteki tartışmaya o sırada sadece o olay üzerinden ilerlemedi au dumanda aynısını yaptı vs... şeyler döndü bende chatte müdahil olmamıştım o yüzden çünkü belkide duman konusu özelinde ya da başka farkında olmadığımız şeylerden olanlar konusundan dolayı haklı olabilirlerdi o sebepten barbarossanın orada chatte konuşmaması suç anlamına gelmez

ayrıca devam edilmesinden yanayım bu mpnin

bir sorun yüzüne bitirirsek böyle mpleri her mpde sorun yaşarız mp düzenlenmez hale gelir
Ara
2. maddeyi boş yere yazmışşın kardeşim. Ben en azından dolu yazıyorum. Ayrıca kışkırtma yaptığımı iddia etmişsin. Benle mp oynayan Victoria II oyuncularına sor ben nasıl kışkırtma yapıyormuşum. Bu forumda herkes herşeyi heryere üslubunca yazabilir bunu öğren. Kimseye bir hakaret veyahut başka birşey etmemiş olmamla birlikte benim verdiğim tepkinin anlamsız olduğunu belirtmişsin. Ben bir sonraki EU4 MPsine katılacağım ve böyle birşey olacak öyle mi ? Beni bir tanı öyle gel sen ! Ortalıkta kıyameti kopartır @Duman 'ın yaptığı gibi kendime mukayyet olamam ''haksızlık karşısında'' ve o zaman nasıl burada MP kurallarının ihlalsiz bir şekilde uygulanacağını ölümünüze kadar unutamazsınız. Benim üslübumla alay etmiş iğrenç iftiralar atmışsın. Sayın @Redtay bile yazdığım bir iletiyi beğenmiş ve buna göre bir arkadaşın mesajını değiştirmiştir. Burada kimseye öğüt vermem,veremem çünkü benim öğüt verecek birşeyim olsa bile zamanım yok. Bu işlerin nasıl yürütüldüğünü hafif sitemle Sayın @EthemSisli ye anlattım. O da durumda kendisinin payı olmadığını nazikçe belirterek ne dediğimi anladı.
Ara
Ben hindistana yeniçeri icenti düşmesin diye savaş açtım army tradion kasmak için ama geç kaldım . Yeniçeri düştü. Ayrıca oyunda mağdur olan benim Leon hangi hakla beni cezalı listesine koyuyor. Avrupa beni tehdit olarak görüyor ama bütün savaşları avrupa açtı. Ben defans savaşı yaptım. Bu da bir başka çelişki
Ara
(04-08-2016, 21:15)PashaZade : 2. maddeyi boş yere yazmışşın kardeşim. Ben en azından dolu yazıyorum. Ayrıca kışkırtma yaptığımı iddia etmişsin. Benle mp oynayan Victoria II oyuncularına sor ben nasıl kışkırtma yapıyormuşum. Bu forumda herkes herşeyi heryere üslubunca yazabilir bunu öğren. Kimseye bir hakaret veyahut başka birşey etmemiş olmamla birlikte benim verdiğim tepkinin anlamsız olduğunu belirtmişsin. Ben bir sonraki EU4 MPsine katılacağım ve böyle birşey olacak öyle mi ? Beni bir tanı öyle gel sen ! Ortalıkta kıyameti kopartır @Duman 'ın yaptığı gibi kendime mukayyet olamam ''haksızlık karşısında'' ve o zaman nasıl burada MP kurallarının ihlalsiz bir şekilde uygulanacağını ölümünüze kadar unutamazsınız. Benim üslübumla alay etmiş iğrenç iftiralar atmışsın. Sayın @Redtay bile yazdığım bir iletiyi beğenmiş ve buna göre bir arkadaşın mesajını değiştirmiştir. Burada kimseye öğüt vermem,veremem çünkü benim öğüt verecek birşeyim olsa bile zamanım yok. Bu işlerin nasıl yürütüldüğünü hafif sitemle Sayın @EthemSisli ye anlattım.  O da durumda kendisinin payı olmadığını nazikçe belirterek ne dediğimi anladı.

bu yaptığın "haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır"sözü gibi olsa bir şey demem ha sen öyle yaptığını sanıyorsan yazdıklarını tekrar bir oku
ama burada yaptığın suyu bulandırmak bide kendini haklı çıkarmak için redtayı felan araya katmışsın neymiş iletini beğenmiş  redtay ne düşünür bu konuda bilmem ama ben diyeceğimi dedim.
Ara
@Poyraz Heir in ve kralın düşük güçte yani 3-4-1 olması lazım ikiside yeniçeri artık sana hep sıkıntı yapar.Hep sen defansif savaş açmadın.Ayrıca MACARISTAN davasından bahsi ediyorum gp ihlalı anladın mı sonunda ?
Ara
Ben zaten haklıyım canım. Burada egomen felan da değilim. Forumda çok egomen var. Redtayı katmamın sebebi benim üslübumla dalga gecmissin ya. O yüzden. Üslubumu bilen bir kisi olarak onu ileri sürdüm. Ve hani demişsin ya haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Ben zaten o lafın v1 ini demiştim. Şöyle bir bak isterseniz ehem ehem :

Ara
(04-08-2016, 22:01)PashaZade : Ben zaten haklıyım canım. Burada egomen felan da değilim. Forumda çok egomen var. Redtayı katmamın sebebi benim üslübumla dalga gecmissin ya. O yüzden. Üslubumu bilen bir kisi olarak onu ileri sürdüm. Ve hani demişsin ya haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Ben zaten o lafın v1 ini demiştim. Şöyle bir bak isterseniz ehem ehem :

Bu sana son yazımdır. Daha fazla tartışmanın anlamı yok zaten.
Hem ben orada redtay a bilgi edinmek için niye barbarossa ya ceza verdiğini soruyorum sen olayla hiç bir bağlantın yokken (muhtemelen bilmiyorsundur da niye ceza verdiğini) bunu diyorsun bu suyu bulandırmak değilde nedir ayrıca bir yorumdan bir insanın üslubu çıkarılmaz ve orada doğru konuşmuş olabilirsin nede olsa bozuk saat misali.
O yorum hangisi merak ediyorum doğrusu bu konudaki yorumlarına baktımda göremedim alakasız bir konuda alakasız bir yorumdur kesin
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.