[MP] Hearthstone - Turnuva: Mart 2017
Fikstür

2-4 Mart
@Duman 1 - 0 @Cpt.MacMillan
@ZenderX 1 - 0 @troglodyte
@Archmage 1 - 0 @birisi43

5-7 Mart
Archmage 1 - 0  ZenderX
Duman 0 - 1 Birisi43
Troglodyte 1 - 0 Cpt.Macmillan

8-10 Mart
Birisi43 1 - 0 ZenderX
Cpt.Macmillan 1 -0  Archmage
Duman 0 -1 Troglodyte

11-13 Mart
Archmage 1 - 0 Duman
Birisi43 0 - 1 Troglodyte
Cpt.Macmillan 1 - 0 ZenderX

14-16 Mart
ZenderX 1 - 0 Duman
Birisi43 1 - 0 Cpt.Macmillan
Archmage 0 - 1 Troglodyte

17-19 Mart
Cpt. Macmillan 1 - 0 Duman
Troglodyte 1 - 0 ZenderX
Birisi43 1 - 0 Archmage

20-22 Mart
ZenderX 1 - 0 Archmage
Birisi43 1 - 0 Duman
Cpt.Macmillan 0 - 1 Troglodyte

23-25 Mart
ZenderX 1 - 0 Birisi43
Archmage 0 - 1 Cpt.Macmillan
Troglodyte 1 - 0 Duman

26-28 Mart
Duman 0 - 1 Archmage
Troglodyte 1 - 0 Birisi43
ZenderX 0 - 1 Cpt.Macmillan

29-31 Mart
Duman 0 - 1 ZenderX
Cpt.Macmillan 1 - 0 Birisi43
Troglodyte 1 - 0 Archmage

Puan Durumu
7q6aLr.jpg

İstatistikler
Mage
Seçilme: 7 Kazanma: 1 Yasaklanma: 5

Rogue
Seçilme: 3 Kazanma: 3 Yasaklanma: 1

Warlock
Seçilme: 9 Kazanma: 6 Yasaklanma: 8

Shaman 
Seçilme: 4 Kazanma: 3 Yasaklanma: 18

Druid 
Seçilme: 12 Kazanma: 7 Yasaklanma: 8

Paladin 
Seçilme: 7 Kazanma: 2 Yasaklanma: 2

Warrior
Seçilme: 3 Kazanma: 0 Yasaklanma: 4

Priest
Seçilme: 6 Kazanma: 4 Yasaklanma: 10

Hunter
Seçilme: 9 Kazanma: 4 Yasaklanma: 4

Kurallar
-Kart kısıtlaması yok, herkes istediği desteyi oluşturabilir.
-Maçlar tek maç üzerinden olacak. Kazanan 2 , kaybeden ise 1 puan kazanacak.
-Her oyuncu her oyuncuyla 2 maç yapacak.Örnek vermek gerekirse futbol liglerindeki fikstür sistemi ile oynayacağız.
-Bir nebze bası destelerin önüne geçmek adına her iki oyuncuda kendi maçları için 1 er hero banlayacaklar. Şöyleki A vs B maçında A '' warrior '' u , B ise '' druid '' i banladı. Hero seçimleri kalan 7 hero arasından yapılacak. Yani banı sadece karşıya değil aynı zamanda kendinize atıyorsunuz.
-Katılımcı sayısına göre maç günleri belirlenecek. 6 kişi olursa toplamda herkes 10 maç yapacağı için Mart ayını 10'a bölüp her maç için 3 gün ayırabiliriz.
-Maç esnasında bağlantısı kopan oyuncu yenik sayılır.
-Maç sonuçlarının resimleri atılması zorunludur.
-Berabere biten maçta her iki tarafta 1 puan alır.
featured-edwinvancleef.jpg
[+] 1 üye Nyderrath nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kurallara göre katılmayı düşünebilirim.
Katılıyorum süper fikir tebrik ediyorum seni :)
Ara
Elbette katılırım ancak kuralların ve diğer detayların önceden açıklanmasının katılımı kolaylaştıracağını düşünüyorum.Kuralların beğenmeyip katılmaktan vazgeçenlerin önüne geçilmiş olur. Herkes tam olarak neye katılmak istediğini bilerek fikir belirtir.
Ara
  • Cumartesi - Pazar maç günleri.
  • Maçlar best of three, yani 2-0 ya da 2-1 yapan kazanıyor.
  • Maç öncesi, hero ban yapabilirsiniz. Eğer banlandığı halde seçerse, kanıta göre oyuncu diskalifiye olur.
  • Her oyuncu birbirleriyle toplam 2 kez karşılaştığı an lig sona erer.
  • Kazanan oyuncu deck değiştiremez, kaybeden oyuncu banlanan hero haricinde istediği decki seçebilir. (Yani kazanan deckini tutar.)
  • Eğer herhangi bir maç berabere biterse maç tekrarlanır.
  • Eğer maç anında oyuncu, oyundan düşerse rakip öne geçer.
  • Spectator serbesttir.
  • Maç günü oyuncu maça gelmezse hükmen mağlup sayılır. 
  • Maç günleri, istediğiniz saatte maç yapabilirsiniz.
  • Kazandığınız maçların resimlerini, açılacak maç konusuna atınız.
  • Herhangi bir kural ihlalinde, lig yönetici/lerine durumu haberdar ediniz.

Eklenmesi ya da kaldırılmasını istediğiniz kural varsa lütfen yazınız. Unutmayın en önemli şey eğlenmek, şuan belirli bir ödül yok. Ancak yazan bütün kurallar, resmi turnuvalarda uygulanılan kurallar. Zamanında bir çok turnuvaya katılmıştım, kimisinden paralar aldım kimisinde sonuncu oldum. Ama her turnuva maçı bir zevkti. Ödül yok diye katılmamazlık ya da deckiniz yok diye katılmamazlık etmeyin lütfen. En önemli şey eğlenmek ve tecrübe kazanmak.
Ara
Hocam kurallar güzel ancak mesela BLIZZARD turnuvalarında kazanan oyuncu aynı desteyle oynayamıyor mantıklıda çünkü kazanırsan ve o deste ile hep oynamaya devam edersen hep kazanırsın bence kazanan aynı deste ile oynamamlı ama kaybeden aynı deste ile oynasın mı oynamasın mı karar veremedim
Ara
(19-02-2017, 19:56)Cpt.MacMillan : Hocam kurallar güzel ancak mesela BLIZZARD turnuvalarında kazanan oyuncu aynı desteyle oynayamıyor mantıklıda çünkü kazanırsan ve o deste ile hep oynamaya devam edersen hep kazanırsın bence kazanan aynı deste ile oynamamlı ama kaybeden aynı deste ile oynasın mı oynamasın mı karar veremedim

Kazanan oyuncu deckini elinde tutup, kaybeden oyuncu değiştirirse, o deckin antisini seçecek şekilde seçer. Bence böyle kalmalı ama tabii çok istek varsa değiştiririm.
[+] 2 üye Nyderrath nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Wild mı oynuyoruz standart mı ?
Ara
standart oynanacakmış yukarıda yazıyo ya XD
Ara
Haftasonuna bende katılırım.
Ara
(19-02-2017, 21:20)Cpt.MacMillan : standart oynanacakmış yukarıda yazıyo ya XD

Standart göremedim hiç bir yerde. Classic gördüm onuda normal oyun yani tavern brawl değil olarak algıladım.
[+] 1 üye ZenderX nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(19-02-2017, 22:58)ZenderX :
(19-02-2017, 21:20)Cpt.MacMillan : standart oynanacakmış yukarıda yazıyo ya XD

Standart göremedim hiç bir yerde. Classic gördüm onuda normal oyun yani tavern brawl değil olarak algıladım.

Standart olacak hocam. Classic derken onu kastetmiştim.
Ara
Eşit desteler olmayacağı için kartları iyi olanın kazanacağını, yani maçların dengesiz olacağını, bu yüzden de katılmamayı düşünüyorum.
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
Legendaryleri banlasak mı? Veya topluluğu büyüttükten sonra 2 lig olabilir biri normal biri profesyonel (legendarylerle)
Aslında illa eşit bir turnuva olucak diyorsak sadece basic (oyun tarafından size ilk başta verilen kartlar) ve common (kartların  değerleri bakımından beyaz renkli kartlar) ile oynanabilir iyi bir katılımın olacağını düşünüyorum @Duman ın dediği gibi zamanla topluluğumuz gelişirse normal turnuvalara da adım atabiliriz bu arada kimse benim birilerini ezik olarak gordugumu dusunmesin ki kimse bu oyuna basladiginda koleksiyonunda onlarca kart ve legendryler yoktu
Ara
(19-02-2017, 23:53)Doraemon : Orta eşit deste olmayacağı için kartları iyi olanın kazanacağını, yani maçların dengesiz olacağını, bu yüzden de katılmamayı düşünüyorum.

Önemli olan tecrübe kazanmak ancak decklere dust limit sınırlaması ya da her deckte sadece maksimum 1 legendary olacak şekilde değiştirebiliriz.
Ara
Evet önemli olan tecrübe kazanmak ve tabii ki eğlenmek. Dediğiniz gibi dengede problemler yaşayabiliriz tabii ama o kadar büyük sorunlar yaratacağını zannetmiyorum. Yinede rare-epic-legendary kartlar için sınırlar koyabiliriz. Örneğin max 5 rare, 3 epic, 2 legendary gibi. Aramızda uçurumlarda yok zaten çoğu kişi 15-20 rank arasında ve tabii ki şans da çok önemli. Herkesin katılmasını bekliyorum.
Ara
Dediğiniz sınırlamalar olmamalı bence, ben oyun stilime göre seçiyorum kartları ve belli bir deckim var. Kartlarım mükemmel değil ama kendime göre uydurdum o şekilde oynuyorum. Sınırlama olmazsa katılabilirim
Ara
Bi şekilde ortasını bulmamız lazım bu turnuvanın tabiki herkes için eğlenceli olmasıni istiyorum ki bende eğlenebiliyim
Ara
Açıkçası bende kısıtlamalar koymak istemiyorum. Hearthstone bir satranç değil, %100 denge söz konusu olamaz. Yetenek ile birlikte şansında çok öne çıktığı bir oyun. İyi oyuncuların iyi destelerine karşı yenilmekte gayet zevkli olacaktır. Eğer durumu bir oylamaya çevireceksek ben kısıtlama olmasın, herkes istediği kartı kullansın diyorum.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.