[MP] Victoria 2 - Multiplayer : Haziran 2017
Rusya konferansa katılmayacak.
Ara
Japonya konferansa katılmayacaktır.
Ara
İngiltere ve Rusyayı anladıkta, Japonya neden konferansa katılmıyor bi sebep öğrenebilirmiyim. Konferansta tarafsızlığa gerek yok zaten bu NGF ve Fransa arasında anlaşılmıştı. Ancak savaşmadan toprak verilemeyeceği kuralı için bir konferans düzenlemeye karar verdik. Lütfen kafanıza göre çıkıp durmayın.
Ara
S.A yer varsa gelebilirmiyim ?brezilya yoksa brezilya oynamak isterim
Ara
Ülkemin durumu hakkında bir fikrim yok. O yüzden ülkemi geliştirmeden dünya diplomasisine katılmak istemiyorum.
Ara
Konferansa katılmayacağım bende.
Ara
Arkadaşlar konferansa katılmamak gibi bir şey yok. Ya onaylıyorum deyin yada onaylamıyorum deyin. Zaten tarafsız bir konferans. Alsas için yapılıyor ve Fransa ve NGF şuan müttefik. O yüzden tarafsızlığa pek gerek yok.
Ara
Yer varsa bende katilabilrmiyim ?
Ara
Her neyse bunun için yalvarmayacağım. 1 kişi daha konferansa katılmazsa mecburi olarak iptal edilmek zorunda kalacak.
Ara
@Neymemperor Katılabilirsin tabi ki. Kimse cevap vermediğine bakma, bugün oyun olacak gelirsin rehosta.
Ara
(18-06-2017, 16:02)SatanistKesenKedi : @Neymemperor Katılabilirsin tabi ki. Kimse cevap vermediğine bakma, bugün oyun olacak gelirsin rehosta.

Tamam o zaman çok sağolun ilk deneyimim olucak
Ara
Ancak tüm uluslar konferansa katılırsa konferansdan karar çıkartabiliyorsunuz.
Ara
(18-06-2017, 16:36)Wayfear : Ancak tüm uluslar konferansa katılırsa konferansdan karar çıkartabiliyorsunuz.

Ama kimse bir yerlerinin keyfine göre katılmıyor. Böyle herkes katılmıyorum dicekse boşa hiç konferans yapmayalım. Kimse bir sebep söylemiyor. Madem herkesin katılması lazım kara için o zaman konferansa katılım zorunlu gibi bir kural getir.
Ara
Koferans Londra'da olursa katılırım ancak . Rusyada Petersburg'da istiyor sanırım . Japonyada izolasyon poltikası izliyordur .
Ara
Konferansın Londrada ve ya Petersburgda olması ne kazanım getirecek? Yine aynı kararlar alınacak burada. Tek konumuz Alsas. Başka yerlere çekilmesin.
Ara
Konferansın yeri Devletimin Prestiji açısından önemli .
Ara
Dostum bir kez olsun kendi çıkarlarını düşünmeyi bırak. Zaten en prestijli devlet sensin. Dahasını abartmaya gerek yok.
Ara
https://forum.strategyturk.com/konu-bizi...ici-makale

2. Maddeye bakmanı tavsiye ederim . Her devlet kendi çıkarına göre hareket etmelidir .

Dün net bir şey kararlaştırılmadığı için bugün sadece 21.30-24.30 arası yapalım diyeceğim fakat Japonya oyuncusun farklı bir etkinliği varmış o sırada . Dün 18-20 arasını netleştiremediğimiz içinde Süper güçlerdeki bazı oyuncular yok .Bugün ve bugünden sonra olacak oyunlar için her gün sadece 21.30-24.30 arası diyelim . 3 saat oyun yeterli . 2 hızında ilerlersek Japonya oyuncusu çok geç kalmaz 1846 gibi katılır.
Ara
Eğer devletlerin bazıları konferansa katılmıyorsa, onlar olmadan da karar alınabilmeli. Basit ve anlamsız manevralarla işin içinde sıyrılmaya çalışmanız hoş değil.
Ara
(18-06-2017, 17:47)SatanistKesenKedi : Eğer devletlerin bazıları konferansa katılmıyorsa, onlar olmadan da karar alınabilmeli. Basit ve anlamsız manevralarla işin içinde sıyrılmaya çalışmanız hoş değil.

Kuralların bir anlamı kalmıyor o zaman .
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.