[MP] Victoria 2 - DoD Multiplayer: Şubat 2021
vic2.png

Victoria II Şubat 2021 Multiplayer etkinliğine hoş geldiniz.
Etkinliğe başvuran tüm üyelerin başvurmadan önce ilk mesajı detaylıca okuması beklenir.

GM: @Yasin Ahmet
Host: @Menars
Oyun Günü: Cuma
Oyun Saatleri: 21:00 - 00:30
Oyun Sürümü: Heart of Darkness v3.04 (PMCS)
Kullanılacak Mod: Divergences of Darkness
Kullanılacak VPN: Radmin

Etkinlik Kuralları
  1. Oyuncular oyun içerisindeki herhangi bir hata ya da açıktan yararlanamaz, kendi ülkesine zarar veremez.
  2. Oyuncular Avrasya'daki Çin devletlerinden Mançu, Moğol, Xinxiang, Kore ve Tibet toprakları hariç toprak alamaz.
  3. Oyuncuların sahip olabileceği maksimum infamy 30'dur.
  4. Oyuncuların sahip olduğu infamy 25'i geçerse süper güçlerle ittifaklarını bozmaları gerekir(Eventler aracılığıyla aşılan infamy savaş sebebi araştırana kadar dahil edilmez).
  5. Savaş sırasında düşman ulus barış şartlarınızı kabul ediyorsa savaşı bitirmeniz gerekir. Savaşı uzatarak düşmanınıza zarar veremezsiniz. Sadece savaş hedefi ekleyecekseniz savaşa devam edebilirsiniz.
  6. Barış anlaşmaları maksimum %100 warscore ile yapılabilir.
  7. Barış anlaşmalarında %100 warscore değerinde serbest bırakma yapılamaz.
  8. Oyuncular bir başka oyuncunun savaşta olduğu  ülkelerle sonradan müttefik olamaz.
  9. Oyuncular bir başka oyuncunun savaşta olduğu ülkelere savaş açarsa maksimum %50 warscore değerinde barış anlaşması yapabilir.
  10. Karşı taraf barışı kabul ettiğini belirttiğinde(Herkesin görebileceği bir yerde), siz veya oyuncu müttefikleriniz savaş hedefi ekleyemeyecekseniz savaşı 1 yıl içinde bitirmek zorundasınız, eğer 1 yıl içinde savaş hedefi eklenmezse savaş bitmek zorundadır.
  11. 1870'e kadar sadece 1 süper güç ile müttefik olunabilir. 1870'ten sonra ise sınır maksimum 3 olur. Savaşlara dahil olmama şartı ile seyirci olarak diğer büyük güçlerle dost olabilirsiniz(Diğer oyunculara belirtmeniz gerek).
  12. Oyun mümkünse 3, değilse 2 hızında oynanır. Savaş zamanı oyuncular talep ederse hız 1'e indirilebilir. 
  13. Oyuncular arasında savaş çıkması durumunda oyuncular talep ederse oyun 3 dakikalığına durdurulabilir.
  14. Savaş sırasında demobilize olup yeniden mobilize olunamaz.
  15. Muharebe kaybeden taraf ordularını en fazla 1 birim ötedeki bölgeye geri çekebilir.
  16. Oyuncuların başlatma saatinden en az 5 dakika öncesinde lobide hazır olmaları beklenir.
  17. Oyunu başlatma, durdurma, mola verme gibi aksiyonlar hostun inisiyatifindedir.
  18. Çok gerekli bir durum olursa GM kurallarda değişikliğe gidebilir.
  19. Çin devletlerini seçmek yasaktır ve istediğiniz devletler arasına sadece bir tane medeni olmayan devlet ekleyebilirsiniz.
  20. Savaşta bulunmayan bir devletin topraklarından geçerek işgal edilmemiş düşman toprağına girmek yasaktır.
  21. Hindistandan maksimum 1 bölge alınabilir (Eventler ve başlangıçta sahip olunan topraklar dahil değildir).

Etkinliğe Katılım
  • Oyuncuların katılım iletilerinde Steam adreslerini belirtmeleri, müsait olduğu günleri belirtmeleri ve birbirine çok yakın olmayan 3 ülke yazmaları gerekiyor. Ayrıca en az aşşağıdaki Radmin ağlarından bir tanesine katılmaları gerek.

• Radmin Ağları: RVic1, RVic2, RVic3
  • Radmin Şifresi: st123123
Katılımcılar:

@Yasin Ahmet - Dual Monarch
@Menars - Japan
@Onur34 - Belgian Confederancy
@Attila the Hun - Bohemia
@Aiakos - Hungary
@Çapulcu - Scandinavia
@Mabella - Spain
[+] 5 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum.
Edit: Steam: Menars
Japonya, Amerika, Rusya
Ayrıca oyun başlamadan bazı kuralları konuşabiliriz.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
Steam: Wayfear
Japonya, Muscovy, Dual Monarchy
Gün farketmez.
Ara
Katılıyorum.
adminin seçtiği minör ülkelerde oynayabilirim
Ara
Katılıyorum.
Belçika Konfederasyonu, Japonya, İspanya

Modun alternatif tarih modu olduğunu fark etmemişim modu biraz inceledikten sonra güncellerim listemi.
Ara
Katılıyorum
Steam: Kaiser
Burgundiya, İspanya, İskandinavya
Ara
Katılıyorum. Cuma müsaitim.
Burgonya, Bohemya, Moskova

https://steamcommunity.com/id/attilathehun04/
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Mp'de oyun öğrenme challenge 23162351.

Katılıyorum. Ülke fark etmez. Gün fark etmez.
[+] 5 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Konudaki mod linki değiştirildi ve Hamachi yerine Radmin kullanacağız daha az lag olması için. Şuradan Radmin'i indirebilirsiniz.

Radmin ağlarımız:

RVic1
RVic2
RVic3

Şifre: st123123

@Menars
@Wayfear
@Ferreke
@Onur34
@Attila the Hun
@elefsar
@Alduin
Ara
Commonwealth, Burgundy, Bohemya
Ara
Bugün akşam başlar mıyız?
Ara
(07-02-2021, 11:53)elefsar : Bugün akşam başlar mıyız?
Sonraki Cuma başlayabiliriz belki ama kesin değil. Eğer başlayacaksak 2-3 gün önceden haber veririm.
Ara
Kural önerim olacaktı: Savaş zamanında, ülkelerin tarafsız bir ülkeden askerî geçiş izni almak suretiyle düşmancıl bir ülkenin topraklarına giriş yapması yasak olsun. Ancak tarafsız ülkenin sınırında, savaştaki ülkenin işgal ettiği bir toprak varsa oraya giriş yapılabilsin.
IbnE9P2.gif
[+] 2 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kural önerisine katılmakla beraber sphere alınabilen devletlerden askeri geçiş izni olmasının mantıklı olabileceğini düşünüyorum.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
[+] 1 üye Menars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
"8 - Oyuncular bir başka oyuncunun savaşta olduğu ülkelerle sonradan müttefik olamaz."

Buna ek olarak savaş başladıktan sonra müttefik olunsa da olunmasa da ekstra ülke savaşa çağırma olmamalı diğer devletler savaşta olan ülkeye savaş açarsa %50 maks. alabilme gibi bi kural var bu kural amaçsız kalıyor yoksa. Great war olursa şayet + butonundan girilebiliyor zaten savaşa.
Ara
@Wayfear, sonradan savaşa katılması gereken bir devlet savaşa katılamaz bu sefer, bu yüzden böyle kalması daha iyi.

@Menars, sphere almak pek zor bir şey değil ve eğer o topraklardan bir taraf geçmek istiyorsa savaşa davet eder/savaş açar.
Ara
Radmin'i nereden nasıl indireceğimizi ve modu nereye nasıl kuracağımızı söyler misiniz?
Ara
(07-02-2021, 21:00)elefsar : Radmin'i nereden nasıl indireceğimizi ve modu nereye nasıl kuracağımızı söyler misiniz?
Şu şekilde mod kurulur ve aşşağıda da verdiğim gibi şu linkten radmini yükleyebilirsiniz.
Ara
Oyuncuların sahip olabileceği maksimum infamy 35 olabilir. Mod´da ne kadar var bilmiyorum ama event veya decisionlardan dolaylı olarak gelen infamyler sonucu aşan infamy, 4.maddeye takılmamalı diye düşünüyorum. Yani "x" eventinden dolayı 15 infamy gelir ve infamy 26-27 olursa ally bozmaya gerek olduğunu sanmıyorum.
Victor Hugo
Ara
Yarın bilgisayarım gelirse modu inceleyip ülkemi seçeceğim.
[+] 2 üye Neym nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.