[MP] Stellaris - Multiplayer: Mart 2020
stellarismp.png

Strategyturk Şubat 2020 Stellaris etkinliğine hoş geldiniz.
Etkinlik İşleyişi Etkinlik Ayarları
  • Galaksi Boyutu: Medium (Katılıma göre değişiklik gösterebilir)
  • Galaksi Şekli: Elliptical
  • Teknoloji & Gelenek Maliyeti: 0.50x
  • Geçiş Tarihleri: 2250 - 2300 - 2350
  • Yaşanabilir Gezegen: 0.25x
  • Gateway ve Wormhole Sıklığı: 0.25x
  • Hyperlane Sıklığı: 1.5x
  • Ayar önerilerinizi bekliyoruz.
Etkinlik Kuralları
  1. Oyun içerisinde herhangi bir bug, exploit vb. oyun açığından yararlanılamaz, nation-ruining sayılabilecek davranışlar sergilenemez.
  2. Oyuncular sınır sahibi olmadıkları imparatorluklara savaş açamaz, savaşta düşman imparatorluğunu 'parçalayacak' şekilde toprak alamaz. (Sınır olarak iki ülkenin haritada kapladığı alanlar dikkate alınır. Sektörlerin hyperlane ile biribirne bağlı olması gerekmez.)
  3. Bir federasyona katılan oyuncu sayısı, oyunun başlangıcındaki oyuncu sayısının 3'te 1'ini geçemez.
  4. Federasyon filosu gücü, filoyu kontrol eden oyuncunun kendi filosunun 2 katından fazla olamaz.
  5. Birden fazla oyuncunun yeraldığı savaşlarda barış antlaşmalarının çoğunluk tarafından onaylanması gerekir.
  6. Diplomasi yapamayan ırklar seçilemez, oyuncu imparatorluklarında çeşitlilik olması beklenir.
  7. Halihazırda savaşta olan bir oyuncuya açılan savaşta oyuncu gezegeni alınamaz.
  8. Oyuncular birbirlerini entegre edemezler, oyuncunun başka bir oyuncunun vassalı olması için geçerli sebepler aranır. 
  9. Oyuncular oyun gününden önce uygarlıklarının resmini konuya atmalıdır, haritada karışıklık olmaması için başka oyuncuların seçtikleri renkleri seçmemeleri gerekir. 
  10. Kural önerilerinizi bekliyoruz.

Etkinliği keyif almak, güzel vakit geçirmek için düzenliyoruz. Bu kapsamda tüm oyunculardan bunun bilincinde, birbirine ve etkinliğe saygılı bir biçimde yaklaşması beklenir.
[+] 2 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum
[+] 2 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Fallen Empire'ların federasyonlara alınamaması kuralı uygun olabilir bence.
[+] 1 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum.

[+] 1 üye Henri nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum.

oyuncunun başka bir oyuncunun vassalı olması için geçerli sebepler aranır.  yerine oyuncunun vasal olması için sebep aranır kuralı daha mantıklı olabilir
[+] 1 üye Ferreke nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yeni federasyon mekanikleri federasyon donanma limitiyle ilgili kuralı gereksizleştirebilir gibi duruyorlar.
Ara
Katılıyorum.
WhaW8Am.gif
[+] 2 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 2 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum

Teknoloji maliyetleri 0.25 olabilir daha hızlı olur
[+] 2 üye Tripian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(17-03-2020, 00:45)Tripian : Katılıyorum

Teknoloji maliyetleri 0.25 olabilir daha hızlı olur

Bence 0.25 biraz hızlı tekrarlanabilir teknolojilere varmamıza neden olabilir. Ama başkaları da aynı görüşteyse değiştirebiliriz.
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Son mp ye son dakika katılmıştım oyunu pek bilmiyorum ama eğer uygun olursa bende katılmak isterim :)
Hail the Omnissiah! He is the God in the Machine, the Source of All Knowledge
[+] 2 üye gLo1NN nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyun 2.6 yamasında mı yoksa 2.6.1 yamasında mı oynanacak?
Ara
(17-03-2020, 11:57)isocuk : Oyun 2.6 yamasında mı yoksa 2.6.1 yamasında mı oynanacak?

Beta olmayan 2.6 yaması ile.
Ara
Katılıyorum
[+] 2 üye kscub nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum

[+] 2 üye brk007 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum
[+] 2 üye Pharmacist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yeni çıkan eklentiden biraz daha faydalanabilmek için 3. ve 4. kuralları kaldırıyorum. Bunun yanında yine de gök adanın bir federasyon tarafından domine edilmemesi için 3. kurala altarnetif kural önerilerinizi bekliyoruz. 
Bunun yanında yine yeni eklentinin çıkışı ile beraber oyunun başlangıç denglerini koruyabilmek adına Hegemon ve Common Ground Originleri ile beraber oyuncunun yanında oyuna başlayan impratorlukların herhangi bir şekilde -ister askeri ister diplomatik- origini seçen oyuncu tarafından ilhak edilmesi yasaklanmıştır. 
Ayrıca Cennet Savaşları dışındaki durumlarla Uyuyan (Fallen) veya Uyanmış İmparatorlukların oyuncu federasyona davet edilmesi ve oyuncu ile  beraber federasyon kurulması yasaklanmıştır. 
Ayrıca oyuncuların oyun başlayana kadar ülkelerinin resimlerini atmaları ve haritada karışıkların önlenebilmesi için diğer oyunculardan farklı renkler seçmeye özen göstermesi rica olunur. 
20200317132656_1.jpg
[+] 2 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20200319152954_1.jpg
traitler ve civicler değişebilir
Ara
Craes.png
İlk defa Stellaris mp'sine katılıyorum. Bu medeniyet ile katılmak istiyorum. Kurallara uymayan bir kısmı varsa editlerim.
76561198034761601.png
[+] 2 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20200317153547_1.jpg?width=1194&height=672
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.