[MP] Stellaris - Takımlı Multiplayer: Nisan 2020
4g576t23ku.jpg

Strategyturk Nisan 2020 takımlı Stellaris etkinliğine hoş geldiniz.
Etkinlik İşleyişi
  • GM : @Selene
  • Oyun Günleri: Cumartesi
  • Oyun Saatleri: 21:00 - 00:30
Etkinlik Ayarları
  • Galaksi Boyutu: Medium (Katılıma göre değişiklik gösterebilir)
  • Galaksi Şekli: Elliptical
  • Teknoloji & Gelenek Maliyeti: 0.50x
  • Geçiş Tarihleri: 2250 - 2300 - 2350
  • Yaşanabilir Gezegen: 0.75x
  • Gateway ve Wormhole Sıklığı: 0.25x
  • Hyperlane Sıklığı: 1.5x
  • Garanti Yaşanabilir gezegen sayısı: 0
  • Ayar önerilerinizi bekliyoruz.
Etkinlik Kuralları
  1. Oyun içerisinde herhangi bir bug, exploit vb. oyun açığından yararlanılamaz, nation-ruining sayılabilecek davranışlar sergilenemez.
  2. Oyuncular başka bir oyuncuya savaş açabilmeleri için aralarında başka bir imparatorluk tarafından engellenmeyen hyperlane veya solucan deliği yolu olmalıdır.
  3. Birden fazla oyuncunun yeraldığı savaşlarda barış antlaşmalarının çoğunluk tarafından onaylanması gerekir.
  4. Halihazırda savaşta olan bir oyuncuya açılan savaşta oyuncunun son gezegeni alınamaz.
  5. AI'lardan favor alınamaz.
  6. Fallen Empire'lar oyuncu federasyonuna alınamaz.
  7. Oyuncular birbirlerini entegre edemezler, oyuncunun başka bir oyuncunun vassalı olması için geçerli sebepler aranır. 
  8. Oyuncular oyun gününden önce uygarlıklarının resmini konuya atmalıdır, haritada karışıklık olmaması için başka oyuncuların seçtikleri renkleri seçmemeleri gerekir. 
  9. Common ground, Hegemony ve Lost Colony originleri oyuna istenmeyen ai'lar eklediğinden dolayı yasaktır.
  10. Kural önerilerinizi bekliyoruz.
Takımlarla İlgili Kurallar
  • Takımların kendi aralarında federasyon kurabilecek imparatorluklar tasarlamaları zorunludur.
  • Bir takımda en fazla 1 totalwar ırkı olabilir
  • Farklı takımlardan olan oyuncular aynı federasyona katılamazlar.
  • Oyuncular kendi takımlarındaki oyunculara kasıtlı zarar vermez.
  • Takımların kendi içlerinde yardımlaşması beklenir.
  • Takımlardaki oyuncu sayısı en az 2 en çok 4 olabilir
Oyuncular takım olarak da katılabilecekleri gibi başlangıçta birlikte katılacakları takımları olmadığı durumda konuda katılma isteklerini yazarlarsa benzer durumdaki diğer oyuncularla takım oluşturabilirler.

Etkinliği keyif almak, güzel vakit geçirmek için düzenliyoruz. Bu kapsamda tüm oyunculardan bunun bilincinde, birbirine ve etkinliğe saygılı bir biçimde yaklaşması beklenir.
[+] 6 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Beni bir takıma everin. Ülkemi aşşağıya veriyorum.
unknown.png
Eğer kurallara uymuyorsa yeni bir tane açabilirim.
Ara
vazgeçtim
Ara
Robot yasaktı sanırım. Ama emin değilim.
Ara
(07-04-2020, 16:36)Yasin Ahmet : Robot yasaktı sanırım. Ama emin değilim.

Kurallarda yazmıyorsa yasak değildir.
Ara
Ben bilmiyorum oyunu pek ama katılmak isterim çok op düzeyde oynanmıyorsa :)
Hail the Omnissiah! He is the God in the Machine, the Source of All Knowledge
Ara
(07-04-2020, 18:02)gLo1NN : Ben bilmiyorum oyunu pek ama katılmak isterim çok op düzeyde oynanmıyorsa :)
Tabiki katılabilirsin.
Ara
Katılıyorum12345.png
Ara
Demokratik mi? peh.
Ara
Totalwar ırkı derken ? açar mısınız
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Totalwar ırkları oyun başından totalwar savaşları açabilen Fanatic Purifiers, Devouring Swarm, Terravore, Driven Assimilator ve Determined Exterminator civiclerine sahip ırklar oluyor.
Ara
Oyun günü ve ayarlarında bazı değişiklikler yapıldı.
Yaşanabilir gezegen sayısı 0.25 -> 0.75
Garanti yaşanabilir gezegen sayısı 2 -> 0
Oyun günü perşembe -> cumartesi
Ara
totalwar ırk koymanız sıkıntı yaratabilir. zira totalwar ırkın açmış olduğu bir savaş veya total war ırka açılan bir savaş durumunda totalwar ırkın yanında savaşa giren normal ırk da sanki totalwar ırkmış gibi sistem ve gezegen kaybeder.

garanti gezegeni sıfırlamanız ise oyuncuları void dwellerse veya ring worlde zorlayacaktır.naçizane eleştirilerim. iyi oyunlar dilerim.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(08-04-2020, 11:57)jax61 : totalwar ırk koymanız sıkıntı yaratabilir. zira totalwar ırkın açmış olduğu bir savaş veya total war ırka açılan bir savaş durumunda totalwar ırkın yanında savaşa giren normal ırk da sanki totalwar ırkmış gibi sistem ve gezegen kaybeder.

garanti gezegeni sıfırlamanız ise oyuncuları void dwellerse veya ring worlde zorlayacaktır.naçizane eleştirilerim. iyi oyunlar dilerim.
Garanti gezegenlerin sıfırlanması tercihten ziyade takımları yan yana başlatabilmem için bir zorunluluktu ne yazıkki. Totalwar konusuna bir kez daha bakacağım.
[+] 1 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Selamlar katılıyorum.
Umarım bir sıkıntı yoktur iyi şanslar.
[img=555x555]TJL5YU.jpg[/img]
Ara
Ben de gelmek isterim
Ara
(09-04-2020, 18:19)Tripian : Ben de gelmek isterim
Tabiki gelebilirsin ama ülkenin ekran görüntüsnü paylaşman lazım.
Ara
6585CEF7B569C0EBE3A4E6647A8643D87C1AC60C
Aynı yine ama origin i değiştirebilirim
Ara
Yeni kurallar sebebiyle origini ring world yapacağım haberiniz olsun efenim.
Ara
unknown.png
omnia fui et nihil expedit
[+] 1 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.